Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy hozzam a tudtára, hogy...

Hogy hozzam a tudtára, hogy jönnie kellene? (bővebben lennt)

Figyelt kérdés
Van egy 13hónapos lányom, akinek a párom bátyja lenne a keresztapja, csakhogy kb ha 2x találkozott eddig vele. Tudnillik 15kmre lakik tőlünk(nem mintha óriási távolság lenne, biciklivel akár 45perc alatt meglehetne tenni). A barátnőm pedig a keresztanya, na ő pl minden héten nálunk van(igaz, 2kmre lakik tőlünk), és vele a lányom már teljesen lespannolt, jóban vannak, nem fél tőle. De ez a sógoromnál abszolút nincs így ugye, mivel nem találkoznak. Hogyan tudnám szépen(összeveszés, veszekedés nélkül) a tudtára adni, hogy jönnie kellene hozzánk, hogy a lányom megkedvelje?
2011. júl. 2. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Felhívod és meghívod ebédre, vacsorára
2011. júl. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem egész egyszerűen hívjátok meg magatokhoz őt/őket (ha van családja) és mondjátok el, hogyan gondoljátok, járjon sűrűbben. Na persze ti is mehetnétek hozzá! Nem? Abból nem lehet sértődés, hogy szorosabb köteléket szeretnétek a gyermeknek és magatoknak. Egyébként miért gondoltatok rá mint keresztszülőre? Ha eddig sem igazán jártatok össze? Csak a szokás miatt? Elárulom az én keresztanyámat 25 éve nem láttam (7éves koromban utoljára), nem sokmindent kaptam tőle (és nem az ajándékokra értem), keresztapámat meg láttam, de tőle 3x kaptam ajándékot egész életemben, még az esküvőmre sem jött el, pedig tanu lett volna. És egy városban élünk mind. Nem rossz a kapcsolatunk, de mégis így alakult az életünk. Nem haragszom rájuk, nálunk nem volt fontos ezt a pozíciót ennyire betölteni. Ha ti ezt fontosabbnak gondoljátok feltétlen meg kell beszélni az illetékesekkel.
2011. júl. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Most nem rosszból de még egy apának is gondot okoz néha törődni a gyerekével,és feláldozni rá a drága idejét,akkor mit vársz egy másik férfitől,akinek "csak" a keresztgyereke? A pasik nem ilyen beállitottságuak,ennyi. Hivd magatokhoz,de ne számits arra hogy naponta/hetente ott fog ülni nálatok,ha eddig nem tette eztán sem fogja.
2011. júl. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mond el neki,hogy sűrűbben látogassa,mert a kapcsolatuk rovására fog menni!
2011. júl. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy hapsit nem érdekli egy ilyen pici baba. Hidd el, ha 2 éves lesz és jobban lehet vele majd játszani, szívesebben át fog járni hozzátok.

Legalább is nálunk ez van, én nem is vártam el a lányom keresztapjától, hogy átjöjjön, egyszerűen nem tud mit csinálni itt. Mióta nagyobb a lányom, lehet vele tök jókat játszani, a keresztapa is szívesebben jön.

A keresztmami nyilván más, de egy nő szívesen elvan egy kisbabával is.

2011. júl. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!