Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vizet szeretnék adni babámnak....

Vizet szeretnék adni babámnak.1 hónapos. Felforralom, lehűl, s már adhatom is neki?

Figyelt kérdés
Mindig firisset főzzek, vagy ha reggel felforralom, azt még este is odaadhatom neki? Jó hidegen, vagy langyosítsam meg majd neki? Van itthon Szentkirályi ásványvíz, azt lehet adni babáknak?
2009. márc. 26. 07:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél neki vizet adni?
2009. márc. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!!

forrald fel és hűtsd le, de nem hidegre, legyen langyos szerintem. én mindig frisset forralok neki, az ásványvizet nem tudom. van kimondottan baba víz, azt nyugodtan lehet!!

2009. márc. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Délután el kell ugranom 2 órára, s mielőtt elmegyek megetetem, anyatejes, de ha nem érnék vissza időben, s nagyon nyűgös lenne, kaja után másfél órával már cicizne, s akkor csak nálam van el, szóval hogy akkor tudjanak neki adni inni.
2009. márc. 26. 07:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2 órát szerintem evés, ivás nélkül simán kibír. de ha ennyre aggódsz ez miatt, miért nem fejsz le neki tejet napközben? csak egy kis keveset.
2009. márc. 26. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz neki fejni egy kis tejet? Ha még nem ivott vizet, valószínűleg el sem fogja fogadni, mert ha még csak szopott, akkor lehet, hogy a cumisüveg sem fog tetszeni (pohárból próbálják majd meg), meg az íze sem. Én a fiamnak próbáltam adni kb. 1 hónapos korában, mert 35 fok volt és nem tudtam hogy szomjas-e (még nem tudtam, hogy az anyatej elég neki), a cumisüvegre csak ráncolta a szemöldökét, nem tudta szopni, a pohárból minden mellé ment, a vizet pedig kiköpte.

Ha más megoldás nem marad, akkor langyosan próbálják meg adni neki a vizet, ha nincs babavíz (azt nem kell forralni), akkor mindegy, hogy csapvizet vagy ásványvizet kap.

2009. márc. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A normál ásványvíz nem jó a babáknak, mert nagyon sok bennük az ásványi anyag, az megterheli az ő veséjüket. Inkább a forralt, lehűtött víz vagy a babavíz. Ha reggel felforralod és beteszed egy jól záródó üvegben a hűtőbe, akkor azt odaadhatod a babának később kicsit meglangyosítva. Az a baj, hogy nem biztos, hogy ha éhes lesz a vizet el fogja fogadni és akkor is, ha elfogadja csak nagyon rövid ideig lehet húzni a vízzel az etetést. Nincs véletlenül lefejve tejed a hűtőben esetleg legalább egy keveset nem tudsz addig fejni? Az lenne a legbiztosabb megoldás.
2009. márc. 26. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudok fejni sajna, így is csak két ciciből lakik jól. Hát megpróbáljuk, hátha bejön a vizes megoldás ha majd nem bírank vele. Köszi
2009. márc. 26. 08:08
 8/8 anonim ***** válasza:
szia! ha igy is epp eleg a tejed, ne adj neki vizet, mert attol rovid idore eltelik, es a cicid igeny hianyaban meg kevesebb tejet fog termelni. Probald a babat minel tobbszor cicire tenni. Sajnos ez egy ilyen mokuskerek. Egyebkent az anyatej mellett nincs szuksege a babanak vizre.A tej "eleje" epp ezert vizesebb, kivalo szomjolto. Ket orat siman kibir a pici.
2009. márc. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!