Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasonló szituáció kóstolgatásnál?

Hasonló szituáció kóstolgatásnál?

Figyelt kérdés

Hozzátáplálásról van szó. Kisfiam először cicit kapott, aztán szilárdat. Ez nem annyira működött, mert utána már nincs kedve, türelme enni. Fordított sorrend sem megy, hogy először szilárd és aztán cici, mert ha éhes, akkor nem hajlandó kóstolgatni, csak a cici kell neki. Ettől a megoldástól féltem is egy kicsit, mert sokan azt ajánlják, hogy ha sokáig szeretnék szoptatni, először tejjel kínáljam mindig az első időkben.

Így most csak az jöhet szóba, hogy 2 szoptatás között kóstolgat, de így meg kitolódnak eléggé a szoptatási idők és nem szeretném azon kapni már most magam, hogy naponta csak 3-4 szer szoptatok. Ti hogyan csináltátok? Vagy járt valaki ebben a cipőben?

(és azt sem értem, hogy ha 2 szopi között kínálom, akkor mikor fog megenni egy "rendes adag" szilárd ételt. Mert amikor kapja, akkor még nem olyan éhes ugye..

Nem értem, hogyan kellene csinálnom...


Tanácsok?


2011. jún. 30. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdés hogy hány hónapos a gyerek. A hozzátáplálásnak azért az a lényege, hogy kiváltsd a szopit, tehát az nem fog menni hogy szoptatsz is ugyanannyit mint előtte, meg eszik szilárdat is teljes adagokat. És mi a teljes adag. Az én lányom pl egy teljes üveg bébikaját még sosem evett meg. 19 hónapos. Szopi között jó megoldás próbálkozni. Ha főként szoptatni akarsz még, akkor jó is így. Ha egy szopit el akarsz hagyni akkor meg szépen el kell tolni a szilárd kajás etetési időt, a következő szoptatás idejéig. Előbb két szopi között kóstoltatsz, aztán ha már eszik értékelhető mennyiséget akkor pár napig mindíg húzni picit az időt, és végül az aktuális szopi helyett eszik szilárdat, és esetleg ha jóllakott akor megkínálod a cicivel szomjoltásra.
2011. jún. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem írtad mennyi idős a babád, mert lehet, hogy még idő kell neki.

Lányom két hétig cicizés után kóstolgatott, éppen hogy csak 1-2 kanállal, de volt, hogy csak belenyalt és annyi.

De aztán 2-3 hét múlva már nagyobb adagot is elfogadott, aztán idővel át tudtunk térni arra, hogy szilárd evett majd utána jött a cici, később pedig elhagyta a cicizést.

Ez egy hosszabb folyamat volt. A hozzátáplálást egy türelemjáték.


Az első szerintem nagyon jól leírta.

Sok sikert és türelem!

2011. jún. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szerintem is jól leírta az első, köszönöm minkét választ!

Az a cél, hogy valamikor elhagyjunk egy szopit, persze. Csak most félek kicsi, nehogy túl hamar leszokjon a szopizásról.(ilyenkor még nehéz átlátni, hogy mi lesz később..)

7 hónapos a kisfiam, egy hónapja kóstolgat, s már egész nagy adagokat is elfogad. Szerintetek elhagyhatunk lassan egy szoptatást? (legalább egy éves koráig mindenképpen szoptatni szeretném. )


S amikor már kétszer kap egy nap szilárd ételt (most kezdjük), akkor a "régi kóstolgatási alaklomnál"(amit egy hónapja csinálunk felcserélhetem most a sorrendet, vagyis előbb kaja, aztán szopi, viszont az "új", második kóstolgatásnál egy nap még mindig először cici aztán kaja és akkor cseréljem meg azt is, ha 2 étkezést ki akarok váltani?


Bocsi, ha túlkomplikálom:)

2011. jún. 30. 10:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 20 hónapig szoptattam első babám,és amikor elkezdtük a hozzátáplálást,6 hónap után,én mindig a kajával kezdtem és utána cici.Nyilván az elején pár kanál csak.Szóval talán 2-3 hónap is eltelt,mire kiváltottunk egy evést.Most a kistesó 8 hónapos ,és nála is így működik.Szerintem ne két evés közt próbáld,hanem egy fél órával hamarabb,mint amikor már túl türelmetlen és éhes hozzá,vagy ha mégis előtte tej, variáció szimpatikusabb(bár meggyőződésem hogy nem ettől függ,a sokáig szoptatás)kicsit csillapítsd az éhségét csak és utána kanalazzatok.Az adaggal ne foglalkozz,ha szüksége lesz a mennyiségre,úgyis megeszi majd.
2011. jún. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!