Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi család lehet magyarorsz...

Mennyi család lehet magyarországon, akik nem hajlandóak a gyereküket beoltatni semmiféle oltóanyaggal?

Figyelt kérdés
És ha esetleg kitör egy járvány?Mi lesz azokkal a szerencsétlen kisgyerekekkel?Hagyják őket meghalni 2011 ben?Miért csak "felfüggesztett" börtönbüntetésre ítélik az ilyen szemét szülőket?
2011. júl. 10. 00:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Olyan túl sok nem lehet azért. Ha ráakadnak egyre, az azonnal szerepel a Fókuszban úgy is :) (hálistennek ritka az ilyen tudósítás).
2011. júl. 10. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarja, ha nem be kell neki oltatni, mert kötelező, és ha nem, akkor jön a bíróság és a vége úgyis az, hogy megbüntetik + be kell oltatni a gyereket.


Azért nem akarják sokan oltatni, mert van pl. olyan oltás, amit itt kötelezően olyan oltóanyaggal adnak be, amit máshol már nem is ajánlanak használni, mert kiderült, hogy nem valami jó és fejlesztettek ki jobbat, itt meg mégmindig az a kötelező. Például mikor a tv foglalkozott vele, hogy nem oltatták be a gyereket azt például elfelejtették megemlíteni, hogy igenis volt olyan oltás, amit beadattak neki, de nem a az elavult magyar vakcinával, hanem külföldről hozattak a modernebből, csak ezt kb. leszarták magasról.


Azonkívül, ha megnézed egész Európában mégcsak nem is ajánlanak annyi oltást, mint amennyi itthon kötelező, ha tetszik ha nem. Sőt itt olyan is kötelező, amit nyugaton kifejezetten nem ajánlanak, ami több kísérlet szerint teljesen hatástalan például. Sok járvány például nem is a védőoltás miatt szorult vissza/ tűnt el teljesen, ha statisztikákat nézel a védőoltások bevezetése gyakorlatilag semmilyen hatással nem volt némelyik betegség visszaszorulására.


És nincs járvány se az angoloknál, se a svájciaknál, se az osztrákoknál se semelyik oltás terén egyáltalán nem ilyen 50 éves nézeteket valló országban sem, pedig pl. ausztriában is összesen egy darab oltás volt kötelező, a feketehimlő elleni még régen.

2011. júl. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De én konkrétan az újszülöttkori "kötelező" védőoltásokról beszélek.És sajnos sok esetben némelyik hülye vallás áll a háttérben,akiknek az az elvük,hogy sem oltás,sem gyógyszer.Ha beteg a gyerek,vagy felnött akkor majd meggyógyul(vagy nem)
2011. júl. 10. 01:31
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az újszülött kori kötelező oltások is ez a kategória. Pl. a BCG oltást kb. csak a cseheknél, (ilyen szerbiákat meg ilyeneket nem tudok) meg a Franciáknál kötelező beadni, nyilván a Franciáknál a Pasteur iránti lojalitás is belejátszik.

A WHO csinált is pl. olyan tesztet, hogy Indiában egy rakás embert két részre osztottak, az egyik részt beoltották tüdőbaj ellen a másik részt nem. A beoltottak közül többen betegedtek meg. Meg elég például csak arra gondolni, hogy itt ugye ez kötelező, mindenki be van oltva, Pesten mégis tüdőbajos csövesek császkálnak szanaszét. Pedig be vannak oltva ugyebár!!!! Nyilván az életmódjuk és a hiányos táplálkozás, tisztálkodás stb. járult hozzá, ahhoz, hogy megkapják az oltás ellenére. Tehát valószínűleg tőled sem az oltás tartja távol, hanem az, hogy nem középkori színvonalon élsz.


Mint említettem több betegség már az oltás bevezetése előtt bőven visszaszorulóban volt, vagy például nézd meg a skarlátot, hogy az milyen veszélyes betegség volt, és gyakorlatilag eltűnt és nem is rettegünk tőle, pedig nem is oltanak ellene. Az viszont teljesen biztos, hogy az egyre több oltás bevezetése óta szépen emelkedik az autista gyerekek száma is. Pl. Amerikában már el is ismerték, hogy be tudható a sok oltogatásnak is.


Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem kell oltani, de azért, hogy itt minden kötelező 2011-ben, mikor a többi modern európai állam már rég eljutott addig, hogy bizonyos oltásokat ajánlanak, de nem tesznek kötelezővé az nem hülyeség. Mert általában nem az szokott kiderülni, hogy Magyarország mennyivel jobban csinálja a dolgokat, mint nyugat-európa. Sőt.


És igen, itt a baba kori kötelező oltásokról is beszélek.

2011. júl. 10. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom hány olyan család lehet, valószínűleg nem sok. Meg mondjuk én úgy tudom, hogy a kötelező védőoltásokért nem kell fizetni, szóval az nem lehet indok, hogy nincs rá pénz.

2011. júl. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért a "frankó" Nyugaton kezdenek szépen éledezni már rég elfeledett betegségek, haltak már meg kanyaróban, úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy pár év-évtized múlva is annyira áldani fogják azt az oltási liberalizmust.


Az oltás-autizmus kapcsolata pedig örök vita. Soha, senki nem fogja bebizonyítani, hogy az autista gyerekek tényleg az oltástól lettek-e betegek,vagy anélkül is kijött volna rajtuk??? Az pedig, hogy emelkedik a számuk, egészen egyszerűen attól is lehet, hogy 10-20 évvel ezelőtt sok esetben még nem nevezték néven hogy ez egy autista gyerek, egyszerűen csak problémás eset volt... Manapság jobban ismert már a betegség, nagyobb figyelmet kap, könnyebben kimondják hogy pl. autista, Aspergeres stb. a gyerek.

2011. júl. 10. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem íróval, mivel a régi betegségek a "minek oltatni, úgyis visszaszorult a betegség" szemlélet miatt kezdenek visszakúszni. Nyugaton máris születnek a örvényjavaslatok, hogy mi mindent kelljen beadatni a gyereknek a kötelező oltási rend alapján.
2011. júl. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Azért én úgy gondolom nem véletlen, hogy Németországban vannak hatalmas járványok minden évben, idén is, pont ott, ahol leginkább nem oltanak.


A WHO betiltotta a higanyt, és emelkedett az autisták száma, szóval ma már teljesen bizonyos, hogy hírlapi kacsa volt az autizmusnak nem sok köze van, volt az oltásokhoz.

Már csak egyetlen oltás van higannyal, az influenza elleni.


Nem lesznek betegek, mert ha nagy az átoltottság, akkor az oltottak védik a nem oltottakat is. Pont ez a lényege a védőoltásnak, hogy az egészséges beoltott betegek védelmet nyújtanak azoknak, akik nem egészségesek és számukra végzetes lehet egy fertőzés.

2011. júl. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs bajom a kötelező oltással, oltatom én a gyerekeimet, nekem egyetlen bajom van: ha egyszer kötelező, tehát nincs választási lehetőségem, akkor nem kellene az államnak felelősséget vállalnia? Ha az oltás miatt beteg/nyomorék/halott lesz a gyerekem, nem kellene igen-igen súlyos pénzeket fizetnie nekem? Hisz én nem választhattam, köteleztek!!! De semmiféle felelősségvállalás nincs. Ha az oltás szövődményeként meghal a gyereked, hát így jártál.
2011. júl. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem "hát így jártál" hanem "hát biztos nem attól volt". :(
2011. júl. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!