Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kellene még megvennem az...

Mit kellene még megvennem az alábbi listáról? Sajnos váratlan kiadásokkal nem számoltunk és viszonylag sok minden hiányzik.

Figyelt kérdés

Itt a listám a hiányzó dolgokról. Mit kell feltétlenül megvennem a kicsi érkezése előtt?

- ágynemű garnitúra

- fejvédő

- ágynemű huzat

- baldachin vas és függöny

- zenélő-forgó a kiságyra

- pelenkázó komód, pelenkázó lap

- baba függöny az ablakra

- takaró

- légzésfigyelő


2011. júl. 5. 09:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És már lassan a finishben vagyok, így szeretném minél előbb megvenni, mert néha alig bírok járni.
2011. júl. 5. 09:27
 2/12 anonim ***** válasza:
Az ágynemű garnitúra teljesen felesleges még,azt csak akkor tudod használni ha már sokkal nagyobb a babád.A fejvédő elég fontos a pelenkázó és a pelenkázó lap is.Baldachint mi nem is vettünk,engem idegesített volna,hogy nem látok jól rá a kiságyra.Zenélő forgó is ráér még a baba függöny is.A légzésfigyelő engem megnyugtat és nagyon hasznosnak találom,mi használtan vettük így nem volt nagy kiadás.Egy kis baba plédet veszel és az jó takarónak,de nyáron elég egy textilpelus is.
2011. júl. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Pelenkázni ágyon is lehet egy pelenkázó lapon, ha anyagilag gáz van, ráértek később is megvenni a komódot. Légzésfigyelőt én használtam vettem a vaterán. Nekünk a baldachin azért volt jó, mert egy szobában voltunk az elején ahol ment a tv is, így a tv fényétől, villogásától óvni tudtam. Vékony pléd még most elég lesz (kínaiba vettem kb 1ezer ft-ért). Fejvédőnk volt (ugye ez az amikor a kiságy oldalára a fej részhez van fogatva vastagabb anyag?) Ha erre gondolsz, nem használtuk, mert a kiságy közepén aludt a pici + sokszor pólyában, nem forgott, csak a kezét mozgatta, pár hónapos korában viszont már hempergett rendesen a kiságy minden irányába.
2011. júl. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ami szerintem fontos a listáról: pelenkázó lap, légzésfigyelő, takaró, fejvédő! A többi ráér még!
2011. júl. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

- Ágyneműgarnitúra teljesen felesleges. Mi ráadásul 2 garnitúrát is vettük, csak tudnám minek......senki nem szólt, hogy extra felesleges. Na nem baj, majd később hasznát vesszük.

- Fejvédő: Igazából amíg nagyon pici addig nem feltétlenül szükséges. Az én Kislányom 15 hónapos, és mint fent említettem 2 garnitúrát vettük, és mindkét rácsvédő fel van téve, mert borzasztóan dobálja magát éjszaka az ágy egyik végéből a másikba. Szóval annak is igazán később van haszna

- Ágynemű huzat: Szerintem bőven elég egyenlőre egy kis takaró.

- Baldahin: Bár nekünk még fent van, de az esztétikai szépségen kívül az égvilágon semmi haszna. Teljesen nélkülözheztő dolog.

- Zenélő forgó: Nem fontos, de az enyém nagyon szerette. Mindig erre aludt el.

- Pelenkázó komód,lap: Mi vettünk, nem is az olcsó kategóriásat. EGy kezemen meg tudom számolni hányszor pelenkáztam ott. Borzasztóan nem volt kényelmes, na meg az a gyerekszobában van, és mi a napunk 99 százalékát a nappaliban töltjük. Kanapé, rá egy törölköző, rá a gyerek és tisztába is van téve.

- Függöny: Igazából ezt potom pénzért be tudod szerezni. Barátságosabb a szoba

- Takaró: Ezeket a pihe puha polár plédeket pár száz forintért meg tudod venni. Nekünk egy csomó van belőle. Nem túl nagy, jó meleg, szép színes.

- Légzésfigyelő: Na én ezt tartom a listáról a legfontosabbnak. Engem borzasztóan megnyugtatott és megnyugtat, mert még mindig alatta van.

2011. júl. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

- ágyneműgarnitúra: ráér. Eleinte úgyse nagyon mocorog ki a takaró alól, aztán mire igen, addigra jön a hűvösebb idő és sztem hálózsákba fogod tenni hogy ne kelljen 20 percenként visszatakargatni. Nekem a gyerekek kb másfél éves korukig aludtak hálózsákban, és utána lett rendes ágyneműjük.

- fejvédő: kelleni fog

- huzat: nem árt egy-két gumilepedő vagy matracvédő ami lehetőleg nem ázik át, mert eleinte sok baleset lesz (később is jól jöhet pl hasmenéses időszakban vagy a szobatisztaság kezdetén). A gumis szélű lepedők praktikusak, én vennék a helyedben! Amúgy nálunk volt, hogy egy rendes nagyméretű felnőtt lepedőt hajtottam 4-be és ez volt a lepedője (árvízkor tönkrementek a babatextíliák, átmenetileg így oldottam meg), szóval nem feltétlenül kell, de jó ha van a babaágyba való méretű gumis szélű kislepedő.

- baldachin : nekünk nem volt (sztem teljesen felesleges) és külön babamintás függöny sem

- zenélő forgó: nem muszáj venni, de néhány hetes-hónapos korban már szívesen elnézegetik, dumálnak neki stb. De saját kezűleg is lehet forgót csinálni neki, nem feltétlenül kell sokezret költeni rá...

- pelenkázó komód v lap: nekünk nem fért a szobába külön komód, ezért egy merev aljú pelusozólapot vettem amit a kiságyra tettünk. Mindkét gyereket kiszolgálta kb kétezer ft volt.

- takaró: eleinte kis pléd (pl polár v kötött), kánikulában textilpelus.

- légzésfigyelő: nekünk éppenséggel nem volt egyik gyereknél sem, de sokak szerint elengedhetetlen. Ezt majd te eldöntöd. Lehet használtan is jókat kapni, és tudtommal lehet bérelni is.


könnyű szülést és boldog babázást kívánok :-)

2011. júl. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ami fontos szerintem: fejvédő,takaró (ha nincs),pelenkázó lap!

Légzésfigyelőt nagyon sokan nem használnak,ettől függetlenül ha ti szeretnétek az legyen a következő amit megvesztek!

Itt egy oldal szerintem nagyon jó ár és egyből meg lesz az ágyneműgarnitúra,baldahin.

[link]

2011. júl. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

szerintem ezek közül mind teljesen felesleges.

Max egy pelenkázó lapot vennék, pár ezerért.

A többi lényegtelen és szükségtelen.

2011. júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ami tuti nem kell:

Baldachin (ronda is, felesleges is)

Babafüggöny (eszembe nem jutott soha)

Zenélő-forgó (annyira ráérsz 3-4 hónap múlva is megvenni! Az újszülött el se lát addig)


Ami nem feltétlenül kell:

fejvédő (én sose használtam, mégis jól van mindhárom gyerekem)

légzésfigyelő (szintén sosem volt, nem tartom szükségesnek)


Ami kell:

ágyneműt azért vegyél. Vagy legalább 2 plédet

valahol pelenkázni is kell, ha nem telik komódra akkor vegyél merev aljú pelenkázólapot, azt ráteheted a kiságyra is

2011. júl. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Baba függöny kell, mert jelenleg semmilyen függöny nincs az ablakon és nagyon fényes a szoba, és hát be is látnak a földszinti lakásba. Ezért valamilyen függöny mindenféleképpen kell.

Baldachin nekem tetszik és a védőnő szerint hasznos a legyek, szúnyogok ellen, így ez is lesz, de majd csak később.

Köszönöm a segítséget.

2011. júl. 5. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!