Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan "tanítsam meg" aludni...

Hogyan "tanítsam meg" aludni a 4 hónapos kislányomat?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tud egyedül elaludni esténként. Pedig 5 óra után már nem engedem elaludni. 8 óra körül szoktam fürdetni, utána kajcsi, és megy a szenvedés általában 11, éjfélig. Van, hogy kaja után elalszik egy órára, de utána nem tudok vele mit kezdeni. Nem tudom visszaaltatni. Se ringatással, se cicivel (nem éhes, játszik rajta), se úgy, hogy melléfekszek. Mostmár le szoktam rakni a helyére, és hagyom, hogy sírjon. Ilyenkor megszakad a szívem, de nincs más választásom. Kb fél, 1 órás sírás után nagy nehezen vagy el tudom ringatni, vagy melléfekszek (a kiságy az én ágyam mellett van), megfogom a kezét, odafordul, nyöszörög egy kicsit, és elalszik. Az este pl. fél 1-kor aludt el. Mit csináljak, hogy hamarabb és esetleg magától aludjon el?
2011. júl. 12. 12:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
És 5óra után miért nem engeded elaludni?Ne csodálkozz ha sír este hiszen olyan fáradt már hogy azért sem tud elaludni.Éjjel hányszor kel?Tedd elöbbrébb a fürdést.Mi a napirendetek?Valamit azon kéne változtatni.
2011. júl. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azért nem engedem, mert akkor végképp nem alszik. Nincs igazából még kialakult napirendünk. Változóan ébred. Délelőtt elég sokat alszik, 7-8 körül felébred, ilyenkor fent van 1 órát, és utána visszaalszik 1-2 órára. 1-2 óra körül elalszik, ilyenkor 1-1,5 órát alszik. De ez szinte mindig csúszik valamerre. Aztán 4 óra körül szokott még egy órát aludni. Éjjel 6 órát alszik egyhuzamban, tök mindegy, hogy mikor teszem le, de utána csak enni ébred fel. Igény szerint szoptatom, egy nap 2-szer szokott tápszert kapni. 1 óra körül (vagyis most is azt evett, és el is aludt rajta, és már alszik is a helyén), és vacsira is mindig azt kap, hogy jobban eltelítse.
2011. júl. 12. 12:55
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is hagyd aludni amikor akar, nálunk van hogy még 18:30-kor is hagyom elaludni, pedig 19:00-kor van fürcsi, majd evés és így is már legkésőbb 20:00-kor alszik, persze mi is még csak 5 hónaposak leszünk 16.-án, ezért még ébred este, sőt igazából először a kiságyba teszem le, de mivel folyamatosan kúszik álmában, úgy éjfél körül mindig felébred mert eléri a rácsokat, ezután már mellém szoktam letenni a franciaágyra, ami az ő szobájába van beágyazva nekem és mellett alszok, ott kúszhat-mászhat mert van hely és a fal nem engedi leesni. na meg nekem sem kell vele ácsorognom, hogy visszaaludjon.
2011. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Volt már rá példa, hogy engedtem aludni 6-7ig is, és olyankor végképp nem alszik el éjfél előtt. Volt olyan, hogy hajnal 2-3kor tudtam elaltatni. Ezért gondoltam, hogy ha 5 után nem engedem aludni, akkor 8-ra elfárad annyira, hogy 9 körül már el is tud aludni. Eddig ez ment is így, nem volt vele gond, legkésőbb 9-fél 10kor már aludt is. Az utóbbi 1-2hétben szenvedünk ennyit az alvással.
2011. júl. 12. 13:02
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy nagyon meleg van a szobájában? Mi is nehezebben alszunk el ilyen hőségben.

Nekem a fiam 4,5 hónapos, mi is most próbálkozunk az egyedül elalvással.1/4 8-1/2 8 körül fürcsi utána vacsi,1/2 óra böfi és pici játék majd 9-1/4 10-ig kínlódunk. Jó éjt kívánunk neki és berakjuk az ágyába, az ajtaját nyitva hagyva. Ha nem alszik el (10-ből 9X így történik...:) ) és sír felveszem, az icipici kis mesét 2x eléneklem, majd visszateszem,és így tovább...változó idő alatt alszik el, de egyre könnyebbnek érzem! Sok sikert és türelmet! Az biztos, hogy nem 1 hetes vállalkozás!:)

2011. júl. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
25-26 fog körül van, és van légkondi is, az délután szokott menni egy kicsit a nagy hőségben, hogy lehűljön kicsit a lakás.
2011. júl. 12. 13:37
 7/17 anonim ***** válasza:

13:30-as vagyok

Én is hagyom aludni amikor álmos, nálunk is van, hogy 6 körül alszik egy 1/2 órát.

Az is sokat szokott segíteni ha fürdés előtt sétálunk 1 órát, sajna mostanában ezt nem tudtam bevetni, mert még 6-kor is nagy hőség volt.

Ja, és a napokban volt egyszer olyan, hogy még 10-kor sem aludt, akkor megszoptattam mégegyszer(lehet, hogy szomjas volt, vagy újra éhes)és utána beájult. Hátha valamelyik beválik nálatok is!

2011. júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom mit csináljak. Ma megpróbálom, hogy engedem aludni 5 után is, de nem sok reményt fűzök hozzá... :(
2011. júl. 12. 13:46
 9/17 anonim ***** válasza:

Szia! Én sem hagytam aludni fél6 után, mert akkor estesehogy nem akart elaludni. Nálunk mindig 8kor van a fürdés, utána alvás.

Én a nappali alvásokba "szóltam bele". Volt, hogy felébresztettem korábban napközben, hogy jól jöjjön ki a következő alvás. És így az utólsó nappali alvás mindig fél6ig tartott. Utána 8kor fürdés, utána tápszer, majd alvás. Kb fél éves lett a fiam, mire kialakult rendesen az alvása. Most, hogy egyéves, így már csak kétszer alszik egy nap, délelőtt fél órát alszik, uána ébresztem, majd délután 13-15ig alszik. 3 óra után már nem hagyhatom aludni, mert akkor este nem hajlandó elaludni. :)

2011. júl. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

szia


én sem hagytam aludni 6 után.

2 hónapos kora óta 9-9ig alszik.

és 8körül fürdetem aztán vacsi, és eleinte elaludt cicin, már nem alszik el, de amikor befejezte a kaját büfi és leteszem.

a legtöbbször sír picit, de nem megyek be nem nyugtatom,ringatom és 5 perc múlva alszik is.

Sajnos a gyerekneveléshez kell egy minimális önzőség.

Próbáld meg ezt, hogy nem mész be ha sír, szerintem 2-3 éjjel és végig fogja aludni az éjszakát.

a mi lányunk 4 hónapos.

2011. júl. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!