Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadatjátok babátoknak,...

Beadatjátok babátoknak, gyermeketeknek a bárányhimlő elleni védőoltást? (I/N)

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 20:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Most élből az mondom NEM! Azonban nincs elég infóm, hogy döntsek róla. Kíváncsi lennék az oltáspártiak véleményére is.
2011. júl. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

NEM

Gond nélkül átvészelte a legnagyobb is, a többi is át fogja vészelni, a gyereknek ezért van immunrendszere. Ha nem dolgozhat elsatnyul, aztán majd jön egy bagatell betegség és belehal.

2011. júl. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
igen
2011. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
még nem tudom, de a nem felé hajlok. mi is megkaptuk, kibírtuk, bár ha felesleges betegeskedéstől kímélem meg a babát az meggondolandó.
2011. júl. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Igen, beadatom, mert tejallergiás, így is állandóan beteg, nem hiányzik még a bárányhimlő is a sorból.
2011. júl. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Enyém is tejallergiás,nem értem az összefüggést,átestünk a bárányhimlőn,de eszembe se jutott elötte se beadatni.
2011. júl. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Igen. Minek szenvedjen, ha van ellene oltás? Elég gáz betegség, mostanság több a szövődményes lefolyás is.
2011. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
nem, mert tudom milyen rossz 24 évesen a bárányhímlővel 2 hétig otthon ülni.Azt sem akarom, hogy esetleg 35 évesen essen át rajta a fiam, és mondjuk a felesége terhes legyen éppen. Szóval én nem adatom, be essen át rajta, és egy életre túl lesz rajat!Mert most vagy 15 vagy 20 évig ad csak védettséget.
2011. júl. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell érteni az összefüggést!

Az enyém 3 hónapos kora óta tejallergiás (akkor derült ki), de 6 hetes kora óta folyamatosan beteg.

Néhány napig jól van, majd megint elkap valamit.

Amúgy nem csak a tejre allergiás, hanem egy csomó hétköznapi kajára is (sütőtök, sárgarépa, őszibarack).

Most 8 hónapos, a dokink csak 1 éves kora után adja be a Varilrixet.

Szóval nem a sok védőoltással intéztem el, hogy az immunrendszere ne tudjon védekezni a kórokozókkal szemben, hanem neki eleve nem tud már a kezdetektől!

Ja igen, nem kicsit tejallergiás, mert csak a Neocate-tel van valamennyire egyensúlyban, még a Pregomin tápszerrel is megvoltak a tejallergia tünetei.

Szoptatni sajnos nem tudtam, és nem azért, mert nem akartam, minden megadtam volna érte....

Még mielőtt a kedves mások életében vájkálók jönnének a kommentjeikkel!

Én minden nem kötelezőt beadattam.

Nem hiányzik, hogy az állandó megfázásai mellé még mást is összeszedjen, ha megelőzhetem.

Amúgy a bárányhimlő kialakulásakor és fennállásakor még fokozottan hajlamos a további betegségekre a gyermek.

Nem fogom ennek kitenni!

2011. júl. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nem, ha megkapja az oltást, akkor sem 100 % a védettség. Egyik ismerősöm beoltatta magát, 2 év múlva elkapta a szomszéd gyerekektől, ugyanaz volt a lefolyása, mintha nem oltat. Bizonyos betegségeken jobb átesni, ez pedig úgymond egy kötelező gyerekbetegség, ha pedig elkapja, egy életre szóló védettsége lesz!
2011. júl. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!