Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkezdhetem elobb a hozzatapla...

Elkezdhetem elobb a hozzataplalast? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
a babom mar csak tapszeres sajnos 15 hetes elkezdhetem elobb a hozzataplalast vagy varjak meg?
2011. júl. 12. 10:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Érdemes még várni 2 hetet!
2011. júl. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mi 3hósan kezdtük, most fél éves rengeteg mindent eszik, több mint 8kg, egészséges, édes baba:)
2011. júl. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3,5 hósan kezdtük,most 5 hós és már sok mindent eszik
2011. júl. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
en utalom a tapszert es szeretnem ha szepen elkezdhetnenk mast is eszegetni a masik dolog meg,hogy nem igazan tudom jollakatni mar tapival.esetleg van otlet hogyan mivel kezdjem?
2011. júl. 12. 10:33
 5/11 A kérdező kommentje:
jaaa es a legfontosabb hogyan?etkezesek kozt kell elosore egy par kanal valamit adni?Milyen gyorsan lehet haladni?tudom sok szakoldal taglalja ezeket vagy kiguglizhatnam de anyukak tapasztalataira vagyok kivancsi.
2011. júl. 12. 10:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi is 3 hosan kezdtuk,imadja a hasat,mindent megeszik es O is mindent eszik mar szinte,most lesz 7 honapos
2011. júl. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

10:30-as vagyok

mi tejpéppel kezdünk az esti lefekvés előtt. majd jött a tízórai bevezetése. Most úgy néz ki a napunk, hogy: 5x szopizik még és 2x kap hozzátáplálást. Tízóraira valamilyen gyümölcsöt (banán, alma, körte, őszibarack, meggy frissen vagy nagy ritkán bébikajába málnát (4 hótól adhatót), sütőtököt).A gyümölcsöket vagy egy kis Sinlaccal vagy grízzel (rossmanos saját márkás, imádja) keverem, hogy laktatóbb és sűrűbb legyen. Uzsonnára meg a tejpépet kapja. Nemsokára bevezetem neki az ebédet is (krumpli, cukkini, sárgarépa, cékla, fehérrépa).


Én nem kóstoltattam semmit, ő egyből benyomott egy egész adagot mindenből, imád enni és ügyesen eszik kanállal már az első perctől kezdve

2011. júl. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Betöltötte a babóm a 3 hót és elkezdtük almával, őszibarival. Most lesz 17 hetes, és az őszibari a legjobb barija, tök szereti. A déli étkezésnek a háromnegyedét teszi most ki neki. Nekünk a doktornő mondta, hogy kezdjük 3 hónaposan.
2011. júl. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazabol en azt nem ertem,hogy mikent kell kezdeni mikor adjak neki kostolot?10oraira vagy helyette?Elso nap nincs baja tole akkor adhatok masnap neki mar egesz adagot?Mi van ha faj valamitol a hasa?Azt ne adjam neki tobbet?Gyumilevet mar kapott attol nincs baja.Tejpepek nagyon szimpatikusak nekem azokkal is lehet kezdeni?
2011. júl. 12. 11:14
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi 4,5 hónaposan kezdtük, mert a tejem kevesebb lett, és a tápszert semmilyen formában nem fogadta el.Először inkább gyümölccsel kezdj!Alma, őszibarack stb.Én mindig reggel 9 körül kóstoltattam, először csak kis mennyiséggel.( pár kiskanál)Azért reggel, mert ha valamit nem bír a pocak, akkor nem este fogtok szenvedni.Ha nincs tőle baja, másnap emelheted az adagot.Igaz, hogy azt írják, várni kell 3-4 napot, de szerintem felesleges, mert ha valamit nem bír, az aznap úgyis kijön rajta.Nálunk tejpépet akkor kapott, amikor már 4-5 fajta gyümölcsöt "biztonsággal" evett.HA-s tejpépet írass a dokival.Nekünk a vaníliásat ajánlotta a védőnő, azt általában szeretik a babák.De szerintem a tejpép még várhat, 4 hónapos kor előtt nem ajánlott.Én Milupásat vettem, boltban, de nem kellett volna.Nővérem védőnője szerint semmilyen nem HA-s tejpépet nem adna senkinek 8 hónapos kor előtt.Sajnos az én babám is tejérzékeny gyanús lett, most 9 hónapos, és talán vége lesz a március óta tartó tejes tilalomnak..Én ezt nem tudtam akkor, hogy nem kaphat boltit, és lehet, hogy nem is ettől volt nála, de jobb óvatosnak lenni.Soha, semmi panaszt nem okozott nála a tejpép, de a hízása nagyon lelassult, így merült fel a gyanú a tejérzékenységre, így kötöttünk ki a gastroenterológián..
2011. júl. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!