Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ovi rendszere hogyan...

Az ovi rendszere hogyan működik? Mikor íratjuk be a babát, és mindenképpen bekerül, vagy függ valamitől?

Figyelt kérdés

Még soká kerül erre sor, de érdekel a téma, főleg, mert hallottam apósom feleségétől olyat, hogy a lánya fia nem került be oviba, mert nem jelentkeztek időben, és valami kavarodás volt. És hogy mi már most nézzünk utána ennek...de ez még kissé korai nem?

2 hónapos múlt a baba, csak nem kell ennyire előre. De azért érdekel, hogyan megy ez. Mi a X. kerületben lakunk Budapesten, vannak kerületenként óvodák? Ha jól tudom 3 éves kor körül van ovi, akkor elég azon a nyáron, vagy tavasszal jelentkezni, amikor a kicsi menne szeptembertől? Vagy előbb kell, mert kevés a hely? Az ovik esetén ez pénzbe kerül, vagy állami ovi van, mint az iskolák? Van rá esély, hogy visszautasítják a jelentkezést, és magánoviba kell menni, vagy itthon maradni a babával? Ha nem megy oviba, mert úgy döntünk, hogy itthon maradok vele, netán második baba jön, akkor az gond, vagy az ovi kötelező? Bár szerintem jobb, ha bekerül egy közösségbe, attól is fejlődik nem? Lehet, hogy buta kérdések persze, de nem nagyon értek hozzá. :)


2011. júl. 2. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Általában minden oviban májusban van a beiratkozás.

Neked 3 év múlva májusban kell beiratkozni, és akkor mehet szeptembertől majd. Ha visszamész dolgozni, akkor valószínű, hogy felveszik. Ha otthon maradsz a kistesóval, akkor csak úgy veszik fel, ha van hely.

Egyébként addig lehet megváltozik még százszor a törvény, így most ezen kár rágódnod.

Inkább a bölcsire kérdezz rá, az ovival még ráérsz, de a bölcsikben mindenhol más a szokás, van ahol 1 év felett tudsz jelentkezni, van ahol már most jelentkezned kell, várólistára kerül a gyereked, aztán majd valamikor felveszik.

2011. júl. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! :) Nem rágódom rajta, inkább kíváncsiság ez. Bölcsibe nem szeretnénk adni a babust. Egyébként is sajnos alkalmi munkáim voltak előtte is, tehát nincs hova visszamennem dolgozni, de nem szeretnénk ha már olyan pici korától lényegében mások nevelnék egy bölcsiben.
2011. júl. 2. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!