Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minimális 3 hónapos munkaviszo...

Minimális 3 hónapos munkaviszony után (elég fiatal vagyok még) mi jár egy kismamának? Gyed, Gyes? Vagy menjek el munkanélkülire? Mennyi pénz az kb? Nem vagyok otthon a témában, de babát várok.

Figyelt kérdés
2009. jan. 8. 01:45
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Gyest, valamint csaladi potlekot kapsz havonta, melynek osszege 28500 Ft+ 12200 Ft.

Ezenkivul kapsz egyszer szulesi tamogatast, kb. 43000 Ft.

Anyasagi tamogatast is kap valaki, kerdezd meg a helyi Tarsadalom Biztositast (TB-t), ok pontosan megmondanak neked mindent, hiszen ok utaljak ezeket az osszegeket is.

2009. jan. 8. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Az egyszeri szülési támogatás=egyszeri anyasági támogatás,az egy és ugyanaz!! Összege: 2009-ben: 64.125 Ft.

Ezt akkor kapod ha legalább 4X részt vettél terhesgondozáson,nekem a védőnő adott igazolást ,van akinek a nőgyógyásza,erről majd a védőnőt kérdezd.

2009. jan. 8. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Ja közben leesett h előbb lehet a babakötvényre gonoltak?Mert az a pici nevére megy majd! Ez 43000 Ft kb.
2009. jan. 8. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Szia!3 hónap után csak a gyes jár+a családi pótlék.Munkanélkülit nem kapnál,mert ahozz is meg kell lenni a 180 nap biztosítási időnek,ami minimum 6 hónap,8 órás bejelentett munkával számolva.
2009. jan. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Kérdezz utána az Államkincstárnál, vagy a TB-nél, mert ha csak 3 hónapot dolgoztál, de előtte nappali tagozaton tanultál, akkor úgy tudom, jár a GYED is, nem csak a gyes, viszont az összegét nem tudom. Lehet, hogy annak a 3 ledolgozott hónapnak a fizetése alapján számolják, lehet hogy nem, ebben nem vagyok profi. Viszont én úgy jöttem GYÁS-ra illetve GYED-re, hogy volt fél év munkaviszonyom, előtte egy év nappali tagozaton tanulás, azelőtt szintén munkaviszony... Az elmúlt két év keresetéből számították az összeget, én elég jól kerestem, tehát most is 88 ezret kapok, plusz 12 ezer családi pótlék... Szóval mindenképp érdeklődj, mert nagyon nem mindegy, mennyit kapsz.

Ahogy előttem is írták, az egyszeri anyasági támogatás 64 ezer körül van, erre mindenki jogosult, aki 4-szer volt terhesgondozáson, de ne felejts el róla igazolást kérni. Nekem a doki adott.

Boldog babavárást!

2009. jan. 8. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Gyed nem jár,ha nincs 180 nap minkaviszony,amit előttem írtak az igaz,h biztosítási időt számolnak:

"A szülőnek nincs 180 napi jövedelme



Ha nem lehet a táppénzszabályok alkalmazásával megállapítani a gyermekgondozási díj összegét, akkor a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének harmincad része figyelembevételével kell azt megállapítani."


[link]

2009. jan. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!