Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós kisfiamnál 3 hete...

6 hós kisfiamnál 3 hete kezdtem a hozzátáplálást. Semmit nem hajlandó megenni, lenyelni. Alma, barack, banán, sütőtök, burg. Mindent kiköpköd, kitolja a nyelvével. Kezdek kétségbe esni, hogy fog így enni. Egyébként csak szopis. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 12. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Amíg szopizik, addig inkább azt teszi. Az anyatej a legjobb. Az én kislányom sem erőltette meg magát. A HIPP-eket próbáld meg. Abból pár bejött neki.
2010. febr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak annyit tudok mondani, hogy próbálkozz minden nap, de ne erőltesd. Egyszercsak rákap. Legalábbis nálunk így volt, igaz egy hétbe telt a trükközés. :-)
2010. febr. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, hogy tényleg babafüggő, mikor érik meg a főzievésre és hiába akarjuk adni, mert hathós és innentől kezdve " kötelező", ez őt nemigazán érdekli. Adj időt neki! Próbáld, ha nem kéri, nem baj, majd kéri másnap vagy harmadnap. Fog ő enni, lassabb tempót diktálj. Ha a te főztöd nem jön be, próbáld az üvegeseket. Kitartás!
2010. febr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

A kisbaba pontosan tudja, hogy mennyi ételre van szüksége.

Az anyatej a legjobb étel, ami mindent pótol. Majd jelez a baba szervezete, ha többre, másra van szüksége.

Amennyiben a sulygyarapodása nem áll meg, - még 10 dkg is elég havonta - addig semmi gond.

Én hasonlóan voltam a Fiammal, ennyi idősen ő sem evett mást, csak anyatejet és gyümölcsöt. Később is volt olyan eset, hogy egész nap nem evett, teljesen kétségbe voltam esve. Ezek a babypapik egyáltalán nem kellettek neki, ill. megette, de azon nyomban meg is vált tőle.

Privát hordtuk gyermekorvoshoz, aki azt mondta, hogy ennek a gyereknek már kifejlődtek az izlelőbimbói, a tápokat, és hasonló ételeiket - menjenek haza és - egyék meg maguk és a gyereknek azt adjanak, amit megeszik szivesen.


A nagy okos gyereknevelési könyvekkel azt éri el az ember, hogy még idegileg is kikészülhet a sok aggódásban.

Én a Spok könyvet használtam utmutatóul és az idősebb emberek tanácsát, főleg, aki már felnevelt néhány gyereket.

Szóval a papikák nem kellettek neki, viszont amikor mi elkezdtünk marhapörköltet és tarhonyát ebédelni, akkor az én kisfiam rögtön elkezdte, hogy "hamm, hamm" és remegett az ételért, amit a mai napig is nagyon szeret. Semmi baja nem volt azután, velünk evett, fasirttól kezdve minden jóizűen elkészített ételt megevett.

Soha semmi baja nem volt, egy-két kis óvodában összeszedett nátha, gyomorrontást leszámítva.

Derék, szép, rendesen kifejlődött, 185 cm magas - nem csak kéz-láb - fiatalember lett belőle.


Erről a gyerektáplálásról csak ennyit.

Ja és még, hogy amelyik baba nagy sullyal születik, kevesebb ételt fogyaszt, a picik tudnak nagyon falni, mivel nekik van még bőven mit behozni.

2010. febr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
az én lányom sem akarta megenni fél évesen még amit adtam. Később érzett rá az ízére. Ő egyébként mindent később kezdett enni, pl: darabosat. Szerencsére nagyon jó védőnőm van és ő azt tanácsolta, hogy hagyjam. Hetente kóstoltattam és semmit sem erőltettem. Most 15 hónapos és az ő tempójában szoktunk hozzá az újdonságokhoz, de viszont mostanra mindent megeszik. Nálunk így vált be. Gyerekfüggő.
2010. febr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

most majd sokan nekem ugranak...

annyira hangoztatják hogy 6 hónapig csak anyatej kell hát ez az eredménye. az a baj hogy ezt egy pár éve hangoztatják és egyáltalán nem bizonyított hogy így helyes. régen már 3 hósan hozzátápláltak. azért ezt én is korainak tartom, de olyan 4-5 hótól kezdve lehet kezdeni a kóstoltatást szép lassan, mert nem megy olyan gyorsan, ezt persze nem nagyon mondják. és 4 hósan kezdtem a gyümit, 5 hósan a zöldséget és 6 hósan a husit. de csak kóstoltatás szintjén amennyihez kedve van. most 7 hós lesz 1 hét múlva és most váltottuk ki az ebédet.

egyáltalán nem biztos hogy minden babának az a legjobb hogy 6 hónapig csak anyatejet eszik. lemehetne már ez a "kampány"...

2010. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Na hát én is ezzel küzdök...rengeteg kérdést raktam fel,ma is ,tegnap kudarcba fulladt a céklázás is.6 hósak leszünk jövőhéten. a gyümit nagynehezen megeszi,persze szopómozdulatokat tesz a kanálon,de a főzeléket,amiben krumpli van,azt nem.Már az egész család rohangál,mindenfelé,valaki azt mondja sűrirsem rizspehellyel,valaki sinlacot mond,én viszont most találtam a neten holle rizskrémet,csak azt nem tudom hol árulják.
2010. febr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,a sült almát próbáltad? azt az egyet megeszi az enyém,meg a hipp gyümiket,a többit nem :(
2010. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanez van nálunk is.Anyatejes és 1hete próbálom belé imádkozni az almalevet és a reszeltet.A lét 3-4nap után itta de csak 3kis kanálig jutottunk.A reszelttől meg öklendezik és fintorog.Ilyenkor abba hagyom, holnap veszek pár üveges ételt, talán azok beválnak.

Sok sikert Neked (is)!

2010. febr. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi is kb. 3 hete kezdtük a hozzátáplálást. A kisfiam az almalevét megette reszelt almától fintorgott, ezért azt 3 nap után abba is hagytuk. A nyáron fagyasztottam le barackot, amikor még fagyott állapotában lereszeltem az reszelőn olyan krémes lett, hogy azt újra megette a kisfiam. Utána jött a krumpli, azt is főzővízzel és anyatejjel olyan hígra higítottam, hogy végül azt is elfogadta. :-) szerintem érdemes a hígabb változatokkal próbálkozni.
2010. febr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!