Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány évig lehet most otthon...

Hány évig lehet most otthon maradni a babával? Ha dolgoztam akkor 2 év gyed 1 év gyes?

Figyelt kérdés
már 10 hónapos
2011. júl. 5. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
2 éves koráig gyed aztán 1 év gyes
2011. júl. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ valaki elbizonytalanított:)
2011. júl. 5. 17:37
 3/10 anonim ***** válasza:

elvileg addig maradsz ameddig akarsz :-))

ha ellátás miatt kérded akkor jól írod 2 év gyed 1 év gyes


szal ellátást addig a hónapig kapsz amikor a 3 tölti a gyerek

2011. júl. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ööö ezt most a tény de ki tudja mi lesz pl jövőre :-((
2011. júl. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 sumergo ***** válasza:

Az is számít mennyit dolgoztál előtte. Csak akkor jár 2 év gyed, ha terhesség előtt 2 évet ledolgoztál. (Ha jól emlékszem ezt olvastam, de engem nem érintett, mert jóval több évem van.)


22+1 hkm

2011. júl. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Annyiban helyesbíteném az előző választ, hogy ahhoz nem kell két évig dolgozni szülés előtt, hogy két éves korig járjon a gyed.

Ehhez csak 562 nap kell. Ha neked van ennyi, akkor két éves koráig gyedet kapsz, ha kevesebb, akkor a gyed annyival hamarabb jár le.


Utána 3 éves koráig gyes.

2011. júl. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 sumergo ***** válasza:

"Mennyi időtartamra jár a Gyed?


Általános esetben a Tgyás lejártát, vagy annak megfelelő nap lejártát követően jár.

Ha a szülő, vagy örökbefogadó nő meghal, vagy a gyermek nem az ő háztartásában nevelkedik, akkor az ellátás az “újabb” jogosultnak Tgyás még fennmaradó részére is jár.

A szülést/jogosultságot megelőzően megszerzett biztosítási időnek megfelelő időtartamra jár, legfeljebb a gyermek 2. életévéig."

Tehát 562 nap akkor, ha a gyermek születésekor igényled. Ha már előtte 28 nappal, mint arra a törvény lehetőséget ad, akkor 590 napra van szükség ahhoz, hogy a gyermek 2 éves koráig jogosult legyél.

2011. júl. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen így van kedves sumergo. De az sem az általad említett két év.
2011. júl. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 sumergo ***** válasza:
Az általam említett 2 évnél 4 hónappal rövidebb. Basszus, mekkorát tévedtem! De mint írtam is első alkalommal, csak a 2 év maradt meg bennem mert nem érint, csak emlékeztem hogy kb. annyi.
2011. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jézusom, te tényleg ezen kötekszel?

Nyilván ne írtad jól, lényegtelen, hogy miért, én csak azért javítottalak ki, hogy a kérdező teljesen képben legyen.

De ha téged ez tesz boldoggá, akkor csak nyugodtan pattogj. Te jó ég...

2011. júl. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!