Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen plusz kiadásokkal lesz...

Milyen plusz kiadásokkal lesz több a nagyobb ház /160nm/ költségei mint egy kisebb /70nm/?

Figyelt kérdés

Több fórumon is olvastam,hogy egy nagyobb háznak a fenntartásai költségei is magasabbak.

Ha ugyanaz a 2 ember él a kis és a nagy házban is akkor milyen költségek tudnak növekedni?


2011. okt. 14. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagyobb házban nagyobb szoba

Nagyobb házban esetleg a belmagasság is nő

Több helyiség

Ha még a nagyobb háznál pince is van, a kissebben nem volt

Ezek a fűtés- és világítás számláját növelik


Több helyiség, nagyobb kert = több vízdíj takarításhoz, locsoláshoz = vízdíj

2011. okt. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz sokkal több. Egyedül a fűtése több valamivel. A többit meg úgyis fogyasztás alapján fizetitek.

Hiába nagyobb a ház, gondolom akkor se csináltok az egész házban díszkivilágítást, hanem csak ott kapcsoljátok fel a villanyt, ahol éppen vagytok.

Csapvízzel meg szerintem bűn locsolni. Tökéletes erre a célra az összegyűjtött esővíz és még ingyen is van.


Nálunk a 46nm-es társasházi lakásnak (igaz panel és a közös költség is irdatlan sok), több a rezsije, mint a 100nm-es családi házunknak.

2011. okt. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Fűtéssel mindenképp számolunk,hogy nagyobb költségbe kerül.

Viszont ezen felül nem tudom még mi lehet költségnövelő hatású.

Eleve ketten vagyunk,tehát nem égne a villany 6 helyiségben egyszerre.Nem lenne 3 tv,mosógép sem menne gyakrabban mint eddig.

Víz és villany a takarítással járó költségeket növelné meg.

Más ötletem nincs ami növelné a kiadásunkat,de várom az ötleteket.

2011. okt. 14. 09:42
 4/4 anonim ***** válasza:

A takarítás mért növeli meg a vízszámlát?

Nem kell gyakrabban takarítani. Egy vödör vízzel fel lehet mosni a nagyobb felületet is. Vagy legyen kettő vödör. Ez jelentéktelen többlet. 1 m3 víz csatornával nincs ezer Ft. Egy hónapban, hogy csak ennyivel nőjön a számla, több, mint százszor fel lehetne mosni.

Villany ugyan ez. Tíz perccel tovább porszívózol, jelentéktelen a villanyszámlán, néhány forint.

2011. okt. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!