Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki "készíti" babájának...

Mindenki "készíti" babájának az ételét? Nemrég kezdtük a kóstolgatást de én üveges bébi ételeket adok neki (barack, alma, banán). Rosszat teszek ezzel? Mikor evett többet a babád néhány kanálnál?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én készítem. Dehogy teszel rosszat, így kényelmesebb, viszont drágább. Ezt vállalod vele, de ennyi
2011. júl. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én félig így félig úgy. Van, hogy készítem neki, van hogy üveges bébikaját kap.

Amit tudok megcsinálok neki, és van, hogy le is fagyasztom, ha nagyobb adagot csinálok. De az üveges bébiételtől sem lesz semmi baja.

Lányom fokozatosan többet evett. 1-2 hétig csak belenyalt az ételbe, aztán pár kanálkával evett, majd kb. 1 hónap elteltével már nagyobb mennyiségeket evett.

2011. júl. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem teszel rosszat, viszont nehogy úgy járj mint én, hogy most már csak a bolti cuccot hajlandó csak megenni. Abból is csak a Milupa Futtapura. Azzal nyugtatom magam, hogy talán ebbe tényleg nincs annyi vegyszer , mert csak ellenőrzik, de a pénztárcám jobban örülne ha az idény gyümikből enne a drágaságom.
2011. júl. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Nyár van! Ha látsz friss gyümölcsöt, ami érett inkább azt add. Ha nem találod elég érettnek akkor tálcára tedd ki és hagy amíg teljesen megérik. A gyümölcshöz tehetsz pici cukrot is.

Már lehet kapni, nyári almát, meggyet, baracot, friss sárgarépát. A barackból tényleg csak a nagyon finit add neki, az fontos hogy egyen mert a többi fogja a székletet.

Én télen kezdtem a hozzátáplálást akkor tényleg nincs más megoldás! Szóval tessék megvetetni apukával a piacon a jó minőségi gyümölcsöt előre.

Turmix kis adagot nem visz, szitán nyomd át, vagy a legkisebb sajtreszelon, vagy üveg reszelőn reszeld.

Banánt még ne adj neki, majd csak hónapok múlva.

2011. júl. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én kislányom 1 éves koráig üveges ételeket adtam az esetek többségében, egyrészt a megevett mennyiség miatt, másrészt a pepecselés elkerülése végett. Illetve, fogalmazzunk úgy, hogy 1 éves koráig kb. evett üveges ételeket is, egyre kevesebbet, és csak akkor hagytam el őket, amikor már bármit megevett, amit amúgy csináltam. Hát, úgy 7-8 hónapos korában már megevett egész adagokat az üvegesből, de nem mindig. De azt legalább vissza tudod zárni, ha nem fogy el, és másnap is ehet belőle még. És, bárki bármit mond, semmivel sem jobb a piacon megvett friss gyümölcs, mint az üvegesek. Én inkább jöttem-mentem, játszótereztünk, úsztunk, baba társaságba jártunk a pepecselés és mosogatás helyett....
2011. júl. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi (10:27), hogy gyereke válogatja biztos, de kislányom egy idő után már nem volt hajlandó megenni az üveges ételeket. Minél több általam készített étellel találkozott, annál kevésbé akart üvegeset enni. Érthető, mert Én azért nem sajnálom a fűszert, a bébiételek meg kifejezetten ízetlenek. Szóval, nem kell félni attól, hogy üveges kaján felnőtt gyerek nem eszi meg a házikosztot. Nálunk pont az ellenkezője történt.
2011. júl. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az enyém már a kóstolgatásnál is csak az üvegeset ette és azóta is!Ez van. Semmit nem eszik meg amit én főzök.

Nem tudtam nem rá szoktatni, mivel mást soha nem volt hajlandó megenni.

Biztos borzasztó a főztöm:)És a mamáké is:))

2011. júl. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat!

Utolsó! Biztos nem borzasztó a főztöd csak ilyen a picid! Nem kell Neki! :))

2011. júl. 4. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!