Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átállítanátok a babátokat...

Átállítanátok a babátokat tápszerre anyatejről ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Gyanítjuk a tejallergiát, illetve az orvosunk. Éjjel-nappal üvölt, ha fent van, van, hogy 5-6 órán át a 4 hetes babám. Már mindent kipróbáltunk, még a görcsoldó sem segít. Most azt tanácsolta az orvos, hogy 3-4 napig váltsunk Pregomin tápszerre, hogy megnézzük, javul-e a helyzet, mert ő úgy gondolja, tejallergiája van. Azonban már most van egy kis cumizavara, mert lefejtem neki cumisüvegbe a tejet, hátha úgy kevesebb levegőt nyel. A levegő így kevesebb is, de a hasa ugyanúgy fáj. :( Pohárból nem tudom itatni, párszor már majdnem megfulladt, mert sír a pohárnak. :(

Szóval marad a tápszer, úgy néz ki. Ti mit tennétek?

Nem alszik, most is éjjel 2-ig buliztunk du. 4-től, mert mindig felkeltik a görcsök. :(


2011. júl. 4. 10:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Angol vizet próbáltatok? Nekünk csak az vált be (minden mást végig próbáltunk semmi sem segített) a lányomnál hasfájásra és megszűnt az órákon át tartó üvöltés!
2011. júl. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én valahol egyszer olvastam,hogy ez attól is lehet,hogy valami enzimet nem tud lebontani a baba szervezete és van rá valami gyógyszer!Remélem nem írtam félrevezető információt!

Ha pocakfájós és te sem eszel már tejtermékeket akkor a tápszertől is fog fájni a pocija sajnos!

Kitartás!

majd írd meg légyszíves,hogy változott-e valami!

ja nekünk is az angol víz(gripe water)használt!

2011. júl. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok! Végül megbeszéltem a férjemmel, hogy kipróbáljuk a tápszert. Mintha másik babát kaptunk volna! Nincs sírás, csak elégedett alvás! Fáj a gyomra a tejemtől.
2011. júl. 4. 18:46
 14/14 xStefix ***** válasza:

Én mindenképp azonnal szaktanácsadót javasolnék nektek, mert előfordulhat (nagyon ritkán) olyan allergia, ami az anyatejjel van kapcsolatban.

Az, hogy a tápszer úgy tűnik, jó, biztosan megnyugtat most és ez nem is baj, szükségetek van most rá. :) De én azért nem adnám fel, hátha kiderülne a végére, mi az, ami nem jó!

A szakinak mondd majd el az egész történetet és minden eredményt, amit eddig tudtok, de ő majd úgyis kérdezi, ha valami még fontos lesz. Én szemszer Rózsa Ibolyát javaslom, nagyon kedves és profi, de elég elfoglalt, úgyhogy többször próbálgasd, telefonon. www.iboly.hu


Még egy kérdés: Nem szopizott a babád esetleg túl sok elsőtejet? Biztosan kiszívta mindig a zsírosát is? Az is okozhat görcsöket, de megvan a szopibarát megoldása is.

Olyan jó lenne, ha folytatni tudnád, pláne, ha van is még..!

2011. júl. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!