Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasonló szituáció babás...

Hasonló szituáció babás foglalkozáson? Rá kellett volna szólnom?

Figyelt kérdés

Ma vittem először 7 hós babámat zenés foglalkozásra, kb. 8-an vltunk, 8 gyerekkel, jellemzően 2 évesek voltak. Amikor a f.vezető kiborította a hangszereket, egy kisfiú elénk állt (mindenki más az anyuja ölében volt) és ott hadonászott a fa dobverőkkel előttünk, de az anyja csak vigyorgott a gyerekre, én meg már feltűnően a babám elé tartottam a kezem. Ez kb. 5 percig tartott, aztán másfele ment a gyerek.

Utólag nagyon haragszom magamra,(!!!!!) hogy nem szóltam semmit, mert szerintem veszélyes volt a helyzet, én meg csak bambán vigyorogtam :S

Ja, előtte 3 hangszert szedett ki a gyerek a kezemből, mert az kellett neki ami nálam volt. Nem a gyerek a hibás (még), de én nagyon felháborítónak érzem az esetet!!!!


2010. jan. 26. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én jártam egyszer úgy, hogy egy kisfiú odament a lányomhoz, és fejbe vágta. De a lányomat sem kellett félteni, visszaadta. 10 hónaposan jól összeverekedtek. Én odamentem, és rájuk szóltam, miközben a fiú anyja meg másik anyukákkal beszélgetett.

Hát, ha az anyja is látta, talán mindegy is. Inkább a te gyereked vidd arrébb, jobban jársz. Csak jól összevesznétek.

2010. jan. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Na ennyit az idióta modern nevelési elvekről. Nem pusztul bele egy gyerek ha rászólnak, mert rosszat csinál. Az ilyen modern anyuciktól mászok a falra. Ő fog a legjobban csodálkozni 10-15 év múlva mikor őt veszi semmibe a saját neveletlen kölyke.

Igazad volt abban, hogy rá kellett volna szólnod, sajnos az ember nem szereti a veszekedést, de akkor is. A sajátodat is meg kell védened. Nálunk a suliban az egyik fiú először ráugrott a gyerekemre. Akkor még nem szóltunk, de következő alkalommal kicsavarta a kezét puszta szórakozásból. Akkor a férjem rászólt, azóta nem bántja a gyerekemet. (Ez egyébként egy elkényeztetett kölyök akivel az óvodában is rengeteg ilyen probléma volt.)

2010. jan. 27. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
természetesen nem lehet összehasonlítani egy 2 évest és egy 7 hónapost,nem a saját korosztálya.Én rá szóltam volna,nem biztos hogy durván,csak úgy hogy halja anyukája is,hogy vigyázz mert megütöd,ő meg még pici.ebből csak rá jön anyukája,hogy rá kellene szólni a babára.A másik meg,van egy uncsi tesó aki idősebb mint az én babám 4 hónappal.ő rendszeresen kikapja,elveszi,a játékot amivel játszik a babám.először még csak nézett a picurom a következő alkalommal egyszerűen visszavette,sőt nem is engedte,hogy elvegyék tőle.nekik is meg kell tanulni,hogy hogyan kell közösségben viselkedni,és azt is hogy nem csak jó gyerekből áll a világ,sőt talán a mienk se az de az anyukák többsége elfogult és csak az ő gyereke aki jó.de mivel itt nagyobb gyerekről van szó,így mindenképpen szólj,mert még te vagy az akinek védenie kell.később lehet tanítani arra,hogyan viselkedjen ő határozottabban,de megtanulják maguktól is.1 éves a babám,és már nem hagyja magától csak úgy elvenni azt amit szeret.
2010. jan. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ez esetben finoman megfogtam volna a dobverős kezét (gyengéden) és mondtam volna neki, "picurkám,ne verekedj ezzel a dobverővel,mert ha megütöd a babát,az fáj neki" csak azé kell megfogni a kezét h odafigyeljen,különben az első szónál elszalad.Anyukájáról megvan a véleményem...
2010. jan. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltatok!

Én úgy zártam le magamban az esetet, hogy ez volt a tanulópénz, legközelebb már tudom, hogy akár a konfrontációt is vállalva, nem hagyom annyiban a dolgot!

Főleg manapság, de ez majd egy új kérdésem témája lesz.. :)

2010. jan. 27. 08:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!Na igen,elméletben én is mindig jól megmondom a magamét! :) Viszont egész más,amikor az ember egy valós helyzetbe kerül,akkor kicsit meghökken a szitutól,leblokkol.Néhány hasonló eset után (idegen néni által piszkálgatás,unokatesó hadonászása,verekedése stb..) én is feleszméltem,hogy "hééé,dehát nekem kell közbelépnem!!!" és bizony odaszóltam a kisfiam védelmében.

Ezt is tanulnom kell,mert én sem vagyok egy kötekedős típus,de van anyuka akinek rögtön sikerül.

2010. jan. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, persze, elméletben más, de azt hiszem, nem kell sokat várnom egy újabb hasonló helyzetre, mert a babám nagyon élvezte a foglalkozást és én is szeretnék már babás közösségbe járni, kimozdulni:) Szóval ki fog derülni, hogy gyakorlatban mi újság, de én abszolút bízom magamban - ezekután, mert a magam iránt érzett dühöm még nem szállt el maradéktalanul.

Egyébként valaki hasonló kérdést tett fel, mint amit én szerettem volna, az 1. válaszoló én vagyok :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. jan. 27. 09:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 4 hónapos kislányomra esett rá egy 2 éves fiúcska. Szerencsére nem történt baj, mert félig felfogtam az esését. Anyuka meg jót röhögött :(

Na azóta nem is járunk oda. A vezető kérdezte is, hogy miért nem. Én meg megmondtam, amíg a picik és a nagyobbak egy csoportban vannak, addig a kicsik veszélynek vannak kitéve!

2010. jan. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!