Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átállítanátok a babátokat...

Átállítanátok a babátokat tápszerre anyatejről ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Gyanítjuk a tejallergiát, illetve az orvosunk. Éjjel-nappal üvölt, ha fent van, van, hogy 5-6 órán át a 4 hetes babám. Már mindent kipróbáltunk, még a görcsoldó sem segít. Most azt tanácsolta az orvos, hogy 3-4 napig váltsunk Pregomin tápszerre, hogy megnézzük, javul-e a helyzet, mert ő úgy gondolja, tejallergiája van. Azonban már most van egy kis cumizavara, mert lefejtem neki cumisüvegbe a tejet, hátha úgy kevesebb levegőt nyel. A levegő így kevesebb is, de a hasa ugyanúgy fáj. :( Pohárból nem tudom itatni, párszor már majdnem megfulladt, mert sír a pohárnak. :(

Szóval marad a tápszer, úgy néz ki. Ti mit tennétek?

Nem alszik, most is éjjel 2-ig buliztunk du. 4-től, mert mindig felkeltik a görcsök. :(


2011. júl. 4. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem, hogy a görcsöknek mi köze a tejallergiához. Nekünk az édesköménytea csodát tett.
2011. júl. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ha beigazoldóik amit az orvos mond akkor természetesen váltanék. De honnan tudja, hogy nem csak simán hasfájós? Mert attól még a tápszertől is az lehet.
2011. júl. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Igen, átállnék. A tejallergia nem játék. Fejném a tejem, és ha mégis szabad akkor utána szoptatnám, ha esetleg nem menne akkor cumisüvegből etetném.

Nem tudom a cumizavar mitől alakul ki, de esetleg mellbimbódhoz hasonló cumit tegyél az üvegre és ne jöjjön gyorsabban az üvegből mint a melledből.

2011. júl. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem akarom vitatni a doki velemenyet, de ilyenkor nem tejmentes dietat szoktak ajanlani az anyukanak?

Amugy nalunk az valt be, ha en iszom az edeskomeny teat.

2011. júl. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos tejallergiás volt a kisfiam, átéltem azt, amit Te! Kitartást!


Mi nem tápszereztünk, anyatejes volt végig, csak én nem ehettem semmiféle tejterméket. Elég kemény dolog, de Neked kell eldönteni mennyit ér a szoptatás!


Remélem, minél előbb megoldódnak a dolgok! Ha tényleg allergiás, akkor szinte biztosan kinövi 1-2 éves korára, az ilyen kicsi korban kialakult allergia nem tartós!

2011. júl. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos már majdhogynem (túlzással persze) kenyéren és vízen élek. A diéta sem segít, és az édeskömény sem vált be. Amit próbáltunk: Espumisan, Infacol, Édeskömény, Mecsek tea, Papaverines oldat, Laktáz tabletta, hordozókendő, félmeztelenre vetkőztem a bőrkontaktus miatt, de az sem segít a síráson, éjjel-nappal ringatás felváltva a férjemmel, de van egy 2,5 éves kisfiam, aki már sírdogál a hiányomtól. Most mentek el az apjával a tápszerért, a kicsi meg végre elaludt, mert kifáradt a sírásban. :( Jajj, lányok, annyira kivagyok... :( A tejem meg most is folyik magától, úgyhogy most meg bőgök...
2011. júl. 4. 11:11
 7/14 anonim ***** válasza:

Lányom 6 hónapos koráig üvöltött, egy csomó vizsgálaton voltunk, de nem tejallergia volt!

6 hónaposan elmúlt a pocakfájás, és azóta semmi baja!

A biztonság kedvéért én sem ettem tejtermékeket, de a szoptatást nem hagytam abba.

Én csak akkor váltanék, ha tuti lenne a tejallergia. Van valakinek a családban tejallergiája?


Mi amúgy mindenféle csodaszert kipróbáltunk, ilyen csepp, olyan csepp, torna, masszírozás, édeskömény, tea, görcsoldó, végül 4 hónapos korában tápszer, de semmi sem használt, csak az idő múlása.

Az, hogy ordít a gyerek nem feltétlen tejallergia.

Először te száműzd az étrendedből a tejes termékeket.


Nehéz időszak, de türelem és kitartás kell.

Vidd el őt vizsgálatokra, hátha találnak valamit, de az is lehet, hogy csak hasfájós baba, akinek idő kell míg megszokja a külvilágot.

2011. júl. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Még azt nem írtam, hogy tiszta nyálka a széklete. Azt már leadtuk tenyésztésre.
2011. júl. 4. 11:20
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Fejném a tejet és menne a fagyóba!!

barátnö kislánya is hasfájos volt,semmi nem segitett neki,és nem tejallergiás!

2011. júl. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Tényleg ezt kéne! Fejj addig míg ki nem derül, hogy a tápszerre, hogy reagál.
2011. júl. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!