Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig szedted a terhesvitamint?

Meddig szedted a terhesvitamint?

Figyelt kérdés

Femibion 400at szedek, amire rá van írva, hogy szoptatás idő végéig, de gondolom az csak az 'ajánlott' kategóriában van benne.


Ha abbahagyom közvetlen szülés után, akkor mi hátrányom lesz belőle ill., a babának?


2011. júl. 9. 05:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Én az elevitet szedtem de csak 7 hónapig.
2011. júl. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A terhesség végéig és a szoptatás első 5 hónapjában szedtem.Hátrányotok nem lesz belőle, de neked is, és a babának is jó.Ha szoptatsz, a benne lévő vitaminok, ásványi anyagok átmennek az anyatejen, és megkapja őket a baba.Szóval táplálóbb, tartalmasabb lesz a tejed.A baba egészsége érdekében szedtem én is.És nekem is jól jött egy kis plusz vitamin, főleg az első hetekben, amikor nagyon rám fért!!Ha tápszeres a baba, akkor a tápszerrel mindent megkap.
2011. júl. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Bár elevit, de szedem a szoptatás alatt is. Annyi, hogy nem minden nap, hanem csak ha eszembe jut, hetente 3-4 darabot.

Nekem muszáj, mert kivagyok a szoptatástól testileg, nagyon veszi el tőlem az energiát és mindent szív le rólam, ha még vitamint se szednék, elájulnék és elfogynék.

2011. júl. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én az Elevitet szedtem. Az első 3 hónapban naponta 1-et, majd heti 2 szemet, az utolsó 3 hónapban megint naponta 1-et. Szülés után már nem szedtem.

Azért kellene szedni szoptatás alatt, mert az anyatejbe is került a vitaminokból amiket szedsz. Én úgy vagyok vele elég egészségesen táplálkozom, sok gyümölcsöt, zöldséget eszem, ezért nem szedtem.

2011. júl. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
14 hétig.
2011. júl. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szoptatás végéig. Ha nem is minden nap, de heti 4-5x biztosan. A terhesség és a szoptatás egy természetes, de a szervezetet megterhelő folyamat, ráfér a testedre a vitaminpótlás.
2011. júl. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
terhesség alatt 30.hétit béres gravidát, sógornőnek amadt elevit, szoptatás alatt meg most is azt szedem, mert iszonyatosan gyorsan fogyok :S igaz már 1 éves múlt a fiam, de 40kgra lementem :S
2011. júl. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szülés után még ne hagyd abba, mert a vérveszteség miatt szükséged lesz rá. (kórházba vidd magaddal)

én szoptatás alatt abbahagytam, azóta hullik a hajam. De én is annak a híve vagyok, hogy kell néha pár hónap szünet

2011. júl. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!