Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a napotok 2 pici...

Milyen a napotok 2 pici babával? Nálunk 22 hónap a korkülönbség, az estéink káoszok. Hogyan hozzátok össze a sétát, lefektetést?

Figyelt kérdés
A "nagy nem igazán tolerálja, ha etetem a kicsit, hogyan lehet ezt megoldani? 2 hetes egy etetetés eltart 30-60 percig is.
2011. szept. 13. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk 19hónap a különbség. Tudom, nem vigasztal, de csak annyit írhatok, hogy az idő majd megoldja. Az én kisfiam folyamatosan veszélyhelyzeteket csinált, meg sírt és huzogatott, hogy játszak vele. Ez volt kb.2hónapig. Mára lenyugodott, a pici 4hónapos most. Sokat beszélek a nagyhoz, míg a picit etetem, kedvenc autóit kérem, hogy hozza. Meg a meséskönyvét is tudjuk szoptatás/tápszerezés közben nézegetni.
2011. szept. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 17 hónap van köztük. Én ezt csak úgy tudtam megoldani, hogy a "nagyot" próbáltam bevonni mindenbe, úgy szoptattam, hogy ő is mellénk kucorgott az ágyra, de már előre odakészítettem játékokat, zsírkrétát, füzetet... kézközelbe; illetve amikor egyszerre volt aktuális a két etetés, akkor a nagy az etetőszékben, a kicsi meg rajtam...

A fürdetés volt a leghúzósabb, de sokszor azt is egyedül kellett megoldanom: amíg nagyon kicsi volt a kisebbik, addig ment a babahordozóba, és úgy mentünk együtt be a fürdőbe (persze a legnehezebb az volt, h előre mindent összeszedjek és odakészítsek), nagy lefürdött, aztán gyorsan a kicsi is, addig a nagy mellettem játszott, vagy nézte hogyan fürdik az öcskös... Úgy kb a kicsi 6 hónapos korától 1 éves koráig volt nehéz, mert a hordozóban már nem maradt meg (jött a babakocsi, de aztán már abban sem), most már együtt is tudom fürdetni őket, illetve ha külön fürdenek, a másik is mindig ott totyorog...

Ne aggódj, majd minden kialakul :-)

Sétálni pedig tandem kocsival jártunk, később pedig a nagy kismotoron/futóbiciklin, a kicsi meg a kocsiban.

A délutáni alvás már jó ideje ágyban történik. A kicsi is ágyban alussza a napközbeni "főalvását".

Igazából nagyon jól össze lehet koordinálni a napirendjüket, jobban mint valaha is gondoltam volna. Most is együtt alszanak :-)

2011. szept. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket, most úgy látom, hogy kisebb korkülönbség jobb lett volna, mert a nagy pont most van benne a legnagyobb hisztiben, persze érthető, hiszen már nem csak Ő van egyedül itt egy baba is.

Sétánál csakazért is másfelé menne stb..Remélem hamarosan könnyebb lesz

2011. szept. 15. 09:11
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Igazad van, tényleg jobb a kisebb korkülönbség. Most kamasz gyerekeim között 1 év van. A nagynak még nem volt akkora öntudata, így nagyon könnyen alkalmazkodott a pici érkezéséhez. Nem is emlékszem olyanra, hogy gondot okozott volna, hogy ketten picik. Olyanok lettek, mint az ikrek, egy osztályba is járnak.

Most 23 hónap van a két legkisebb között és valóban nehezebb. A pici 2,5 hónapos. Az első hónapban csak szeretgette, aztán 1 hónapig próbálta megverni, mostanra szoktak össze.

Nálunk az etetésnél az a lényeg, hogy a nagyobbnak minden szükséges cucca: medve, cumi, innivaló kéznél legyen, különben fel kellene ugrálnom. Szopi közben tanítgatni szoktam a nagyot, azaz beszélgetek vele.

Az altatás egyszerű, mindketten 1/2 9 körül álmosodnak el. Ha apa ráér, Ő altatja a nagyot, ha nem akkor mindkettőt beteszem a nagyágyba, a nagy ott már 5 perc alatt elalszik, a kicsi meg a cicin szunyókál el. 15 perc után átrakom Őket a saját helyükre.

A kimozdulás nálunk egyszerre egyszerű és bonyolult. Az erdő közepén, tanyán élünk, beteszem Őket az ikerkocsiba, és nekiindulunk az erdőnek. A nagy gyakran kikéredzkedik, és jön mellettünk, de ha elfárad, visszaül. Suliba autóval járunk (5 km), megoldom babahordozóval, a nagy meg elsétál velem a boltig az autótól. Ez az egyszerűbb része. A gondot az szokta okozni, ha mindannyiukat vinnem kell. 5 gyerek szinte sehová sem fér be egyszerre. Ha a két kicsivel megyünk messzebbre, az ikerkocsival sem könnyű felszállni vonatra, vagy a városban buszra, villamosra. Már megtanultam pofátlan lenni, ha magától nem segít senki, kinézek egy jó kondiban levő srácot, és megkérem. Ilyenkor jól jön, ha a nagyok is velünk vannak.

Alapvetően azonban nem érzem problémásnak sem a kis korkülönbséget, sem a nagycsaládot.

2011. szept. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

nalunk is 22 honap van,most 1,5 hetes a pici,eddig szuper minden,remelem igy is marad

en is felkeszultem a legrosszabbra,de egyenlore minden oké,bar a pici meg csak eszik-alszik

2011. szept. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is 22 hónap különbség van, most 10 hós a pici.

Ha a nagy máshova megy, mint kéne, akkor ne sétálni menjetek, hanem játszótérre, ott addig tud aludni a pici a babakocsiban. Ha nem bírja a babakocsit, akkor kösd magadra, úgy legalább tudsz játszani a naggyal.

Szoptatás alatt nézzetek mesét, olvass neki, játsszatok közben (építés, babázás, pl ő is szoptasson).

Én úgy altattam a nagyot, hogy addig a pici itt volt a nappaliban. Vagy aludt vagy nézelődött. Ha sírt, akkor néha kijöttem megnézni, miért sír.

Egyébként sokallom, hogy 60 percig cicin legyen a kisbabád, ez rengeteg. Elalszik rajta szopi közben?

Nem könnyű most a nagynak, ha tudsz, játssz vele minél többet, amíg alszik a picikéd. Nehogy féltékeny legyen, foglalkozz vele most sokkal többet.

2011. szept. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A már leírt javaslatok mellé én csak annyit mondanék, hogy pár hét múlva megszűnik ez a probléma. A kicsinek alakul az evése, a nagyobb pedig hozzászokik a kicsi jelenlétéhez. Nálunk a kicsi két hónapos koráig volt rossz ez az etetéses helyzet.
2011. szept. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a testvérfellépő sokat segített a sétálás problémáján. De nem mindenkinek jön be, érdemes inkább használtan megvenni, nehogy kidobott pénz legyen az ablakon.
2011. szept. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

OFF:

Az én babám az első hetekben volt,hogy 60-90 percet is cicin volt,lassan jött a tejem meg persze néha el i szunyókált rajta és hiába ébreszgettem ő csak aludt de ha betettem az ágyba akkor 20 perc múlva sírt mert még éhes volt!

nekem nagyon nehéz volt a szoptatás!

Bocsánat kedves kérdező,hogy nem a kérdésedre válaszoltam!

2011. szept. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nálunk 2 év a korkülönbség, a nagy a dackorszak csúcspontján van, a kicsi 7 hetes. A séták csak úgy mennek, hogy a kicsit viszem kendőben, a nagyot babakocsiban, mert már többször volt hogy szándékosan elrohant előlem, és alig tudtam utána rohanni, hogy megfogjam. Még szerencse hogy parkban vagy sétálóutcán csinálta, nem forgalmas úton, de így nem tudok megbízni benne. Ráadásul a kicsi se mindig alszik a babakocsiban, és ha vele foglalkozom, félek hogy szem elől tévesztem a nagyobbat a játszón. Heti kétszer van segítségem, sógornőm és anyukám jön, ilyenkor elviszik a nagyobbat én meg el tudok menni bevásárolni a kicsivel, vagy szimplán pihenek. A fektetésnél a nagyot apa altatja, én szoptatok, de 5-10 percre cserélünk, h én is el tudjak mondani neki egy mesét. Ha a kicsi alszik napközben mindig játszom a naggyal, hogy érezze vele is törődök.

A szoptatásnál eleinte ő is jött hogy játszak én ilyenkor inkább mondtam h hozzon egy könyvet azt elmesélem neki, még szerencse hogy tudom kívülről az összeset, vagy megkérem h építsen nekem legóból egy tornyot, vagy beteszek neki egy mesét dvd-n, de most már gyakran lefoglalja magát és egyedül eljátszik amíg szoptatok.

2011. szept. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!