Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet, hogy allergiás valamire...

Lehet, hogy allergiás valamire a fiam, vagy ekcémás? Hogyan tudom megállapítani? Mik a tünetek, különbség?

Figyelt kérdés
A kisfiam (5 hós, szopik + kiegészítésként ritkán Humana HA 1 tápszert kap) fején, arcán, fejtető, halánték, homlok, több helyen piros apró dudoros kiütések vannak, néhol összefüggő foltszerű kb. 1 cm átmérő. Viszket neki, mert dörzsöli, van ahol ki is sebesedett. A gyermekorvos annyit mondott, hogy érzékeny a bőre, gyógyszertári kenőcsöt írt fel, amit nem nagyon merek használni, mert a szemébe dörzsöli, illetve állandóan a szájában van a keze (fogzás). Hogyan tudok segíteni a babámnak?
2009. márc. 31. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Sztem kérdezdki más orvos(ok) véleményét is, gasztroenteorológusét, vagy bőrgyógyászét. És hát persze mindenből hipoallergén cucc... Azért próbáld a kenőcsöt is, nagyon vékonyan eleinte, mert ha már nem fog viszketni, a baba sem fogja szétdörzsizni remélhetően. Jobbulást!
2009. márc. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Használtok babaolajat? A lányomnak az olajtól volt piros pöttyös a nyaka, pedig gyógyszertárit használtunk.
2009. márc. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én saját tapasztalatomat tudom neked leírni...

Kezdem a fiammal, neki ételalergiája van. Egyik percről a másikra csalánkiütések jelentek meg rajta. Ez lehetett az arcán, a kezén, szóval nem csak mindig ugyanott.

Nekem ekcémám van. A bőrorvosom szerint ez ugyanúgy allergia, csak nem náthásodok be, hanem kijön a piros folt, kiszárad a kezem, nagyon viszket. Száraz folt, ez a lényeg, ha éppen nyílik az ambrózia (nekem erre van allergiám), még be is repedezik. Ja, nekem csak a kezemen van! De van ismerősöm, akinek máshol is megjelenik.

Szóval szerintem először is hallgass a gyerekorvosodra, és ha nem lesz jobb, tényleg vidd el szakorvoshoz, én is így tettem, hiszen allergia és ekcéma is sok mindentől lehet.

2009. márc. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, 13:34-es.

El felejtettem leírni, hogy lehet az is, hogy érzékeny a bőre valamilyen krémre, olajra, stb.

2009. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem használok gyári dolgokat, krémet, olajat, kizárólag csak gyógyszertári fürdetőt a születése óta.

Egyébként kezd múlni a kiütés, aminek nagyon örülünk! Reménykedem, hogy nem lesz több ilyen.

Nagyon köszönöm a válaszokat! Szép napot kívánok!

2009. ápr. 1. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!