Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha mondjuk megcsinálom a...

Ha mondjuk megcsinálom a tápszert és a baba bealszik, úgy, hogy nem tudom felkölteni, akkor öntsem ki? És ha 30 perc vagy 1 óra múlva éhes lesz csináljak újat vagy felhasználható még amibe nem kezdet bele?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 15:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
elvileg 2 órán belül felhasználható még(védőnőnk szerint)de persze ebbe a melegbe -hűtőbe tárold addig
2011. júl. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Alapprobléma a kérdésben, hogy sokan keverik az anyatejet a tápszerrel. Anyatejet hűtőben akár 2 napig is el lehet tárolni (mélyhűtőben még több ideig) és lehet újramelegíteni.

A tápszer nem anyatej! 1-2 órán belül ha nincs újrafelhasználva ki kell önteni, mert változik a kémiai összetétele. Nem szabad hűtőbe tenni és pl. másnap újramelegíteni! Ez nem a tápszergyártók reklámja, hogy még több fogyjon belőle, hanem csak bele kell gondolni, hogy mit tartalmaz a tápi és az anyatej. A tápi tulképp tejpor, tehéntejből "átalakítva". Vízzel felöntve változik, gyorsabban, jobban romlik.

Ezeket nem azért írtam le, mert hűmostaztándemegírtam, csak többször jön elő ugyanez a gond.

Tehát ha elalszik, és mondjuk 2 órát alszik, akkor már nem szabad odaadni, felmelegítéssel sem. De egy óra, másfél óra max. még belefér.

2011. júl. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tehát tegyem hütőbe és melegítsem újra, ha kell neki 1 óra múlva?
2011. júl. 10. 15:26
 4/11 anonim ***** válasza:
nem, ne tedd hűtőbe sem. Ilyen nagy melegben fél óráig tartható pl. konyhapulton. (normál esetben 1-1,5 órát is). Szóval ha több mint 1 órája alszik akkor újat érdemes csinálni. De ez az én véleményem/látásmódom.
2011. júl. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szia

ha nekem valamiért nem eszi akkor 2 órán belül ha megéhezik akkor azt kapja ami el lett készítve addig hűtőben van és semmi baja nincs a tápszernek.Mikrózom és megkeverem , h egyenletesen melegedjen át.Soha semmi baja nemvolt eddig.

2011. júl. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én például a hajnali tápszert este csinálom meg,csak megmelegítem egy kicsit és úgy kapja,6,5 hónapos a kisfiam és a kezdetektől így kapja,soha semmi gond nem történt.

Viszont ha már ivott a cumisüvegből a maradékot érdemes átönteni egy tiszta cumisüvegbe a cumin maradt nyál miatt!

2011. júl. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés már nagyon sokszor felmerült egyébként itt. Vannak, akik azon az állásponton vannak, hogy mindig újat kell, de mi pl. betesszük hűtőbe kezdetektől fogva. 2,5 hónapos a baba, hozzátáplálós volt 2 hós koráig, mostmár szinte csak tápszeres.

Az éjszakai adagot mindig késő este készítjük el, majd megy be a hűtőbe, védőnő javasolta. Nappal, ha marad, akkor az is. Ha kevés, akkor kiöntjük, de ha több, akkor megy a hűtőbe, csak ahogy fentebb írták átöntjük és a cumit lemossuk rendesen. Nem mindig lehet nála eltalálni, hogy mennyit kell készíteni, hiszen nem mindig ugyanannyit eszik. Semmi baja nem volt még ettől.

2011. júl. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%

Én mindig frissen készítem el a tápszert. Reggel felforralom a vizet, megvárom még meghűl, aztán beleöntöm egy 1l-es hagyományos felnőtt termoszba. Így egész nap megfelelő hőmérsékletű a víz, és ha megyünk valahová viszem a termoszt, egy cumisüveget, beleöntöm a vizet, a tápszert rámérem és összerázom.

Ha megmaradt kiöntöttem a kutyánknak, nem tettem el a hűtőbe. Ja, attól hogy bealszik a baba a cumisüvegből megtudja inni a tápszert, nem kell hozzá felkölteni, csak utána az oldalára kell fektetni vagy hasra. Utána tudsz nézni: "álometetés"-nek hívják

2011. júl. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Én max 1 órát tartogattam a tápszert, amikor néha reggel visszaaludt a babám, mire elkészítettem.

Ha 2 órát mondanak, akkor 2 óra a max. Szerintem, én nem kockáztatnék meg többet.

És amibe beleiszik, azt már kiöntöm, nem tudnám odaadni..

2011. júl. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
tenyleg csak 2 orat lehet eltartani.egyebkent is a bekevert tapszer egy ido utan besurusodik.olyan lesz mint az aludt tej.en ezt tapasztaltam.soha nem adtam neki oda ha letelt a 2 ora
2011. júl. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!