Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire számíthatunk a hasi uh...

Mire számíthatunk a hasi uh vizsgálat után?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk vizsgálaton, ahol a doktornő megnézte a 3 hónapos lányunk kutacsát (nincs probléma) és a hasát.

Azért kaptunk beutalót a gyerekorvostól, mert nagyon durván jött neki vissza az étel.


Eredmény a következő:


Máj, pancreas, lien norm. nagyságú, szerkezetű

Epehólyag kp.telt, epeutak norm.

Mindkét vese alakja, nagysága, szerkezete norm.

Üregrendszeri tágulat nincs.

J.o. vese: 48×17 mm

B.o. vese: 48×18mm benne 1×1 cm-s üregrendszeri tágulat.

Kismedencében kórós nincs.

Hólyag telt, szabályos.


Lehetséges, hogy műteni kell? Fél év múlva kell kontrollra visszamennünk.

Voltunk már hasi uh-n 1 hónaposan, mert a kórházban visszarendeltek, de akkor minden rendben volt.

Mitől alakult mégis úgy, hogy gond van? Valamit rosszul csináltam/csináltunk?


2011. okt. 22. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem, ez negatív lelet, vagyis minden oké!

A vesében van egy nagyon de nagyon minimális tágulat, amit elnőnek legtöbbször.

Ki mondta, hogy gond van? Tényleg nem értem. A doki csak biztos ami biztos alapon utalt be titeket hasi uhra ismét, de semmi kóros nincs a leletre írva! Nyugi!


Az, hogy nagyon durván jött vissza az étel, gondolom a bukást takarja. Ha anytejes, Nutritont neki, ha tápszeres akkor meg AR tápszert neki. Ennyi, nem rontottatok el semmit:)

2011. okt. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok ugyan orvos, de hasi uh leletünk nekünk is van egy pár, szóval ez a lelet egészséges belső szervekről szól szerintem!
2011. okt. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Akinél voltunk Uh-n azt mondta, hogy egyenlőre nincsen még gond. Ezért kérdeztem, hogy mire számíthatunk a későbbiekben?!

De ezek szerint semmi probléma nincs ... megnyugodtam!


Nem anyatejes, 6 hetesen abbahagyta a szopást és fejéssel egészen múlthétig tudtam a tejet 'megtartani'.

AR tápszert próbáltunk már, az meg is hozta a székletét 3 napig (ugyanis székrekedéses), de utána az 5 napon nagyon kemény lett neki és iszonyat nehezen székelt.

Jelenleg a Mira baby vizet ajánlották, de nem tudom még, hogyan adjam neki...

2011. okt. 23. 07:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Az AR tápszertől előfordulhat, hogy csak 2-3 naponta lesz széklete, de ez nem probléma, ha különben nem fáj a hasa!
2011. okt. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Úgy fájt a hasa, hogy a szívem szakadt meg ... mire sikerült valahogy könnyíteni rajta..

3 hónapos.. olyan kemény volt az 5. napon a széklete, mint egy rendes felnőttnek..

2011. okt. 24. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!