Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kisfiamat hogyan...

9 hónapos kisfiamat hogyan tudnám a kiságyába szoktatni?

Figyelt kérdés
Napközben ha elalszik és megpróbálom berakni a kiságyba ordít, csak a babakocsi jó. Esti elalvás után egy darabig benne marad, de ha felébred utána már nem tudom visszatenni. Próbáltuk már hogy maga aludjon el, de több mint egy óráig ordított, és nagyon nyugtalan lett utána, úgyhogy nálunk ez nem jött be. valami tipp?
2011. júl. 3. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbáld meg először is napközben visszaszokatni, egyszerűbb, mint este. Tedd bele játszani egy kicsit és legyél körülötte, hagy szokja. Ha altatni akarod, akkor tedd bele neki a kedvenc plüsseit (ha van ilyen), simogasd, esetleg énekelj neki, vagy ha van körforgó húzd fel azt. Nem baj ha sír, egy idő után abbahagyja. Tudom, drasztikus, de másként nem fog menni. Nehéz lesz és sokat fog ordítani, de nem lehetetlen, csak kitartás kell.
2011. júl. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én mindig akkor teszem már be, amikor alszik legalább 10 perce, max 20 perce. Nappal szinte a mai napig rajtunk, mellettünk alszik a nagyágyon, kézben altatás után. Néha teszem csak az ágyába aludni. Este mellettem alszik el és ahogy írtam, később átcsempészem az ágyába. 17 hós, most újra 2-szer is eszik tápszert éjjel, de szépen visszaalszik mostmár. De volt éjjel többször is sétálgatni kellett vele a szobában. De lehet csak a foga miatt ébredt akkoriban. Talán nálatok is idő kell még neki. Nálunk kézben aludt el, illetve nappal még most is csak úgy tud. Én nem is erőltettem az egyedül való elalvást. Először este az ölemben próbáltam altatni, megitta a tápszer és ott maradt, majd áttértünk az ágyra, kb. ennyi idősen. De volt, hogy fel kellett venni, mert nem tudott mellettem elaludni. Szerintem este a könnyebb. Próbáld meg Te is, hogy vagy az öledben, vagy magad mellett altatod. Nálunk átlagban fél óra alatt alszik el csak! Szóval kitartás! Amíg nem sír, addig Te se add fel. Én teljes sötétet csinálok, egy nagyon kicsi lámpa világít és egy altató zene szól. Néha símogatom, néha vissza kell fektetni mellém, mert pörög, feláll, forgolódik. Kicsit hagyni kell, de ha nagyon bepörög, én akkor lefektetem és mondom neki, hogy lassítson, így nem tud elaludni... De én csak suttogva beszélek már ilyenkor. Van aki azt mondja nem szabad szólni, de nálunk használ, ha mondom neki. Szóval próba, próba, próba. Bátran!
2011. júl. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindig mellettem alszik el, és ha várok 20 percet és utána próbálom berakni, akkor is felébred. Nem azzal van a baj, hogy altatni kell, hanem hogy nem marad a kiságyban.
2011. júl. 4. 13:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Végül a visszaalvással van a gond, ha jól látom. Nálunk is szinte mostanában megy neki a korán reggeli, 17 hósan, hogy korán reggel iszik tápszert és visszaalszik még. Éjjel talán nem is volt gond, csak a fogzás időszaka alatt. Sajnos ez ilyen muzsika. Nappal viszont felpattan, ha ébred, így ritkán alszik csak pl. 2 órát. Szerintem csak az idő fog segíteni. Én csináltam olyat, hogy odaadtam neki a tápszert (mármint én fogom, amíg meg nem issza), korán reggel, ha nem pattant fel, akkor kimentem, hogy hátha visszaalszik egyedül és mostanában egyre inkább visszaalszik. Van, hogy 20 percet is motyog, de visszaalszik, ha nem és sír, akkor megyek hozzá és kelünk, akár fél 6-kor is reggel. Szóval próbálni kell. Minél többször sikerül, én úgy vagyok vele, akkor már látjuk az alagút végét.

De hallottam már többektől, hogy nagyobb kisgyerek is éjjel ébred és megy a szülei mellé aludni. Próbáld úgy alakítani és gondolni, hogy ne legyen gond, teher számotokra. Egyszer úgyis felnőnek.

2011. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy azonnal felébred 20 perc után ha beteszed? Vagy mikor? 40 percesek az alvási fázisaik, akkor kerülnek megint felületes alvási fázisba, akkor megint könnyebben felébredhetnek. Szóval ha beteszed és 20 perc után ébred?
2011. júl. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!