Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog "szépen" enni a...

Mikor fog "szépen" enni a kisfiam? Miért nyomja ki a nyelvével a pépet?

Figyelt kérdés
6 hónapos babám hozzátáplálását kezdtük. Alma, répa, barack, meggy - ezeket kóstolta eddig, ízlik is neki. Már 1 étkezést kiváltottunk. Etetés közben azonban a kiskanálnyi étel felét kinyomja a nyelvével, de közben kéri is a következő kanálnyit. Mindegy, hogy mekkora mennyiséget teszek a kanálra, a felét kitolja (nem fintorog, nem sír, csak kitolja). Közben ismerős babáknál látom, hogy milyen szépen bekanalaznak mindent, alig maszatolva.
2011. júl. 1. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ezt csinálja, már ki kellett volna váltanunk egy étkezést, de lehetetlen. Pár kanállal eszik szépen, aztán kilöki ő is a nyelvével, aztán már bele sem lehet tuszkolni. Akkor meg sír, hogy éhes, de csak a cumisüveget fogadja el. Nekem mindenki azt tanácsolja, hogy legyek türelmes, majd ő tudja, mikor akar rendesen enni.
2011. júl. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Enyi idosen, a par kanal is boven eleg. Meg csak ismerkedik az uj izekkel, kanallal, jatszas az neki ha kiloki a pepet. Mindez uj neki meg.
2011. júl. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elég nagy elvárás egy 6 hónapostól, hogy szépen egyen.

Néha még a 2,5 évesemet is "rossz nézni".

Majd megtanul enni a babád, ő még nagyon picike. Más babák még csak ilyenkor kezdik a hozzátáplálást.

2011. júl. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejes a babaád? Mert akkor lehet, hogy szopizni próbál, és csak véletlenül tolja ki az ételt. Próbáld, hogy csak odatartod a szájához a kanalat, és egy kicsit hígabbra csináld a püréket. Az én kisfiam kiszopizta a kanálból :D Aztán megszokta a kanalat és most már nem tolja ki a nyelvével a püréket.
2011. júl. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!