Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjem a hozzátáplálás...

Hogyan kezdjem a hozzátáplálást? Házilag készített vagy boltban vett bébiételekkel-italokkal? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Tápszeres babák vagyunk és érdeklődök hogy kinek melyik jött be. Hogyan mivel kezdtétek, hogyan kell elkészíteni?

Válaszotokat előre is köszi


2009. jan. 29. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a doktornő a bolti almalét javasolta először. Ezt kapta 2 napig naponta 2x pár kanállal. Aztán 3. nap kapott almapépet pár kanállal, majd 4. nap már megevett egy kisebb almát. Aztán jött pár nap után a babnános alma, barackos alma. 2-3 hét után jött a főzi, krumpli, sütőtök, sárgarépa, saláta, sóska, spenót, cékla, majd a husi.

Én amúgymindent csinálok neki, a husos kajákat vezettem be először üvegessel, de az óta mindent én főzök neki.

De nagy bánatom, hogy sajna nem olcsóbb, ha főzök.

2009. jan. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Itt tudsz utána nézni jó recepteknek: Devics Józsefné: Csecsemők szakácskönyve Ital és étel receptek is vannak benne és sok-sok jó tanács.Az Alexandrában láttam, de biztos máshol is megkapod. Kb. 1500 Ft.
2009. jan. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én az almát megcsináltam neki.Először csak a levét majd a lereszelt/összeturmixolt almát is.Viszont utána már a bolti papit adtam neki mert barack, sütőtök nem nagyon van.Nagyon szereti ezeket is.Most is úgy csinálom hogy a levet én készitem a papi pedig bolti.
2009. jan. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!
2009. jan. 29. 18:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Például nagyon finomak a főzelékek úgy, hogy nem vízben főzöd meg, hanem sütőfóliába vagy jénaiba rakod a répát és a burgonyát. 200 fokon finom vajpuhára sülnek, isteni ízesen. anyatejjel, vagy tápszerrel összeturmixolva nagyon szívesen eszi a baba. Hígra készítsd, hasonlítson az állaga a bébiételéhez. Azt is nagyon szretik a babák. A gyümik közül pl. barackot csak bébiset tudsz most adni. Az enyém azt imádja.

Jó étvágyat !

2009. jan. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én még ősszel raktam el a fagyasztóba sütőtököt felkockázva, most azt esszük. Husit is faluról veszek csirkét és azt porciózom majd ki.
2009. jan. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy mindenki elsőként almát javasol,de nálunk kezdetben nem jött be sem a lé, sem ha megfőztem. Pindurkámnál a pálmát a Hipp vilmoskörte és gyümölcsdesszert viszi még mindig (4 hónapos kortól lehet adni mindkettőt)! Egyszerűen imádja! (utóbbit nem mindenhol lehet kapni, Rossmannban igen) Amúgy mindenféle Hipp gyümölcsöt megeszik.

Kisfiam 6 hónapos a főzeléket nem szereti, próbáltam a répát, de egyszerűen kihányta. Most várok 1-2 hetet és újrapróbálom.

2-3 hete elkezdtük az igazi gyümölcsöket is. Amit szoktam kutyulni: 2 Hipp babakekszet apróra összetörök, nem több mint 1 mandarin és 2-3 ananászkarika levét rácsepegtetem (a babakeksz könnyen pépes lesz), 1/4 banánkarikát hozzáteszek és villával összetörök, majd ebbe az egészbe reszelek 1/4 almát, jól összekeverem az egészet és kiskanállal lapátolom a szájába! Csak úgy tátogat! :)

Tudom, hogy citrusfélét nem ajánlanak 1 éves korig, de a doktornénink nem kifogásolta a napi 1 mandarin levét. Ananászra is rákérdeztem, azt sem ellenezte, mivel nem kap belőle sokat.

Előfordul olyan is, hogy külön egy tálkába teszek félre mandarin- és ananászlét vegyesen, és azt itatom vele, persze nem sokat, de imádja!

2009. jan. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!