Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 nyelvre hogy tudom tanítani...

2 nyelvre hogy tudom tanítani egyszerre?

Figyelt kérdés

Ha lehetséges már újszülött korától fogva szeretném 2 nyelvre tanítani a gyerekemet,hogy kell?Csak annyi az egész hogy hol ilyen hol olyan nyelven beszélünk hozzá?

Köszi a válaszokat!


2011. júl. 3. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Ezt én óriási baromságnak tartom, tanulja meg először az anyanyelvét, aztán jöhet a többi baromság.
2011. júl. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, így csak összezavarod.


Két nyelvre úgy lehet, hogy az egyik szülő KÖVETKEZETESEN csak az egyik nyelven, a másik szülő CSAK a másik nyelven szól hozzá. Ha egyszer németül szólsz hozzá, egyszer magyarul, mindenféle rendszer nélkül, az rossz.


Ha egyikőtök sem külföldi állampolgár, akkor ezt ne erőltessétek.

2011. júl. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, ahogy a 11:23 írja.

Az első válaszolónak meg nincs igaza. Ennél nagyobb ajándékot nem tudsz adni a gyermekednek. De tényleg csak akkor az igazi, ha a párod vagy te anyanyelvi beszélője az adott nyelvnek. A titok abban rejlik, hogy a baba játszik a hangjával, és még képes a világ összes hangképzési módját megtanulni, tehát képes lesz akcentus nélkül elsajátítani az adott nyelvet.

Ha hol így, hol úgy beszéltek hozzá, akkor összezavarjátok. Következetesnek kell lenni, egyik szülő csak egyik nyelven szóljon a gyerkőchöz, a másik pedig csak a másikon. Ha a csöppség nem hajlandó az adott nyelven válaszolni, akkor tégy úgy, mint aki nem érti.

Tapasztalatból beszélek. Sok sikert! :)

2011. júl. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az szerencsés helyzetet amikor a szülők anyanyelve különböző. Minden egyéb más esetben ez felesleges próbálkozás, mert bármennyire is jól beszélsz egy nyelvet az sosem lesz az anyanyelved. Igazán hatékonyan csak akkor lehet nyelvet tanítani ha a gyerek már birtokolja saját anyanyelvét illetve néhány alapvető nyelvtani fogalommal is tisztába van. Nyelvtanár barátnőm gyerekei is csak iskolás kor után kezdtek el komolyan nyelvet tanulni. Bármennyire is jó lenne, a kétnyelvű családok kivételével nincs igazán hatékony módszer arra,amivel meg lehet menteni a gyereket attól a "melótól" amivel egy idegen nyelv elsajátítása jár,
2011. júl. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En nem tennem, tenyleg csak akkor, ha valamelyikotok anyanyelvi szinten beszeli azt a nyelvet amit meg akarsz neki tanitani. De nem fog ez a nyelv megmaradni nala. Hidd el tudom tapasztalatbol. Svajcban elunk, mindketten magyar szarmazasuak vagyunk, egymas kozott is es a gyermekkel is magyarul beszelunk. Csakis es kizarolag. Nekem nem is anyanyelvem a dialektus, a ferjemnek igen, de nem beszel nemetul a gyerekhez, mivel a jovoben, oviban-iskolaban nem nagyon fog magyar beszedet hallani, igy attol tartunk megkopik majd nala.
2011. júl. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azért akarom hamar megtanítani hogy NEKI könnyebb legyen,a mai világban 2 nyelv nélkül nem lehet élni!

Oviban én is hamarabb rákaptam az angolra mint mondjuk középsuliban!

Azért kérem a tanácsot mert egyenlőre csak elképzeléseim voltak arról hogy lehetne ezt kivitelezni!:)

KÖSZÖNÖM NEKTEK A SEGÍTSÉGET!:)

Azzal viszont nem értek egyet hogy ha nem anyanyelvem pl az angol akkor soha az életben nem tanul meg akcentus nélkül beszélni!Egy székely vagy egy szegedi ö-zésről is le lehet szokni ha más környezetbe kerül az ember,így feltételezem ha Angliába köt ki előbb utóbb leszokik az esetleges akcentusról!:)De ez még egyenlőre a jövő zenéje csak tudni szerettem volna erről is!:)



Első válaszoló!

Minél hamarabb tanulja annál egyszerűbb neki!De ha te a 2 nyelv tanulását baromságnak tartod akkor szerintem te vagy a barom!...

2011. júl. 3. 12:00
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok


Portugál szakot végeztem az egyetemen, minden munkámat portugálul végeztem, évek óta idekint élek és nevelem a gyerekeimet: mégis van akcentusom. Nyelvtanilag, tartalmilag hibátlanul beszélem a nyelvet, de egy portugál bizony kiszúrja, hogy nem vagyok idevalósi, sőt, azt is jól tippelik meg általában, hogy közép-európai vagyok. Ez van. Ettől még boldogulhat valaki remekül a nyelvvel, de az akcentus az nem fog néhány külföldön töltött év(tized) után elmúlni.

2011. júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kanadából átvettünk úgynevezett "belemerítő" programokat. Ezeket bölcsődék, óvodák valósítják meg, következetesen csak a kívánt anyanyelven beszélnek a gyermekhez. Ha nem is sajátít el girbegörbe mondatokat, fejlődik a nyelvérzéke, megszereti az idegennyelveket, kíváncsian várja az iskolai oktatást.
2011. júl. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk működik.

Apja nagyobb angolul beszél hozzá, ő is magyar, én is, én magyarul.

Egész kicsi kora óta magyar és angol dalokat, mondókákat hallgatunk, énekelünk, én is énekelek angolul, a férjem is magyarul.


A gyerek három éves, az apját maradéktalanul megérti angolul, rövid mondatokban vissza is felel, ha játszik, dúdolászik magában, fele-fele magyar, angol.


Az óvodában is vannak angol foglalkozások, ott is megérti az angol anyanyelvű, magyarul alig tudó óvónőt, szokta keresni a társaságát, "beszélgetnek", énekelnek együtt.


Nem anyanyelvi szinten tanult meg, de nem is ezt volt a cél, hanem az, hogy legyen valami sejtése az angolról, megalapozzuk a későbbi tanulását.


Egyetlen egy dolog nem megy neki, angolul kérdezni, saját maga összerakni egy kérdést, de azt megértette, hogy hogy kell kérdésre válaszolni.

2011. júl. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

*Apja nagyobb részben*


Így szerettem volna írni :)

2011. júl. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!