Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Down szindrómás lehet csak...

Down szindrómás lehet csak ferde szem tünettel?

Figyelt kérdés

1 naposan bejött a gyerekdoki, és közölte, hogy bár rengeteg tünet hiányzik, de mivel a szeme ferde a babámnak, down szindróma gyanú merül fel.

a kiskönyvében már születési rendellenességként tüntette föl, mellé írta nyelvét öltögeti(nem lógatja, nem vastag, ha szomjas vagy éhes akkor én is észrevettem hogy ki-kidugja)és apró fülek.

Ami szerintem kicsit sem kicsi

Bő két héttel korábban született, azóta nagyon sokat változott, a szeme az néha ferdének tűnik, azóta viszont már jóval nagyobb.nemsoká genetikára megyünk, de addig is nagyon ideges vagyok.


2011. júl. 1. 19:18
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
43%
Figyelj még ha az is lenne, amit nem hiszek, akkor is a tiéd és ugyanugy fogod szeretni! Igy nem lehet sokmindent mondani, szivemböl kivánom, hogy ne legyen baja! Megirod majd az eredményt?
2011. júl. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
A fiam szeme ferde (szép mandula formájú), a nagyanyjának is. Pici a füle, az apjának is. Nyújtogatja a nyelvét, az anyja is :).
2011. júl. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

Az a nyelv öltögetés szerintem minden babánál így van, ha megéheznek, amíg picik. Olyan mintha szopizna, úgy csinál nem?

Még annyit, hogy nekünk a kisfiam bal a tenyerén van 4 újjas haránt barázda, ami szintén lehet a Down kór jele. Amikor jött vizitre a gyerekorvos, mondta, hogy elvitték vizsgálatra ezért, meg vért is vettek, mert fehérnek találták nagyon. Figyi! Amikor meglátott, mondta, hogy jé, én is nagyon fehér vagyok, szóval feleslegesen vettek vért, szúrták meg. A másikról annyit, hogy nekem volt amnioc.-m, amin genetikailag nézték és egészséges volt, szóval ha megkérdeztek volna, nem kellett volna így-úgy vizsgálgatniuk a kisfiam.

Barátnőmnek vágott nagyon a szeme és a kisfiának méginkább olyan volt születésekor. Nálatok nincs ilyen? Gyerekkori fotókat néztetek?

Én is szorítok nektek, hogy ne legyen gond!

2011. júl. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

meg fogom írni az eredményt, ha lesz annyi erőm, ha nem is azonnal de amnt bírom.

De édesapámnak is ferde a szeme, meg a kisfiamnak is.

Csak ezt a kutya nem kérdezte meg.

De az ember tudja addig néni a gyermekét, hogy attól már downosabbat nem láthat mint a sajátja.

iszonyú a várakozás, még csak genetikai vizsgálatra megyünk, aztán ha kell vérvétel is.

Köszi mindenkinek aranyosak vagyunk.

Üdv

2011. júl. 1. 21:33
 5/38 anonim ***** válasza:

a terhesség alatt soha nem merült fel a gyanu?

csináltattál integrált/kombinált tesztet?

2011. júl. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

minden rendben volt.

nt 2.1

afp rendben volt kombinált teszt rendben volt.

Genetikai ultrahangon voltam a sotén a korom miatt mindent rendben találtak.

A családban van downos, és ezért is merült föl ez a dolog.

benne volt a kartonomban

2011. júl. 1. 21:55
 7/38 A kérdező kommentje:

a második kommentemben azt akartam írni, aranyosak vagytok.

De már nem vagyok magamnál.

2011. júl. 1. 21:57
 8/38 anonim ***** válasza:
Nyugi, önmagában egy ferde szem kevés ehhez, főleg, hogy a másik gyerkőc szeme is ferde. Szorítok neked, de yugodj meg, mert érzi a babád is a feszültséged!
2011. júl. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Én biztos vagyok benne, hogy semmi baja a babádnak. A down-nak rengeteg egyéb tünete is van. Donga láb, szívbetegség, ne is soroljam tovább...

Ismerek olyan kislányt, akinek egyértelműen mongoloid a szeme, és teljesen egészséges, nagyon értelmes kislány, semmi baja, ráadásul náluk senkinek előtte a családban nem is volt ilyen a szeme. Nem is értik, hogy jött így össze a kislánynál, de ők sem aggódnak, szerintem te se tedd magad tönkre lelkileg az örökös aggódással!

Azért kíváncsian várom, mi lesz a vizsgálat eredménye.

2011. júl. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

sajnos az idegeskedést hiába akarom nem tudom megszüntetni, max nem mutatom ki, de akkor meg néha rámjön a sírógörcs olyankor eltünök és próbálok mást nem idegesíteni.

Imádom a kiscsajt, és akármi lesz is, ő bajnok lesz, mert erős, tüneményes, az iránta érzett szeretetemben nincs törés, hiány...sőt!!!!

de azért nem bánnám ha minden rendben lenne.

születésekor 9/10 apgar értéket kapott.

Sem a csecsemősök, sem a szülésznő ne akarta elhinni hogy ne vették volna észre.

csak az a gond, ha elültetik a gyanút az ember fejébe, nem könnyű legyőzni, és mindig pozitivnak lenni.

Bezzeg a párom nem inog meg.irigylem

2011. júl. 2. 10:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!