Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig itatjátok tápszerrel...

Meddig itatjátok tápszerrel babáitokat, mikor tértek át tehéntejre?

Figyelt kérdés

Ez azért érdekelne, mert elgondolkodtam azon, hogy vajon a bolti tejben van annyi kálcium, ami neki kell? És a vitaminok? Adtok valamilyen vitamint babátoknak? Én most nem adok semmilyet neki, mert úgy érzem, hogy a tápszerrel és a változatos étrenddel megkapja, de félek, hogy ha áttérek a bolti tejre, akkor nem kap majd annyi vitamint és ásványi anyagot a szervezete.

Most lesz egy éves ebben a hónapban, 9 hónapos korától tápszeres. Még annyi, hogy külföldön élek, most több hónapra magyarországra költözöm. Itt 900g-os tápszerek vannak, a boltban kapható legolcsóbbat issza, ami átszámítva magyar forintba olyan 2300ft. Ez 2 hétig szokott elég lenni kábé. Otthon mennyi? Szerintem bármilyenre át tudom szoktatni, mert ezt se akarta eleinte meginni, de erősen hígítva megitta, 1-2 hét alatt áttértünk a normál keverékes arányra. Itt nincs tejital, vagyis hát nem tudom, hogy az, amit 1 éves kor felett lehet kapni, az az e, de ugyanaz van ráírva. Nem tudom, mi a különbség a tejital és a tápszer között, valaki elmondaná? Melyik a drágább? Érdemes e inkább azt adni neki?

Lehet valamilyen vitamint adni neki kiegészítésként? Ti adtok? Milyet?

Előre is köszi.


2011. júl. 11. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben vennék pár dobozzal kint abból, amit most iszik, persze szavidőt megnézve, hogy elég legyen mondjuk 2 hónapra, aztán közben átszoktatnám a tejre. Ha már 1 éves, simán mehet (persze van aki 3 éves korig nem ad, ezt te döntöd el). Mindig kicsiket először, esetleg keverheted a tápjába is elsőnek, aztán később mikor látod hogy nincs gondja tőle, akkor kóstoltathatod hogy az ízét is érezze. Én teszek bele nekik kicsi cukrot is, így isszák meg inkább, és nem szeretik melegen, csak nagyon langyosan és hidegen az én fiaim.

Én 2,8ast adok nekik. Vitamin meg nagyon sok féle van, patikában segítenek kiválasztani.

Tápit nem tudom itt mennyi, a fiúk nem isszák meg már fél éves koruktól (igaz szopiznak és már szépen esznek mindent 11 hósak), de csak addig lehet felíratni is (6 hós korig).

Van egy Sinlac nevezetű pép, ami tápszer szerű de kanalas, azt felírják 2 éves korig, ezzel is helyettesíthetsz egy kaját egy nap, ez 1300 Ft/650 gr.

2011. júl. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én teljesen úgy gondolkodom, mint TE. Ezért nem is adok 2,5-3 éves koráig mást csak junior italt. Ha megveszem a bolti tejet, meg a vitaminkészítményeket, majdnem ott vagyok, mintha a korának megfelelő junior italt venném.

A 900g-os 2300ft-ért jó ár. Én is azt ajánlom, hogy hozzatok pár dobozzal át. Ha figyeled az akciókat, akkor nagyon jókat ki lehet fogni. Most pl a tesco-ba két doboz (2*400g) Nestlé junior ital 1899ft ha jól emlékszem. Ilyenkor szoktunk mi is feltankolni :)

A tápszer 1 éves korig készül kb. 3-6 havi periódusokkal (márka függő), a junior ital pedig 1 éves kor feletti gyerekeknek. Az a különbség, hogy az életkornak megfelelő mennyiségben tartalmazza a vitaminokat és ásványi anyagokat.

2011. júl. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat. Holnap fogok hazarepülni a babámmal, és párom 1.5 hét múlva jön utánunk. Most veszek neki még egy dobozzal, hazamegyek, felmérem a terepet, és ha úgy látom, hogy olcsóbban tud párom tápot venni itt, akkor hozatok vele, mert mindig azt néztem, hogy egy éves kor fölött 300ft-tal olcsóbb, plusz minden tápiba volt egy 300 forintos kupon, így már 600ft-tal olcsóbb 1 éves kor fölött. Lehet tényleg az lesz, hogy tápit adok továbbra is, és megismertetem a tejjel is majd. Lehet tényleg drágább és körülményesebb lenne külön vitaminozni és tejjel itatni. Így mondjuk annyi körülményesség van benne, hogy minden reggel és este méricskélni kell, de az csak pár mozdulat.:D Így tuti meg lesz a vitaminja, amúgy meg az olcsó tescos vitaminban meg ki tudja mi van, drága minőségi vitamin bogyóra meg kinek van pénze? Na, majd minden kiderül, ha hazamegyek. :D
2011. júl. 12. 07:57
 4/6 A kérdező kommentje:
Most néztem a neten, ahol szoktam venni a tápot most 1500ft a kuponnal az egy éves kor felett iható tápszer:D Ma feltankolok:D Még egyszer köszi!
2011. júl. 12. 08:05
 5/6 A kérdező kommentje:
Végleg meggyőzött az internet. Megnéztem, otthon mennyibe kerül egy liter tej. Fél litert kábé minden nap meg kell innia, kiszámoltam, hogy akkor mennyi lenne naponta a tej fogyasztása, ha bolti tejet inna, aztán leosztottam a táppal is, hogy egy napra hány forintot fogyasztana a tápból és basszos nem hiszem el, de kevesebb jött ki, így olcsóbb tápot innia, és még a vitamint nem is számoltam hozzá a bolti tejhez...ezen kiakadtam. Nagy drágaság van otthon:(
2011. júl. 12. 08:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát igen. Az öcsém dolgozott Skóciába, és amikor hazajött, akkor döbbent le ő is igazán.....sajnos.
2011. júl. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!