Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Veszélyes a haemangióma?

Veszélyes a haemangióma?

Figyelt kérdés
5 hónapos kislányom egyik lábán hátul van egy 4-5 cm hosszúságú véraláfutásos piros folt, az orvos szerint haemangióma.Utánanéztem a neten, de olyan képeket láttam,hogy inkább gyorsan kiléptem.Valakinek van a babájának? Vigyem el esetleg bőrgyógyászhoz? Mit kell vele tenni?
2011. júl. 7. 14:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Kislányomnak nem túl nagy van, kb. 2 centis, de a doki is és a védőnő is azt mondta, hogy fel fog szívódni 1,5-2 éves korára, és nem kell csinálni vele semmit sem.

Azt mondták, szóljak ha elkezdene növekedni, de szerencsére nem lett nagyobb.

2011. júl. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Én elvinném az érsebészetre (amit linkeltem), abszolút nem fájdalmas fagyasztó kezelés, és elmúlik.

Az én lányomnak 3 v 4 kezelése volt, már nyoma sincs.

2011. júl. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A haemangióma jóindulatú vérérdaganat, s általában magától visszahúzódik. Lehet kezelésekre is járni, ez meggyorsítja a folyamatot, pl. a fagyasztásos módszerrel jól tudják már kezelni az ilyet, csökkenteni az éranyajegy növekedését, gyorsítani a hegmentes gyógyulást. Lézeres műtét csak végső esetben ajánlott.

Akkor "veszélyes", ha kényes helyen van, ha megsérül, nagyon tud vérezni.

2011. júl. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az én kisfiamnak a fején van, mikor megszületett már ott volt 2 cm-s, nem különösebben vigyáztni rá, mostam, koszmoztam, vakargattam is, de nem durván, most 1 éves, lassan huzodik vissza de még ott van, doki mondta ha nagyobb lesz, akkor is csak két évesen foglalkoznak vele.
2011. júl. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!