Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Örökbe fogadtatok újszülöttet?...

Örökbe fogadtatok újszülöttet? Hova forduljunk? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Több sikertelen inszem és lombik után döntöttünk így. Annyira ismeretlen ez a világ. Szerenék picit többet megtudni, akik már átmentek ezen.
2011. júl. 9. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem a védőnőnél kezd az érdeklődést. Még nem vagyok érintett a dologban,nálunk nemrég kezdődött csak a babaprojekt, de úgy tervezzük az első után mi is örökbe fogadunk majd egy elhagyott gyerkőcöt.

Hosszú procedúra,sok sikert és kitartást hozzá!

2011. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi örökbefogadtunk egy újszülöttet, úgyhogy nagyon szívesen segítek, amiben tudok.

Először is a területi gyermekvédelmi szakszolgálathoz (tegyesz)kell fordulnotok, ahhoz amelyikhez lakhely szerint tartoztok, ezt a neten ki tudod keresni. Itt felveszik az adataitokat, lesz pszichológiai vizsgálat, kell tesztet kitölteni, lesz egy tanfolyam, kimennek a lakásotokba környezettanulmányra, aztán megkapjátok a papírt, hogy alkalmasak vagytok (remélhetőleg). Ez nálunk fél évet vett igénybe, mire minden összejött. De ha jobban érdekel írj privit, tudok mesélni :)

2011. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
fél év nem is rossz. ismerőseim 3 évet vártak, pedig azon kívül, hogy újszülöttet szeretnének, nem volt egyéb kívánságuk
2011. júl. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgytudom, hogy 3 év a minimum amit várni kell ,mert sok a sülő, kevés a örökbeadható gyermek.

Én ismerős példájá keresztül tanácsolom, hogy a Gólyahírt próbáljátok meg, mert lényegesen kevesebb a várakozási idő és a számolós módszer miatt azért nagyjából betudod lőni, hogy mikor lehet babád.

2011. júl. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs, lehet rosszul fogalmaztam: a papírmunka-tanfolyam stb. volt félév, a babára 1 évet vártunk. A leggyorsabb egyébként a Bölcső alapítvány, ott 9 hónap általában a várakozás. A Gólyahírnél min.2-3.
2011. júl. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!