Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan baba, aki tápszeres...

Van olyan baba, aki tápszeres volt és mégis keveset vagy a minimumot hízta?

Figyelt kérdés

Mennyi volt az annyi?

Vagy aki tápszert kap, abból egyértelműen következik, hogy sokat tud hízni?

Köszönöm szépen! Csak aggódom.


2011. júl. 6. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Lányom 2 hónapos kora óta kapott tápszert, 4 hónaposan megállt a súlyfejlődése, és egy hónapig egy grammot sem hízott. Azt hittem valami baja van, de szerencsére semmi gond nem volt. Utána újra elkezdett hízni, de ő soha sem szedett fel magára sokat.

Inkább hosszra nő, nem súlyra.

2011. júl. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom például. 2900 grammal született. Most 10 hónapos és 7 kg.

A havi orvosi vizsgálatokon sokszor stagnált a súlya. Tápszeres volt, nekem kemény 2 hétig volt pár csepp tejem. Rengeteget mozog, próbálgatja a dolgokat, lehet, hogy ezért. De nem beteg az biztos.:)

Ne aggódj, attól mert nem a nagykönyv szerint hízik, semmi baja nincs:) Az orvosok ráadásul elöszeretettel ijesztik be az anyukákat.

Mennyi idös, hány kg a kicsi?

2011. júl. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztaltam összefüggést a tápszer és a babáim hízása között. Amíg anyatejes volt havi 1 kg hízott, amikor tápszert kapott akkor már csak 0,5 -0,75 kg, aztán ahogy teltek a hónapok egyre kevesebbet. A mai korszerű tápszerek, már nem puffasztják fel a babákat, mint régen. Amennyire én tudom 1/2 év körül van a legtöbb gyereknél a vízválsztó, mert onnan már többet mozognak, változik az étrendjük. anni azt mondta a védőnő, hogy 0,5kg is teljesen jó, csak hónapról-hónapra fejlődjön, minden babának megvan az üteme. Azt szokták mondani, hogy testsúly*150 ml ez lenne az optimális napi tápi ill tej bevitel. Volt nálunk is, hogy a közelében sem volt, aztán gondolt egyet és evett.
2011. júl. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2,5 hós babácskánk tápszeres 90 %-ban. Minimális tejet tudok neki fejni, és még 2 hónapos koráig szopizott alkalmanként 10-20 ml-ket, de a többi tápszer. Mi Nestlé Beba AR/HR tápszert adunk neki. Kis súllyal 2250 grammal született, nem koraszülött, senki se tudta megmondani mitől lehetett pici a súlya (nem dohányoztam soha, nem iszom alkoholt egyáltalán, rendesen ettem stb.). Az első hónapban próbáltuk erőltetni a szopit, így volt egy hét, amikor nem hízott semmit, akkor megijedtünk, de utána tápszerrel folytattuk és megindult a dolog. Most 3760 gramm, az első hónapban csak 500 grammot hízott, a következőben már 800-at, 400 lenne a minimum, szóval nem nő rohamosan, de az apja sem egy vaskos alkat. :) Ebben a hónapban már 300 grammot hízott, pedig holnap leszünk csak a 2,5 hónál és lassan egy hete megy a hasa, mostanság javul, normaflore-t szed. Egy hétig most egyébként Humana tápszert evett, mert szüleim hozták, és kidobni nem akartuk, bár mivel úgy hallottam hogy ez a tápszer székletfogó, így még jót is tett a hasmenéshez.

Lényeg a lényeg, hogy szerintem nem függ a tápszertől a hízás, alkat kérdése is. Anyukám szerint én pl. aki 2700 grammal születtem, 53 centivel, szóval rém vékony voltam, 2 hónapos koromra megdupláztam a súlyomat. :) Anyumnak sem volt rendesen teje, szóval én is részben tejes, részben tápszeres baba voltam.

2011. júl. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam koraszülött volt és 2220g-al született. Tápszeres volt a kezdettől. Volt olyan hónap,hogy semmit nem hízott,de azt később behozta.Fél éves korára megduplázta,aztán 1 évesen megint megduplázta,bár soha nem érte be kortársait.Az átlag 1 éves 10 kg,ő csak 8 kg volt.Aztán elhagytuk a tápszert és rendes tejre váltottunk,na onnan fogva nem is hízott annyit,de rengeteget mozog és soha nem ér rá enni.Most 3-om és 13 kg,az átlag 15 kg.
2011. júl. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 6 hónapos kora óta csak tápszeres, anyatej azóta nincs, és teljesen formás, amolyan szálkásan izmos baba. Nem lett duci, kb. 10 kiló most, egyéves lesz pár hét múlva.
2011. júl. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, hogy írtatok. Nem duplázott még a gyerkőcöm.

Aggódom, mert ha anyatejjel sem hízik sokat, akkor tápszerrel sem hízna igaz?

(még anyatejes a babám)

2011. júl. 6. 15:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, ez alkati kérdés is lehet. Nekünk mindig mondja a védőnő, hogy egyikünk sem nagydarab a férjemmel, mint ő (pedig én nem vagyok egy szálka vékony, inkább telt karcsú), a férjem pl. 180 centi és mielőbb hozzámentem 47 kiló volt, azóta szedett fel vagy 15-20-at, de még most is sokan levékonyozzák.

Én meg pl. iskolában a tornasorban utolsók között álltam az elején, aztán 8-dikra már bent voltam az első háromban, mert én ez idő alatt nőttem nagyot, míg mások ekkor már bestagnáltak.

Ha hozza a minimumot, jó kedvű, nincs baja, akkor ne aggódj, majd nő, ahogy jól esik neki! :)

2011. júl. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!