Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy allergiás babám a...

Lehet, hogy allergiás babám a tehéntejre. Nemsokára megyünk Gasztroenterológushoz. Mire számíthatunk? Hogyan vizsgálják ezt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 20:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Na mi ott nem voltunk. De én már az elején sejtettem, hogy allergiás a kicsim. NEm csoda én is az voltam kiskoromban és most újra előjött :S Gondolom vérvétel lesz. Mennyi idős a kicsi?
2011. júl. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
hidrogén fújás gépbe fújni 3-4 óra éhgyomorra (nekünk 8-12 ig), vérvétel, hasi uh, kontroll évente ugyanezzel a procedúrával... Ha pozitív a teszt akkor havi plusz 10900 rendkívülisegély jár :S :S :S Fiam tejcukor érzékeny
2011. júl. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Megitatnak vele egy pohár tejet, várnak x időt - pár órát ált. és ha tünetes, akkor allergiás.

Nekem la. így csinálták - bár ez nekem már arra volt, h elmúlt-e, de az elsőt is így vizsgálják, sztem.

2011. júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
nálunk vérvétel volt,mutatott allergiás jeleket.diéta,majd 2 éves kor körül újra vérvétel,annak függvényében tejterhelés kórházi körülmények között.
2011. júl. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

második vagyok, nem tejet itatnak hanem egy laktóz tartalmú löttyöt... 1 deci vízben oldják fel és olyan az íze mintha port nyalnál a szekrény tetejéről :S


Ha laktóz érzékeny (tejcukor) az a "kisebbik gond" mert van túrórudi, túró, tej, joghurt tejfől, tejszín, tejszínhab minden ami kell!

Ha tejfehérje akkor viszont marad a szója alapú joghurt, tej, puding, meg a rizstej :S mind a kettőben az a rossz hogy nagyon édes!

Nem lehet vele főzni! Olyan mintha a pohár tejbe egy evőkanál cukrot dobnál...

Kegyetlen íze van a rizstej meg még édesebb!


Próbáld neki kerülni már most a tejtartalmú dolgokat, én mielőtt elmentünk a gasztrora (decemberben jelentkeztem be és márciusra 25.re adtak a heim pálba időpontot) csak szójatejeztem, joghurt, puding, főzőtejszín (auchan-ba meg lehet mindent venni! Tescoban elég szegényes a dolog!) kezdtem neki szűrni ezeket... Amikor már nem volt baja (neünk a bőre is befoltosodott a Fiamnak) akkor vettünk neki egy túrórudit meg egy natúr joghurtot, nem ment a hasa tőle így megint kapott tejfölt forralás nélkül tejet stb... Ki kísérleteztem szegénynek és mire mentünk már tudtam hogy laktóz érzékeny... Nem vészesen drágák, tej 360, túró 4-500, túrórudi 79, joghurt 100, tejföl 90 stb... elérhető ára van de ha tejfehérje akkor szívás van... Szójatej 400-900 (attól függ hogy a génkezeltet veszed ami rákkeltő az már van 400 ért vagy elhiszed hogy bio és 900 én ezt vettem) puding 4 darab 700 forint, gyümi joghurt 2 darab 500, sajt 600, 20 deka és olyan büdös, hogy gyomorforgató stb... kegyetlen ára van!


Tejcukor érzékenység (ha szigorú diétát tartasz!) kinőhető a tejfehérje nem!


3 hónapra visszamenőleg megkapod a támogatást ha bebizonyosodik, hogy tejallergiás, oviban ingyenes lesz (már ha felveszik mert vállalniuk kell hogy nem eszik másik gyerek kajájába (ha tej tartalmú kaja van), ingyen tanköny, ingyen kaja, utazási kedvezmény küldenek egy kártyát amivel igénybe veheted mert ez tartós

betegségnek számít már! Hirtelen ennyi jutott eszembe.. Ha valami eszedbe jutna akkor szívesen válaszolok!

2011. júl. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hát igen,nem írtam ki,hogy kislányom még csak 18 hós lesz jövőhónapba mikor megyünk,úgyhogy nemhiszem,hogy megtudnék vele itatni valami szörnyű ízű folyadékot.Szerintem már nagyobb korba nézik így ugye?Mi sok antibiotikumot szedtünk,mikor sok apró pötty jött ki babámon.A bőrgyógyász azt mondta,hogy a gyógyszerektől van,és diétázzunk.De hiába diétáztunk pár napig,de hiába nem adtam neki semmi fehérjét,nem múltak a pöttyök néhol eltünt,máshol kijött,még 2 hónap múlva is.Akkor mondta az orvosunk,hogy ad időpontot allergiavizsgálatra.Aelső időpontra nem tudtunk elmenni egy betegség miatt,újat kellett kérni,azóta eltelt 4 hónap,és már régóta nincsenek olyan pöttyök.Már nem is diétáztatom.úgyhogy ehez nem tudom mit fog szólni az orvos,de a házioprvosunk azt mondta,ha elkezdtük,már csináljuk végig
2011. júl. 10. 09:55
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem, nem... márc 20-án töltötte a fiam az 1 évet 25-én vizsgálták... Nem foglalkoztak vele, adtak egy fecskendőt és azzal felszívtam és a szájába kellett nyomjam... Visított a végére de ha nem issza meg a löttyöt nincs vizsgálat...


Van a tejtől hasmenése vagy szokott tőle hányni? Ha tej allergiás ennek jelentkeznie kell.... Csak a bőrkiütés magában nem az! Ha nem párosodik valamelyikkel vagy mind a kettővel akkor nem tejallergiás!

Nem lehet más?


Én pl: február óta hordtam a kiütésekkel 4(!) különböző bőrgyógyászhoz. Krémeket és ecsetelőket írtak 11 (!) félét 27.000(!!!!) forintért mert hogy bőrgombás?! Nem múlt el semmitől neki, most az ötödik doki egy nő (máv kórházban) és ő mondta hogy ez ekcéma... Kenhetem neki gomba elleni krémekkel csak súlyosbítja mert teljesen más a kezelése! Elküldtek egy tenyésztésre 11.000 forintért (így a bőre csak 38 ezer forint és az utazási költséget nem is számoltam) ott már este megkaptuk az előzetes leletet ami szerint ekcéma és nem gomba! Vissza a bőrgyógyásznőhöz aki tusfürdőt írt 500ml 4370.-, krém 3210.- és ha előjönnek a foltjai akkor még egy gyógyszeres krémet is ír fel rá! Vicc!!!


Nem is biztos hogy jó irányba indultok a tejallergiával! Egész napos kínzás! Fiamnak is úgy csinálták hogy amikor gépbe kellett fújni rátettek egy olyan maszkot mint az oxigén maszk amin van egy cső ( mint a filmekben a vadászgépes pilóták) és abba kell belefújni, leakarta venni mert megijedt rászorították a kis arcára és ahogy visított a maszkba úgy mérték az értéket! első órában 15 percenként fújnak, aztán 20 percenként és a harmadik órában félóránként. Ha visít akkor visít... Nem számít... Nyugtasd meg ha tudod! Nem zavarta őket! A fújásnál az érték alapjáraton 5-6 között van aztán ha emelkedik 20 fölé akkor laktóz érzékeny... Nekünk a második fújás 41 volt a következő valahogy 70? körül már nem emlékszem pontosan!

2011. júl. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Úristen!Nekem alapból fél szegény,főleg a fehér köpenytől,nem gondoltam,hogy ennyire macerás vizsgálat,azt hittem,hogy vért vesznek,és kész.A tejes dolgoktól nem szokott menni a hasa,nem is hányt még.Mikor voltak ezek a kiütések,még hipoallergén tápszert evett,mert koraszülött volt,most már rendes tejeset iszik,túrórudit,túrókrémet,stb.
2011. júl. 10. 17:35
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem olcsó dolog, de érdemes nekifutni biorezonanciás kezelésnek. Nekünk bevált és mivel egy kisgyerek nem igazán tudja mi zajlik körülötte ilyen téren , ezért bátran mondom, hogy nem placebo kezelés . Tényleg nem olcsó mulatság, mert alkalmanként kb. 4500 Ft és kell 10-12 alkalom, de nekünk működött a dolog és egyenlőre tünetmentes a kicsim .Nem kell azóta se kéremezni ( szeroidokkal), gyógyszerezni.

A gyerkőc hivatalos betegségének neve: atópiás dermatitis

2011. júl. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ha laktózérzékeny,akkor is van hányás,hasmenés?nEKEM Ő ESZI A TEJPÉPEKET IS
2011. júl. 10. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!