Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan nyilatkozik valaki a...

Hogyan nyilatkozik valaki a gyereknevelésről ha nincs gyereke?

Figyelt kérdés

Persze elkepzel`ésem nekem is volt, hogy mit hogy fogok majd csinálni, de sosem oktattam ki senkit, főleg amíg nem volt gyerekem.....

hogyan gondolja, hogy joga van ehez tapasztalat nélkűl?


2011. jún. 30. 18:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem mondom meg melyik város Kórházában, de van egy gyermekorvos akinek állítólag nincs is gyereke, már jó 60 körül van. Nekem szülés után a harmadik babánál magyarázta hogyan kell szoptatni. Szerinted???
2011. jún. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az engem nem zavar, ha egy védőnő-szülésznő beszél a szülésről, gyereknevelésről, mert bizonyára sokat tanult, és egy férfi nőgyógyásznak sem kell szülnie ahhoz, hogy jó doki legyen. :)

De azt már én sem bírom, amikor az egyik "barátnőm" beleszól, hogy hogyan neveljem a lányom és olyan dolgokról beszél, amihez soha életében nem volt köze, hisz még nincs gyereke, de engem azért kioktat. Olyankor én csak jót kívánok neki, mert csak annyit szoktam neki mondani, hogy pofa be és szülj már egy gyereket! :) Utána beszélhetünk róla. :)

2011. jún. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

második vagyok:

*gyermek nélküli védőnő-szülésznő

bocs kimaradt egy szó

2011. jún. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Egyik volt osztálytársamtól kaptam ezt :‎"Nekem nem volt play station-om se Wii-m, bújócskáztam. Haza kellett mennem mikor felkapcsolták a lámpákat, és anyukám nem hívott fel mobilon hanem kikiabált "gyere haza"! Játszottam a barátaimmal én nem chat-eltem velük. Nem volt antibacteriális gél,bogarakkal játszottunk, levelekkel és sárral és senki nem szólt ránk. Rakd ki te is ha a csapból ittad a vizet és túlélted! :)"


ki is egeszítette egy levéllel, hogy jó lenne ha nem hallgatnék arra a sok baromságra ami kapok, mert a mimóza, nyápicot fogok nevelni.

Az fájt neki, hogy nem engedtem, hogy a kutyája megnyalja a lányom kezét...

akkor kakilt és nyalta ki a fenekét a kutya, utánna meg kislányom kezét akarta nyalogatni.

Nem tartjuk a kapcsolatot, csak az utcán talalkoztunk tegnap.

2011. jún. 30. 18:32
 5/13 anonim ***** válasza:

Az tud legjobban gyereket nevelni, akinek nincs. Akkor még olyan egyszerű minden.

Reméljük, ha egyszer lesz gyereke, akkor majd rájön, hogy a gyereket nem lehet beprogramozni, és nem minden működik úgy, ahogy előtte elképzelte.

Mondd meg neki, hogy te meg még soha nem vezettél repülőt, ezért nem is nyilatkozol róla milyen lehet. Hátha leesik neki a tantusz.

De a legjobb az ilyen megjegyzésekkel nem foglalkozni, fog még az életben pofára esni az illető. :)

2011. jún. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

tehát a kérdésre :

szerintem akkor a tanárra sem fogsz hallgatni ha nincs gyereke ? pedig ezt tanulta az egyetemen és még most is tanulja !


a másik meg jogos h ne nyalogassa a kezét ha te úgy érzed


bár! a kutyák nyála igen sok antibakteriális összetevőt tartalmaz régebben sebek gyógyítására használták vagyis a beteg sebes részt a kutyák nyalogatták h ne fertőződjön el


szal nem biztos h baja lett volna a gyereknek

(nincs kutyám és nem is szeretem őket mielőtt ezzel vádolnának )

2011. jún. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

lehet én vagyok a para anyuka (nem tartom magamat annak), de egy 50 kilós fenevad ne nyalogassa a 8 hónapos kislányom kezet...

akkorára kinyitja a szájat, hogy egyben beférne egy ekkora gyerek :S

számomra eleg visszataszító, hogy székelés után megnyalja a fenekét utánna meg a lányom kezét aki kb 2 perc múlva úgy is a szájaba nyúlkál.....

2011. jún. 30. 18:46
 8/13 anonim ***** válasza:

Mert kívülről mindenki okosabb, és azt hiszi, jobban tudja, mert olvasta, mert...

Nekem most a második kicsinél jöttek elő érdekes húzások, hogy az 5hónapos anyatejes babának ezt meg azt miért nem adok, így nem fogja megismerni az ízeket.

Amikor megtehettem mert időmilliomos voltam egy kicsivel sem főztem a kostoltatós bevezetős időkben, most se, na amiket ezért kapok...

Meg, hogy a 2évesem még pelenkás, nekem is "bánat", na de ha milkalilája sincs a kicsinek mikor kell pisilni, mire kell figyelnie? Ma egész nap felmosok, meg vígasztalok, mert a kicsi bepisilt...

A tanácsok, és jóakarok csak úgy teremnek...:(

Amúgy ha hagytad volna a kéznyalogatást azért kapsz...

2011. jún. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mielőtt megszületett a kisfiam és ilyen téma került szóba és mindig úgy kezdtem, hogy "Bár én még nem neveltem gyereket, de ez és ez a véleményem, ami persze még változhat."

Kisfiam 5 hónapos. Nekünk is van kutyánk, a szüleimnek is van, ha megnyalja, hát megnyalja, igyekszem elkerülni, de nem csinálok patáliát.

És bár nagyon pici még a fiam, ami biztos, hogy:

- 10 éves koráig legkésőbb 9kor ágyban lesz

- amíg igényli minden este mesét fogok olvasni neki

- nem nyitok vele vitát az étkezésekről

- általában nem vitatkozom vele egy bizonyos korig

- sokáig elegendő lesz a "Miért?-re" a "Mert én azt mondtam"

- nem fogja csak úgy magától bekapcsolni a tv-t vagy a számítógépet

- És mindent megteszek azért, hogy büntetés legyen neki, ha nem mehet ki az udvarra játszani, hanem bent kell ülnie.


Azaz igyekszem őt úgy nevelni, ahogy engem neveltek a szüleim, szóval a mai felfogás szerint, maradian, konzervatívan és elnyomón. Én megköszönöm a szüleimnek, hogy így neveltek.

2011. jún. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát sajnos vannak ijenek,én is mérges vagyok.
2011. jún. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!