Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Romániában élő anyukák...

A Romániában élő anyukák ugyanolyan jól informáltak mint az itteniek?

Figyelt kérdés
Néha olvasok onnan jövő válaszokat,amitől ledöbbenek.
2011. jún. 27. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Neeem, ott még tart a kőkorszak.

Persze, hogy ugyanolyan jól informáltak, XI. század, internet...

Hidd el, a magyarországi magyar anyukák között is hallasz olyan tévhiteket, hogy azt sem tudod nevess vagy sírj.

2011. jún. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem informáltság kérdése. Ott mások a szokások. Nekünk azok furcsák, nekik pedig a mieink.
2011. jún. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott pl.nincs védőnő.Tehát szájról-szájra mennek a dolgok,meg tényleg nagyon mások a szokások!Barátnőm kint él,ott szült.
2011. jún. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mire gondolsz konkrétan? Én pl. itt olvastam először a nyákdugóról, és a google is inkább ezt az oldalt dobja ki erről, mint egy szakoldalt, szóval nem tom. A román orvosok kevésbé csinálnak a bolhából elefántot, amíg nem vérzel, csak barnázol, nem foglalkoznak veled. Kérdezz bátran, én elmondom, mi van. A 4D pl. drágább itt, mint Mo-on, és csak a 22. hétig csinálják. Nem néznek tarkóredőt, nem kötelező az AFP, viszont kötelező a tetanusz oltás. Ha leírnád, mire gondolsz konkrétan, válaszolni tudnék. Egyébként a romániai magyar anyukák is valszeg magyar nyelvű internetes oldalakról tájékozódnak, amik mo.i oldalak, tehát ugyanolyan informáltak. Csak az ellátás másmilyen.
2011. jún. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem van erdélyi ismerősöm, aki most szült, és elég érdekes dolgokat mondott...az egész terhességről kb annyit tudott, hogy mérleget kell venni, hogy a gyereket megmérje. Náluk ez az egész tabutéma, otthon szóba se szabad hozni. Nőgyógyásznál se volt addig, amíg a terhesség miatt el nem kellett mennie.
2011. jún. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem az itteni anyukák sem jól informáltak! ha azok lennének nem itt tennénk fel egymásnak a kérdéseinket vagy keresnénk rá a választ neten.
2011. jún. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ugyanolyan informáltak.Az állami korházi ellátás az valóban gyengébb,mint más nyugatibb országokban,és az apás szülést sem támogatják.De nem azért mert nem akarják,hanem mert nincs rá lehetőség.Állami kórházban egyszerre 6on vajúdnak egy szobában.Lehet bármilyen felfogású is az anyuka ezen úgysem tud változtatni.Esetleg elmegy magánklinikára,ha van pénze.

Azért mert valaki erdélyi attól lehet pont olyan ,vagy jobb mint sokan mások.

2011. jún. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, h minden erdélyi ember el van maradva, hanem h ismerősöm falujában ez tabu, és semmit nem tudott. Ettől függetlenül itthon is hallottam már olyat, hogy az anyuka attól félt, hogy ha letakarja a köldökét, akkor a gyerek nem kap levegőt...és nem hitte el, hogy a baba nem az anya köldökén keresztül kapja a levegőt.
2011. jún. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 06-27 20:58


csak még annyi jutott eszembe, hogy az információéhség régiótól független. Akit érdekel, utánakeres az interneten, akárhol is lakik. Ha kérdése van, megkérdezi az anyját, a barátnőjét, a nőgyószászt vagy a gyermekorvost. Ahol tabu a terhesség (az egyik válaszoló írta), ott valszeg a neveltetés is olyan, hogy a kismamának eszébe sem jut kérdeznie, mert nem tudja, mi is az, amit nem tud. Én jól informáltnak tartom magam. Nem tudom, hogy van-e köze ahhoz, hogy közel lakunk a magyar határhoz és másmilyen lehet az emberek mentalitása errefelé. A mócok a hegyek közt csak kipottyantják a pulyákat, dehát ők románok, nem magyarok. A székelyeknél nem tudom, mi a trend.

2011. jún. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!