Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet mikroban melegíteni az...

Lehet mikroban melegíteni az előre elkészített tápszert?

Figyelt kérdés
2009. márc. 31. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
persze- miért ne lehetne?
2009. márc. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Én soha nem melegítettem tápszert. Frissen csináltam és ami egy órán belül nem fogyott el kiöntöttem, hűtőbe sem raktam.
2009. márc. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Nekem nincs tapasztalatom, de azt olvastam, hogy azért nem szerencsés, mert a mikró nem egyenletesen melegíti fel a folyadékot - lesznek tehát olyan részek, amik hidegebbek, és olyanok, amik forrók.
2009. márc. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
A tápszert mindíg frissen szabad csak készíteni és maximum egy órát lehet még tartani. Mikroban mindent melegíthetsz ha olyan a mikro. A mikrot úgy tudod leteszetelni, hogy egy mobiltelcsit ami be van kapcsolva beleteszel a mikorba. Természetesen nem kell elindítani a mikrot csak csukd rá a mobilra az ajtót és egy másik telóról hívd fel a mikroban lévő telót. Amennyiben a mikros teló kicsörög, úgy abban az esetben a káros sugarak nincsenek megfelelően levédve tehát nem szabad a baba kajáját benne melegíteni, ha azonban nem csörög ki akkor nyugodtan. Nekem ezt az orosom mondta és szerencsére jó minőségű a mikrónk. De mindíg frissen készítsd el a tápit a babádnak. 11 hós kislány anyukája.
2009. márc. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a fiamnál,és most a lányomnak is mikróban melegítem a tápszert,a lényeg hogy alaposan fel kell rázni utána,mert egyenletlenül melegít.Az elkészített tápszer 24 órán át tárolható hűtőszekrényben..ez a dobozokon is rajta van.

A fiamnál például órákat sétáltunk,és cumisüveg termoszba vittem tápszert,ami 2-3 órát állt benne..és semmi baja nem lett.


Szóval szerintem melegítsd nyugodtan :-)

2009. márc. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Alapesetben mindig frissen elkészített tápszert kap a babó. Van azonban, hogy nem éhes,nem fogadja el. Sajnálom kiönteni, ha a hűtőből kivéve utána mikroban melegíthető és később megeszi.
2009. márc. 31. 08:54
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
nyugodtan melegítsd! ugyan, mi baja lenne? nem kell a gyerekeket úgy kezelni, mint egy hímestojást! semmi ellenállóképességük nem lesz így!
2009. márc. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Én egy területi kórház csecsemőosztályán dolgoztam 5 évig. Reggelente előre elkészítettük az összes baba egész napra való tápszerét, majd a hűtőben tároltuk. Amikor jött az etetés mikróban melegítettük fel. Persze ez egy kicsit "nagyüzem" volt, de soha senkinek nem volt ellene kifogása (sem anyukáknak, sem orvosoknak) és természetesen semmi probléma nem származott belőle.

Sztem ebben a mai világban igen nagy pazarlás rögtön kiönteni a tápszert, igaza van az előttem írónak, 24 óráig eltartható.

Minden jót!

2009. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Csak abba gondolok bele hogy a kórházban hogy kaptuk. Így szerintem alkalmanként melegítsd meg nyugodtan. A kórházba mindig mikrózva kaptuk.

És elhiszem hogy sajnálod kiönteni. Nem vagyok smucig és nem a gyereken spórolok, de ha önhibádon kívül nem tudsz szoptatni és tápszer kell akkor a pénztárcát alaposan kiüríti egy-egy kétheti adag megvásárlása.

2009. márc. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Az én babám 8 hetes, a kezdetektől előre megcsinálok 4 adag tápszert neki, a hűtőben tárolom és a mikroban melegítem. A lényeg, hogy 24 óránál tovább ne álljon, de ilyen kis mennyiség nem is áll. Jól rázd össze, ha kivetted a mikróból és kész. Sőt én nem forralgatok vizet, az Óbudai áv. tökéletes neki, soha nem volt vele gond.
2009. márc. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!