Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon megkaphatja a lányom a kötelező védőoltást, ha még nincs regisztrálva állampolgárként?

Figyelt kérdés
Szeretnénk hazamenni nyaralni, de a párom csak egy hónap múlva tud követni.Mivel nem a férjem, neki is szükséges ott lennie az anyakönyveztetésnél.Én nagyon szeretnék több időt otthon eltölteni, de a védőoltást is meg kell kapnia.
2011. júl. 6. 00:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
A postán kértünk útlevéligénylőt azon rajta van hova kell küldened az adópapirokat de ha felhivod a home office-t ott is mindent elmondanak nagyon rendesek
2011. júl. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha ott tervezitek az eleteteket, ott fog a kicsi oviba, iskolaba menni, akkor az ottani oltasokat adasd be, mert a megfelelo oltasok nelkul nalunk (Irorszag) nem mehet preschoolba.
2011. júl. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"Az elsőnek üzenem, hogy én és a párom is magyarok vagyunk,nem vagyunk kettős állampolgárok bár külföldön élünk már 6 éve, mégsem kaphatja meg a lányom a brit állampolgárságot.Ezért be kell regisztrálni Mo-n is, hogy magyar állampolgárként be legyen jegyezve. "


Bocsi hogy értetlenkedem, csak kíváncsi vagyok és érdekel a jogi szabályozás.

A férjem akkor még nem volt magyar állampolgár, én meg csak magyar vagyok. Szóval amikor a kicsik születtek, ő besétált az országának itteni követségére és automatikusan megkapták az adott ország állampolgárságát, holott sosem jártak még ott.


Ezért gondoltam azt, hogy a külföldön született magyar állampolgár gyereke automatikusan megkaphatja a magyar állampolgárságot és a nagykövetségen kiállítják (vagy elintézik) a szükséges papírokat, ehhez pedig nem kell hazautaznia drága pénzen - elvégre nincs minden ország közel. Addig pedig nincs állampolgársága a kicsinek?

A másik amit nem értek, hogy ha nincs magyar születési anyakönyvi kivonata, akkor milyen úti okmányokkal tud hazautazni, elvégre az útlevél kérelmezésekor kell születési anyakönyvi kivonat.


Tényleg nem kötözködésből kérdezem, csak szeretném megérteni a procedúrát.

2011. júl. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Semmi gond, szívesen válaszolok, bár nagyon meg vagyok lepődve a kapott válaszokon.Én Skóciában élek.A lányom itt született, megkapta az itteni anyakönyvi kivonatot, de ettől függetlenül ő magyar.Persze tőlem senki nem kérdezte, hogy hány éve is vagyok itt kint.Azt mondták nekem, hogy mi uniós tagállam vagyunk, ezért csak akkor lehetne a lányom brit, ha nekem vagy a páromnak már meglenne a brit állampolgárság, ahhoz pedig vizsgáznunk kéne.Az otthoni anyakönyveztetést nagykövetségen keresztül is elkezdhettük volna(aminek az a vége, hogy a lányom kap egy magyar útlevelet), de így sokkal drágább és időigényesebb, mintha egy ideiglenes, egyszer használatos útlevéllel hazautaznánk, és otthon mi kezdjük el az egész procedúrát.

Mióta megszületett a lányom, mindenki mást mondd az állampolgársággal kapcsolatban, de az itteni irodák abban egyetértenek, hogy a lányom magyar és kész.Ha ezt előre tudtam volna, nem szülöm meg itt külföldön, akkor most nem lenne ennyi problémánk az egésszel.

Nektek nagyon egyszerűen ment az egész, szerencsések vagytok.

2011. júl. 7. 02:38
 15/19 anonim ***** válasza:
Szia!Az vagyok aki irta hogy a lánya megkapta az állampolgárságot!Mi is Skóciában élünk!Ti merre felé laktok?és mennyi idős a babátok?nekünk sem mondták hogy megkaphatjuk csak annyi mindent hallottunk hogy felhivtuk a home office-t és ott elmondták hogy mi hogyan!elküldtük a papirokat leellenőrizték egy hét múlva jött egy papir hogy megkapta az állampolgárságot rá pár napra futár hozta az útlevelet :)
2011. júl. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Szia Utolsó!!Megpróbálok írni privátban emailt, és ott majd válaszolok.
2011. júl. 8. 17:05
 17/19 anonim ***** válasza:
Szia.Ma voltunk dokinal es beadta neki a kimaradt oltast 3honappal kesobb.Ne aggodj ha kimarad mert otthon vagytok majd beadja neki az itteni doki.
2011. júl. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
2 hét múlva megyünk haza, és már csak az a problémám oltás ügyben, hogy a BCG-t beadatni nem túl késő 4 hónaposan?Itt nem kötelező, bár megigényeltem, de semmi sem történt.Majd Magyarországon érdeklődök...
2011. júl. 15. 17:11
 19/19 anonim ***** válasza:
Erdekes engem meg se kerdeztek automata megkapta mielott haza jottunk a korhazbol.Nem hiszem hogy keso ugyanis van akinel nem hatasos az oltas igy annal 6honaposan meg ismetlik.
2011. júl. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!