Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám most tanult meg fölállni...

Babám most tanult meg fölállni és egyfolytában menni akar, úgy hogy fogom a kezét vagy a hóna alatt, engedhetem neki?

Figyelt kérdés
még picit imbolyogva áll és már 11 hónapos
2011. júl. 11. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
persze, hogy engedd
2011. júl. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Nyugodtan engedd!
2011. júl. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk neurológus és gyógytornász is mondta hogy nem nagyon szabad sétáltatni, inkább hagyni hogy bútorokba kapaszkodva magától mászkáljon!
2011. júl. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de mivel még nem olyan stabil ezért butorba kapaszkodva nem tud, csak ha fogom...
2011. júl. 11. 21:59
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még korai. Majd ha már próbál kapaszkodás nélkül állni, de akkor sem muszáj rászoktatni.
2011. júl. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne segíts neki. nem teszel jót ezzel. 1-2 nap alatt "veszi a lapot". Nekem is mondta neurológus és gyógytornász is. Amikor lesz ereje egyedül járni, ha nem is akarnád, akkor is elindul.:)

Az enyém már 9 hósan ezt csinálta, aztán 1 éves szülinapja után elindulr egyedül.Közben sokat mászott, ami nagyon egészséges. Jót tesz a gerincnek is meg az agyi folyamatoknak.

2011. júl. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pontosan az a lényeg amit leírtál, hogy még egyedül nem tud menni a bútorokba kapaszkodva, csak ha fogod. Először szerintem is tanuljon meg stabilan állni és lépegetni a bútorok között. Ha hagyod neki, akkor szépen fogod látni a lépcsőket, ahogy erősödik a babád egyre ügyesebb lesz. (Feláll,egyre gyorsabban felpattan, szépen megtanul leülni letérdelni, lépeget oldalra, egyik bútorról átfog a másik bútorra és megy tovább, megáll kapaszkodás nélkül, legugol kapaszkodás nélkül, stb., majd egyszer csak elindul egyedül.)


Egyébként nekem is azt mondta Dévényes gyógytornász hogy ne sétáltassam, azzal hogy feláll, még nem annyira erős a csontozata és az izomzata, hogy hosszabb távon is tartsa a súlyát, azaz járjon. Ebből (persze nem minden esetben) lehetnek később lábdeformitási problémák.

2011. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!