Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan mérjem le, hogy mennyi...

Hogyan mérjem le, hogy mennyi gramm almát (barack, körte) adok a babának?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a hozzátáplálást, egyelőre még csak 3-4 kanálkával eszik almát, de a védőnő azt mondta, hogy az adagot 150 grammig emeljem. De azt hogy mérem vagy honnan tudom, hogy mennyi grammot eszik meg, ha a reszelőből adom neki?
2009. márc. 29. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Konyhai mérleggel,tedd a reszeléket tálba és tedd rá a mérlegre majd mikor végzett megint tálastól tedd rá a mérlegre és a különbséget ette:)
2009. márc. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jaj, nincs konyhai mérlegem : /
2009. márc. 29. 22:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én aventos pohárból adom neki ha tudni akarom mennyit eszik.

De ne méregesd állandóan felesleges.

2009. márc. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Első vagyok-ha aszt akarod mérni h mennyi almát fogsz neki adni akkor mielőtt bekapcsolod a mérleget tedd rá a tálat majd miután bekapcsoltad tedd bele a reszeléket..és kész!
2009. márc. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Én sosem mértem, fokozatosan emeltem az adagot addig, amennyit megevett. A mérleg jó ötlet, de nekem mondjuk nincs. Mi ml-ben/dl-ben mértük pohárban.
2009. márc. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én sosem mértem ez hülyeség. szerintem. egy alma és kész mikor banánnal adtam akkor egy alma meg egy fél banán... ha nem allergiás és szereti akkor örülsz ha látod mennyire tetszik neki. 9hós kisfiú anyukája.
2009. márc. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sosem jutott eszembe méregetni, hogy mennyit ettek a gyerekeim se a szoptatás alatt se a szilárd ételek bevezetésekor/után. Készítettem egy adagot és annyit ettek belőle, amennyi jól esett nekik. Nem estem kétségbe, hogyha nem ették meg az egészet, de akkor se, ha esetleg még kértek. Úgy is egyszerre többet készítettem és kisebb adagokban raktam a tányérra az ételt. Főzeléknél pl megfőztem egyszerre többet, egyszerre csak kevesebbet tettem a tányérra, ha még kért a baba, akkor tettem még a tányérra. Így sosem kellett sok ételt kidobni. Azt meg amiből nem evett, betettem a fagyasztóba, jó volt másnapi ebédnek. A gyümölcsök maradékát (ha volt) meg én ettem meg :)) nagycsaládos anyuka
2009. márc. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!