Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más rokonsága is ilyen vagy...

Más rokonsága is ilyen vagy csak nálunk van ez?

Figyelt kérdés

Férjem rokonságának viselkedése számomra sokszor elviselhetelen. Mindenki okoskodik, mindenki a babát szeretné kisajátítani stb. A férjem unokahúga (20 éves) állandóan el szeretné vinni estére, hogy aludjon náluk, mert szerinte meg kell hogy szokja, hogy másnál is elaludjon, ha esetleg mi elszeretnénk menni valahova ( a babánk 6 hós, anyatejes, de éjjel már nem szopizik). Vagy ő szeretné majd állatkertbe vinni, meg kirándulni, meg úszni .... Tegnap meg voltunk a kislányunk keresztszüleinél, aki a férjem bátyja és felesége, ott meg a sógornőm minden áron altatni szerette volna babánkat (álmos volt), holott szegénykém csak üvöltött, mert aludni mostanában csak nálam alszik el. Hiába kértem, hogy adja át nekem, nem volt hajlandó. Amikor feljebb vittem a hangom, akkor átadta. Szerinte is anyás a gyerek és így sehol sem fogom tudni otthagyni, ha valahova el kellene mennem. Hozzá tenném, hogy nincs is szándékunkban bulizgatni járni, vagy szórakozni menni esetleg a babánk nélkül bárhova is elmenni. Eddig minden nagybevásárlásnál, utazásnál velünk volt és nem éreztük hátrányát a jelenlétének. Számunkra ő nem teher.

A múltkor orvoshoz kellet mennem és 2 órára az anyukámmal hagytam, akit mostanában 2 hetente lát csak és minden gond nélkül elvolt vele. Altatásra épp hazaértem.

Miért baj az, ha csak nálam alszik el, hisz velem van egész nap, vagy miért gond, ha mi szeretnénk vele kirándulni, úszni, állatkertbe menni, világot felfedezni. Ez a baba elsősorban a miénk, miért akarják elvenni tőlünk ezt az örömet. Férjem testvéreinek 2 - 2 gyerekük van, 20 év körüliek, ők már ezt mind átélhették.

Sok minden más is van még, nem lenne rá elég egy nap sem, hogy leírjam csak ezek a legfrisseb "élményeink". Na, az anyósom meg külön fejezet.

Értem én, hogy mindenki szereti őt, csak nekem már az idegeimre mennek és nem tudom a jó oldalát nézni a segíteni akarásuknak. Másnál is volt, van így? Ti hogy élitek ezt át?


2009. márc. 27. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Hogy éljük át?Sz...l!Nálunk nem nagy a rokonság,de én sem igazodok ki rajtuk.Vagy nem foglalkozik vele napokig pl.a nagymama,utána meg ha nem akar nála maradni,akkor jön a "jó,akkor menj anyádhoz,bújj a seggébe".Szerinted nekem nem durran az agyam?Amúgy mi is visszük mindenhova,tök jó,és a baba is élvezi a nyüzsit,de persze ilyenkor is vannak szájhúzások,hogy azért visszük,mert nem merjük rájukhagyni.Nem.Azért visszük,mert mi igy vagyunk egy család,és igy látjuk jónak.Na mindegy,szerintem ez nem lesz jobb,én sokáig nyelek,de néha nem birom,és kinyitom a számat.És esküszöm,néha ez a legjobb,mert 1-2 napra megsértődik mindenki,és nincs kin idegeskedni.Sajnállak hidd el,de megoldás szerintem nincs.Te vagy az anya,te vagy a főnök,akinek nem tetszik a te rendszered,az elemhet a francba.Csak magatokkal foglalkozz,és hogy a babának mi a jó,más nem számit!
2009. márc. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ezt csinálja a nővérem. Engem is nagyon zavar és már próbálom felkészíteni arra, hogy addig nem mehet a gyerek vele kirándulni, stb. míg ő maga meg nem tudja mondani ha fáj valamije, mit szeretne, stb. A nővéremnek pluszban még nincs gyereke (már 33 éves) és még párja sincs, akitől a közeljövőben lehetne. Minden héten nálunk tölti a vasárnapot. Szóval elég nehéz ügy. Próbáld finoman elmagyarázni nekik a helyzetet. Inkább azt hangsúlyozd, hogy neked/nektek fontos, hogy a pici veletek legyen, ne azt hogy a babának vagytok fontosak. Nekem eddig bejött, de hát még csak 5 hónapos a fiam.
2009. márc. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A családok nagy többségében így van,ne aggódj!!!!Nekem 2 gyerekem van,de nekem is az agyamra mennek,mert állandóan arról beszélnek,h majd elviszik a kicsit-10 hós-és ott alszik etetik stb.Hát nem fogják!!!!!Először is anyás-de ez tök természetes,babákról beszélünk!!!!!!!!.másodszor minden félével meg akarják etetni-én is mindennel etetem,de bébi változatban(sztem az erős húsleves,valamint pörkölt,gulyásleves és a csoki,túró rudi nem neki való és kész.).Na,ezt nem akarják megérteni.Nem baj,így jártak.Szerencsére a férjem is mellettem áll,és a saját apjának nem fogja odaadni,mert hiába kérjük dolgokra.Ezzel azt érték el,h majd elvihetik akkor,ha már valóban olyan nagy lesz,h nem ártanak neki ezek a dolgok.És élvezd ki minden percét az anyaságnak,és továbbra is állj ki az elveid mellett!!!Lesz sértődés,de ha nem értenek meg dolgokat,nem tudsz mit tenni!!!Sok sikert,és jó babázást!!!
2009. márc. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden családban vannak ilyen okoskodók.Én is sokszor úgy érzem,hogy a sógornőm ki akarja sajátítani a babám és mindent jobban tud,pedig még nincs gyereke.Már most mondogatja,hogy majd hova fog velük menni a fiam ha nagyobb lesz(csak vasárnap ér rá és mi is akkor vagyunk együtt hárman),hát nem tudom,hogy hogy gondolja,hogy nem a családjával fogja tölteni a fiam a hétvégét.?Már előre félek,hogy ha kicsit nagyobb lesz biztos a fiamat fogják kérdezni,hogy jössz ide vagy oda velünk és nem minket.Gondolom elég sok vitánk lesz ebből.Most is csak azt csinálja amit ő gondol a babával kapcsolatban én hiába mondom,hogy így vagy úgy szoktam és szeretném.6 hónapos és kólával tejszínes sütivel kínálja.Mi lenne ha nem lennék ott?Szerintem az a lényeg,hogy határozott legyél és te mondd meg,hogy mit hogyan szeretnél és ne foglalkozz vele,hogy mit gondolnak,különben el fognak szállni és később nehezebb lesz.A te babád és te állítod fel a játékszabályokat.Én így gondolom.Persze azért hagyni kell,hogy más is szerethesse.
2009. márc. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én is azt, mondtam, hogy ezzel csak azt fogják nálam elérni, hogy nem fogom elengedni senkihez sem, csak, ha mi is megyünk vele. Nálunk is menne a borral való ínydörzsölés, a lencseleves, a túró rudi stb., de nem engedem. Igaz sértődés van belőle, és nem jönnek egy darabig, de addig tényleg nyugi van.:) Hála Istennek a férjem is kiáll mellettünk.

Kitartás minden sorstársamnak! Sok boldogságot a babázóknak!:)

2009. márc. 27. 09:18
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

Szia!

Borzalmasan elfogultnak tűnsz! A férjed rokonságából senki nem alkalmas a babáddal való foglalkozásra, de a te családod tagjaival persze tökéletesen elvan a baba... Ez azért elég gyanús. Szerintem simán csak féltékeny vagy.

2009. márc. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok elfogult, az anyukámmal való esetet azért írtam, mert példát akartam írni arra, hogy nincs igazuk abban, hogy nem tudom rábízni senkire sem. A bátyám élettársával sem vagyok kibékülve, mert ő meg azzal nyaggat, hogy egy 6 hós babának már mi mindent meg kellene ennie én meg CSAK szoptatom őt. Rögeszméje, hogy így nem jut elég vitaminhoz. Pedig az ő babája 3 hósan állandóan csak sírt, mert olyan éhes volt, mégsem adott neki semmit. Amikor meg végre jólakatta (tápszerrel) 6 hósan, büszke volt magára, hogy rájött mi is a baja szegény gyereknek. Mindig nemet mondott minden tanácsunkra, mert ezt még nem ehet, azt nem szabad, amazt nem ajánlják ... Nekem meg azt mondja, hogy adjak már neki húst, Activiát (!), tejbe darát stb. De a babám még a gyümölcsöt és a zöldséget sem fogadja el.

Meg az anyukámnak is vannak beszólásai, de ha neki megmondom a véleményem, ő legalább megpróbálja elfogadni vagy megérteni, hogy mit is szeretnénk.

És ezeket a hibákat sokszor nem is én szólom meg, hanem a férjem.

2009. márc. 27. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Hu, de jo nektek! En neha orulnek ha valaki kivenne a kisgyereket a kezembol, nekem sajnos semmi segitsem nincs.

En biztosan szivesen odaadnam a rokonoknak, had vigyek el a jatszoterre, fagyizni, cukraszdaba, egy jo filmet megnezni, vagy az allatkertbe. Miert? Ezek jo dolgok, es az a jo, ha a gyereket minel tobben szeretik.

En nem feltem a kicsimet a rokonaimtol. Kulfoldon elunk, es igy mindig csak velem van a gyerek, ez sem tul jo!

2009. márc. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utolsónak mondanám,hogy igen annak örül az ember ha valaki SEGÍTENI akar,de ha az ANYJA akar lenni a gyerekemnek(lehet,hogy mások ezt féltékenységnek gondolják) annak már te sem örülnél hidd el.Például te nem szeretnél mondjuk 2 hónaposan tortát adni neki,de a kedves rokon igen és oda se figyelne arra,hogy te mit szeretnél,akkor szívesen rábíznád a babádat?De tényleg az ilyen segítség inkább nem kell.Pl.a sógornőm azt sem tudta,hogy a kólában koffein van.Ez elég durva.Gondolom az ember olyan emberre bízza rá szívesebben a gyerekét aki úgy csinálja és azt a babával amit az anyuka szeretne.
2009. márc. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!