Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babátoknál hányas...

5 hónapos babátoknál hányas lyukú cumisüveget (aventesnél) használtok?

Figyelt kérdés

Mi pár hete tértünk át a kettesre, s mivel kezdődik a hozzátáplálás (sajnos nem gyarapodott a súlya, s nem tudjuk megvárni a 6 hónapot), így szerintetek elég-e neki a két lyukú vagy vegyünk 3-ast. Mondta a védőnő hogy cumisüvegből adjuk neki úgy hogy 2 dl víz s 2 dl almalé. Holnap kezdjük a hozzátáplálást a 2-es lyukúval. Gondolkozom, hogy majd valamelyik nap beszerzek 3-as lyukút. Ti melyiket használjátok?

Amúgy azért vártunk ilyen sokáig, hogy később kezdjük el a nagyobb lyukút, mert cumizavaros lett (néha, ha el kellett mennem orvoshoz vagy ha olyan helyen voltunk, ahol nem tudtam megszoptatni, akkor kapott csak cumisüveget). Kérdeztem a védőnőt, már nem kaphatja el a cumizavart, de azt hogy hányas lyukút használjunk, elfelejtettem megkérdezni.


2011. júl. 6. 19:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hozzátáplálást cumisüveggel?

Tápszeres a babád?


Lányom félig tápszeres volt, ezért mi mindig kevesebb lyukú cumisüveget használtunk, mint az ajánlott, hogy lehetőleg ne szokjon le a szopizásról sem.

6 hónaposan még a kettes cumit használtuk. Most már csak tápszeres (8 hónapos), ezért már a hármast használjuk.

Hozzátápláláskor pedig kanállal adtam neki mindent, soha nem cumisüveggel.

Kóstolta már az almalevet? Mert ha nem akkor jelenleg még sok az a két deci...

Lányom először pár kanálka almalevet kapott, majd pár nap múlva pár kanálka almapürét, utána meg már több kanállal, és aztán jött a többi zöldség, gyümölcs.

2011. júl. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Anyatejes a babám.
2011. júl. 6. 20:44
 3/14 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, tápszert még nem kapott, s a gyerekorvos mondta, hogy 5 hónapos kortól (5 hónapos, 1 hetes) már nem is szokta javasolni.
2011. júl. 6. 20:46
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a kóstoltatást egyből kiskanállal kezd el, nem kell hozzá cumisüveg.
2011. júl. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Még holnaptól gondolkozom a hozzátápláláson, mert hétfőig várhatunk, ennyit mondott a védőnő. Én is kanalazni akartam, mert mindenkitől azt hallottam, hogy azzal kell, s eleinte két kanál, s így tovább. Mivel 4 hónapos korától 100 grammot hízott, s következő héten 135, majd egy hét múlva 50 grammot. Így mondta a védőnő, hogy ne kanalazzunk, hogy minél hamarabb ki tudjuk váltani az étkezést. Mondtam neki, hogy sokáig szeretném szoptatni, annyit mondott, hogy attól fogom tudni.

Ezt ajánlotta:

Szopi előtt első alkalommal adjak neki 2 dl víz s 2 dl almalé, de hozzátette, hogy ne kanalazzak, mert azzal csak pacsmagolunk,s sűrű a lé, így vízzel csak cumisüvegben lehet jól oda adni neki. Ilyen korban nem fog leszokni a ciciről.

S ezt a mennyiséget 3 napig, majd jön az almapép 3 napig. Eleinte 20-40 gramm, fokozatosan emelve a mennyiség, s 3 nap után a barack, banán, s aztán ez a 3 variálása.

Mondtam neki, szopi után szeretném, de ezt nem javasolta, mert akkor sosem váltjuk ki az étkezést, s 2 hét alatt jó lenne kiváltani, mert nem nagyon gyarapodott.

2011. júl. 6. 20:53
 6/14 anonim ***** válasza:

Még mindig az első vagyok:

Lányom 4 hónaposan elkezdett fogyni (bár nem sokat, de azért fogyott!), ezután kipróbáltuk a tápszert, de attól sem hízott, csak stagnált a súlya.

5 hónaposan ezért mi is elkezdtük a hozzátáplálást lassan, lépésekben! Attól még, hogy nem hízott, még nem volt felkészülve a kis gyomra, hogy szilárd ételeket nagy adagban kapjon elsőre.

S a kanalazást is szépen megtanulta.

(Amúgy ha pár napig almalevet adsz neki cumisüvegből, attól még 3 nap múlva az almapépet vagy később a barackot úgysem tudod neki cumisüvegből adni, hiszen az sokkal sűrűbb!)


Nem tudom miért rohan ennyire a védőnőd...attól még, hogy kiváltotok egy étkezést, még nem biztos, hogy jobban fog hízni. Az almalében nincs zsír meg ilyenek, mint a tejedben...


Én nem siettetném ennyire ezt a dolgot. Egyrészt nem is lehet tudni babád, hogy fogadja az első ízeket, az első falatokat. Az étkezések kiváltása nem csak a védőnő elképzelésétől függ, hanem a babád reakcióitól is.


A kanalazás pedig tényleg jobb, mint a cumisüveges megoldás. Cumizavaros bármikor lehet, nem csak 1-2-3 hónaposan.


Amúgy furcsa a védőnőd szerintem.

2011. júl. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Leírnátok nálatok hogy történt a hozzátáplálás? Két hét alatt ti is ki tudtátok váltani a reggelit?

S ha valamit cumisüvegből adtatok a babának, hanyas lyukúval adtátok?


Azért kérdezem, mert aventeseknél rá van írva, hogy mondjuk 0 hónaptól van az egy lyukú, s 1 hónaptól a két lyukú, s így tovább, s nem tudom nem ártok-e a babának, ha sokáig használtuk az egy lyukút, s most tértünk rá 4 és fél hónaposan a 2 lyukúra. Hogy későbbiekben lesz-e esetleg valami hátrány, később tanul meg itató pohárból inni, stb.

2011. júl. 6. 21:08
 8/14 A kérdező kommentje:

Két hónaposan kaptuk el a cumizavart, s elég nehéz volt "kigyógyulni" belőle. Ezért félek az üvegtől. Mondjuk a vizet úgy adom neki, de azt nem nagyon issza, se csapviz, se babaviz, belekortyol, aztán képeket vág, fintorog nagyon tőle.

S te is vizzel hígítottad a babának az almalevet?

A pépet knállal kell adni, csak a vízre mondta a vízzel hígított almalére mondta a cumisüveget.

2011. júl. 6. 21:12
 9/14 A kérdező kommentje:

Első. S Te szoptatás előtt vagy után kínáltad?

Nem tudom én sem miért siet, mert én is fokozatosan akartam hozzá szoktatni. De első gyerek, így egy kicsit bizonytalan vagyok. Főleg meg most, hogy teljesen mást mondott, mint amiről hallottam.

2011. júl. 6. 21:16
 10/14 anonim ***** válasza:

Kb. így nézett ki 5 hónaposan lányom étkezése:

Reggel-este: szoptatás

Tízórai: pici almalé (pár kanállal), utána szopi és tápszer (kevés tejem volt, így pótoltam)

Ebéd-uzsonna: szoptatás és tápszer


Az almalé adagját folyamatosan emeltem, először csak pár kanál, majd később több kanál, pár nap múlva almapüré, de a szopit kérte utána még!


Aztán pár nap múlva őszibarackot kóstoltattam vele, majd sütőtököt, sárgarépát, majd krumplit (valamihez keverve - almához vagy répához). Az adagokat folyamatosan emeltem, és mindig kérte a cicit és a tápszert utána!


6 hónaposan már így nézett ki az étkezése:

Reggel-este: szoptatás

Tízórai: gyümölcs keksszel majd tápszer

Ebéd: zöldség (később hússal is) majd tápszer

Uzsonna: tejpép


A napközbeni szopizást (tápszert) kb. 7 hónapos korára hagyta el. Azt is folyamatosan: több gyümölcsöt, zöldséget kért, és egyre kevesebb tápszert mellé, majd végül nem is kérte azt, csak a szilárd ételt.


Úgyhogy kb. 2 hónap kellett míg a napközbeni étkezéseket úgymond kiváltottuk.

2011. júl. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!