Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem kell neki a rágcsáln...

Miért nem kell neki a rágcsálnivaló kenyérhéj, buláta és társai?

Figyelt kérdés

jópár napja kínálgatom neki, de esze ágában nincs rágcsálni ezeket. vagy nem minden baba rágcsál? az ízével vagy az állagával lehet baja? gondoltam, most, hogy jönnek a fogai, talán szívesen rágcsálna valamit. akkor most hogy is van ez?

egyáltalán ti hogy kezdtétek a babátokkal a "rágcsáltatást"?


2011. júl. 7. 20:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Minden babánál máskor jön el az átmenet, amikor a pépes helyett/mellett szívesen próbálkozik a darabosakkal is, és maga a folyamat is másként megy végbe, legalábbis nálam mind a 3 gyerek más volt.

Az egyik 6, a másik 5, a harmadik 8 hónapos volt, amikor egyáltalán vmi mást akart a cicin kívül, innentől tehát jöttek a pépesek...

Ehhez képest a legkisebbik, aki 8 hónapig csak szopizott, 9-10 hónaposan már követelte, hogy a mi kajánkat is megkóstolhassa (na jó, nem rakott káposztával lakott jól, de megkóstolta), és nagyon jól megrágott minden darabosat a pár fogacskájával, amit kézzel adtam neki; viszont a 8-hónaposoknak való félig pépesített üvegestől öklendezett ha kanállal adtam és ez 1 éves koráig így ment, azóta kanálból is elfogadja a darabosat, addig viszont csak kézből!!!

Az első gyerek átlagosnak mondható ebből a szempontból, ő szeretett rágcsálni kenyérhéjat onnantól, hogy kezdtek kibújni az első fogai 7 hónapos korában.

A második gyereknek viszonylag sokáig, kb 1 éves koráig mindent turmixolnom kellett, mert nem ette meg másképpen.

Szerintem ha rágcsálni akar majd, akkor azt félreérthetetlenül fogja kérni. Neked igazából nincs más dolgod, mint odafigyelsz a jelzéseire és megkínálod. Mindennek eljön az ideje, előbb-utóbb rájön, hogy úgy az igazi a kaja, ha ő rágja meg, főleg ha együtt esztek és látja hogy ti mit csináltok; attól ne félj hogy élete végéig turmixolhatsz!

2011. júl. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

egyik gyerekem 1 év koráig "turmixbébi" volt (mi így hívjuk a családban, mert több ilyen gyerek is volt), mindent turmixolni kellett neki mert mindentől öklendezett. A kicsi gyerkőcöm 9 hónapos és az 1 évesnek való darabos kaját eszi. Uúgy 2foga van mint anno amikor a nagyobb 1 évesen még fulladozott a 8 hós kajáktól.


Csináld úgy ahogy érzed! Turmixold amíg érzed, hogy kell neki! Én úgy csináltam ,hogy a 8 hóst átturmixoltam és 1 kanál darabost kevertem bele kezdetben, ha attól nem fulladt, pár nap múlva két kiskanálnyit tettem bele. ha a is ment akkor léptünk tovább. Később egyre kevesebb ideig nyomtam a mixert, egyre nagyobb darabos maradt.

2011. júl. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
lehet nem csípi a bio marhaságokat :) ! Babapiskótát azt biztos szeretni fogja! meg babakeksz!
2011. júl. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
rágcsa helyett adj neki jeges rágókát, boltban lehet kapni, nem sok pénzért.
2011. júl. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő azt javasolta, hogy száraz kiflit adjak neki. Vegyek sima kiflit vagy kétnapig szárítsam. Na nekünk nagyon bejött. Nem tudja leharapni csak majszolgatni.
2011. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

babakekszet és a babapiskótát sem eszi, kedves bio


száraz kifli? megpróbáljuk

2011. júl. 18. 10:51
 17/17 A kérdező kommentje:
jeges rágókát kezébe se veszi, most egy ilyen sima 8-as alakú rágókára van rákattanva, tök egyszerű darab, azt néha csócsálgatja
2011. júl. 18. 10:52
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!