Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költötök havi szinten...

Mennyit költötök havi szinten 9 hó körüli babátokra?

Figyelt kérdés
Mi az amit mindig megvesztek neki?Spóroltok valamivel?
2011. jún. 28. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi egyedül játékot nem veszünk.

Anyagilag nagyon jól állunk bármit megengedhetnénk neki.

Èn magam szeretek jól öltözködni, így megveszem neki a drága ruhákat is. Inkább úgy írom hogy bármilyen ruhát megveszek neki ami tetszik és nincs belöle egy halom otthon. Ez lehet H&M-s vagy egy drágább darab. De pl nincs 20 kisruhája azért.

Aztán mi kell még neki? Pl pelenkából a nagyon drága pamperset is megveszem, de itthon DM-t használunk, mert gyakran cserélem és nagyon jó az is, de ha elmegyünk nem akarom hogy átázzon.

Pl tisztálkodási dolgokból is márkásat veszek, de az annyira kevés kell, hogy kb 2 havonta veszek valamit, még szültésére kaptunk egy halom fürdetöt, krémet stb...


Játékot viszont nem veszünk neki. Akkor kap ha esemény van. Pl karácsony, husvét, születés, vagy ha valaki ajándékot hoz neki.

2011. jún. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi ruhát nem kaptunk,így venni kell.

Pelenkát pamperst használunk ezt bírja a bőre.ebből kb140db ot használ el egy hónapban.

Tápszert bebát ,babakaját hippet eszik mert nem kell neki amit én csínálok.

Popsikrémet neogranormont használok de talán olcsóbb is mint a gyógyszertári.Még most fogyott el a második tubus születése óta.

kb 30ezret költök rá egy hónapba.

2011. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2-3 doboz tejpép/gabonapép,néhány üveg bébiétel,ha nincs időm főzni,1-1,5 csomag pelenka(nappalra DM-es,éjszakára Libero vagy Huggies),ruháit használtan kaptuk,így szerencsére arra nem költök,játékot csak alkalomra kap,babaúszás hetente egyszer.

Összesen 15-20ezer,attól függően,hogy abban a hónapban vettem-e pelust(abból egyszerre szoktam többet venni kuponnal a DM-ben).

2011. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Játékból, ruhából kaptunk egy halommal, így eddig arra csak pár ezer forint ment el a 9 hónap alatt.

Pelust veszünk kb havi 6-7 ezerért pamperst (kuponnal), és apró cseprőbb dolgokat. Popsitörlő, popsikrém, fürdető stb...

Kb 10.000 Ft. Ez néha egy picit több, de most még nem jelentős összeg, mert tényleg nem kell ruha neki, csak egy-kettő.

2011. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mi még csak 8 hónaposak vagyunk. Szopik, így nem kell tápszer, az ebédjét meg frissen főzöm. Most már sokszor abból eszik, amit magamnak is főzök.

Ruhát se nagyon kell venni, mert anyukám egy ideig nem bírta magát vissza fogni. :) Játék még nem nagyon kell neki. Van már egy pár nappalra is és fürdésre is, de még nem nagyon kell bővíteni. Szereti a mindennapi dolgokat is: telefon tok, vizes palack, popsi törlőkendő tasakja, stb. :)

Mi járunk babauszira, aminél 5 alkalmanként fizetünk (17.000,-). Az kb. havonta van. Plusz a pelus.

Szóval nem sokat költünk havonta.

2011. jún. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az előbb lehagytam a pipere dolgokat, de hát azokat se havonta használjuk. Felváltva használok hintőport a popsira és ha pirosodik, akkor sudokrémet. Szerintem már 4 hónapja nem kellett újakat vennem.
2011. jún. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ami kell mindig, illetve kellett neki mert lassan 11 hónapos lesz.

ugye még tavasz eleje volt, nem volt a kertben gyümi sem, így bébiétel, üveges bébigyümölcs, tejpép,pelenka havonta 18-20ezer volt.

ruhát hazsnáltan vettem/veszek netről vagy turiból. Semmit sem kaptunk senkitől.

Plusz hetente kétszer gyógytornára visszük.


Spórolni? csak magunkon tudunk. Nem vettünk már régen magunknak új ruhát, a baba játékokat is használtan vettük.


most könnyebb lesz talán mert azért már több gyümi, zöldség megterem és a mi kajánkból is ehet már olykor.


viszont rengeteg pelenka kell, van hogy egy óra alatt telipisili. ebből DM-est veszünk vagy Tescosat ha akciós. DM-be mindig kupont váltok be. naponta elmegy 7-10db.

2011. jún. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Pelus, popsitörlő, tápszer, tejpép, ez kb. 20-25 ezer forint havonta. Emellé jön a friss gyümölcs, zöldség, mert én inkább a "főzőcskézős" anyuka vagyok. :) Plusz - mivel szükséges - havi rendszeres kiadás a heti egyszeri dévény torna. Szinte havonta teljes ruhatárcsere, mert eddig mindig kinőtt egy méretet...

Utolsónak: érdemes lenne jobb minőségű pelust választani, (mi ugyanezért használunk Liberot, kb. 5-6 fogy egy nap) mert az olcsóbb néha drágább.

Spórolni: a saját dolgainkon...

2011. jún. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!