Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idösen tudta babátok...

Mennyi idösen tudta babátok kifújni az orrát? érdemes 15 hónaposan tanítani?

Figyelt kérdés
2011. nov. 8. 14:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
off.Én is nagyon kíváncsi vagyok a válaszokra.
2011. nov. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Az enyém 3 éves, még nem tudja :-(
2011. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én 1,5 éves kora körül tanítottam a kisfiamat orrot fújni.Mondtam neki, hogy csinálja, úgy mint a süni. Nagyon hamar megtanulta. Most már 33 hónapos, de ha náthás nem kell neki szívnom, mert erősen/rendesen kitudja fújni.
2011. nov. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

persze, ha megtudod neki tanítani ;D


enyém 2 éves, tökéletes úgy csinál, fogja a zsepit, az orrához teszi, az a hang is megvan csak nem az orrfújás hangja hanem a szájával utánozza :(((

2011. nov. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes elkezdeni! Én lányom 21 hós, nagyon ügyes! Dícsérni kell és biztatni. De ha mutatod neki, az is jó lehet! Persze amikor taknyos, elővesszük a porszívót, mert még annyira azért nem tökéletes a dolog, közel sem...
2011. nov. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
mi "véletlenül" tanítottuk meg a fiunkat, amikor alig múlt egy éves. Tudta mutatni hogy csinál a nyuszi (szimatolt, de inkább fújt az orrával), és erre csak ráerősítettünk. Másfél éves korától már egyáltalán nem használom az orrszívót, mert nagyon erősen tudja fújni, de azt hiszem nem ez a jellemző ebben a korban. Tanítani tehát érdemes, de ne legyél csalódott, ha még nem megy.
2011. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A fiam 3 évesen tanult meg, a lányom 20 hónapos kora óta fújja. Mondták már itt mások is hogy hát az biztos nem tökéletes ahogy fújja, de kipróbáltam ha rendesen kifújja, már nincs mit kiszívni belőle. Nagyon örülök,mert utáltuk az orrszívást:)

De azért nála kisebb gyereket még nem nagyon hallottam hogy jól hatékonyan tudna orrot fújni.

Próbálkozhattok azért én mindig odatettem a zsepit az orrához és mutattam neki hogy mérgesen mikor a paci fúj :)) mondjuk nálunk sokat segített hogy látta a bátyját ahogy az fújja ügyesen.

2011. nov. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
3 évesen. Próbáljátok, hogy fújjon pingponglabdát az orrával :)
2011. nov. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Érdemes, a mi 14 hónapos lányunk is utánozza, ha fújtatunk az orrunkkal. Én ezt szoktam kihasználni mikor melegvízzel masszírozom az orrát, hogy kijöjjön a takony. (Mert sajnos az orrszívótól nagyon fél.) Nekünk működik.
2011. nov. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

az én lánykám is pont azt csinálja amit az egyik anyuka írt, veszi a zsepit orrához teszi és nagyokat fúj a szájával :)))

a sünis dolgot próbálgatjuk mi is, csinálja is szépen, persze csak akkor amikor nem kéne, most, hogy picit náthás nem akarja :) akkor próbálkozunk és porszívózunk :)

köszi mindenkinek a válaszát!

2011. nov. 8. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!