Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet így gyereket nevelni?

Hogy lehet így gyereket nevelni?

Figyelt kérdés

Az oldalon is volt egy ilyen kérdés,akkor nem nagyon törődtem vele,de most az egyik ismerősünknél is ez van.


Az anyuka nem főz és nem takarít,helyette eljárnak a picivel,barátnőkkel,vásárolnak.Nem értem,hogy lehet így gyereket nevelni?

Nem az irigység v. a rosszindulat beszél belőlem,mert megtehetném én is,hogy üveges ételt adok a babimnak és takarítónőt fogadok,de szerintem a családvállaláshoz a házimunka elvégzése is hozzá tartozik.(Persze,velem is volt már olyan,hogy üveges ételt adtam a gyereknek többször is,de nem azt eszi nap ,mint nap)

Nem bántani szeretném azokat,akik nem főznek a picijüknek,mert azt is meglehet érteni,ha valaki nem tud.De az nehezen fér a fejembe,hogy otthon mit csinál egész nap az,aki helyett mindent megcsinálnak a ház körül/házban.Oké,hogy a gyerekkel foglalkozik,na de ennyit?

Nekem is van 2 gyermekem(egy 4 éves és egy 8 hónapos),mégsem áll meg a világ,teszem ugyanúgy a dolgomat,mint előttük.Nem tehetem azt meg,hogy nem főzök,mert a gyerekekkel játszani jobb mondjuk.

A nagyobbikat már próbálom bevonni a dolgokba,segít főzni,takarítani a pici ilyenkor eljátszik maga is.


Az ismerősünk például képes rábízni a 8 hetes kisfiát egy bébiszitterre csak azért,hogy elmenjen fodrászhoz meg műkörmöshöz...Én nem tudnám rábízni valakire az ennyi idős babámat csak azért,hogy nekem jó legyen.


Nem tudom,hogy a későbbiekben az ilyen szülőkkel mi lesz?


Nem bántásból vagy piszkálódásból írom le a kérdést,csak érdekel...


Köszönöm,ha válaszoltok!


2011. júl. 12. 19:55
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
83%
hát én is elmentem fodrászhoz 8 hét után, rémes volt a fejem, már félig ősz a hajam 30 évesen és nőtt le. Mégis mennyi idősen lehet rábízni valakire a gyereket? Az első gyerek mellett meg több, mint egy éves koráig ott ültem és vittem vécére is, vagy üvöltött, mint a sakál, a férjem meg mikor éjjel dolgozott, nappal nem sírhatott a kicsi. A második már jobban elnézegetett magában, de azért sokat üvöltött, míg végeztem a házimunkát, mert persze a másfél éves meg az újszülött nem aludt sosem egyszerre, akkor kellett dolgoznom, míg fenn voltak.
2011. júl. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
66%

Hát nem tudom. Én nem vagyok minta anya mert van, hogy fut a lakás meg hulla fáradt vagyok de én nem adnék üveges kaját amikor én is megcsinálhatom. Én erre úgy gondolok mint nekünk az instant levesre meg a gyors kajákra, hogy jó jó de nem minden nap minden étkezésre.

Eleve mi meg sem tudnánk fizetni a bébiszittert meg az üveges kaját. Nem szenvedünk hiányt semmibe de nem is tudnánk ezt hosszú ideig finanszírozni.

Teljesen egyet értek veled kedves Kérdező gyerek neveléshez hozzá járul a házi munka is. :)

Aki meg azzal érvel, hogy nem tud főzni akkor megkérdezném mikor akar megtanulni, mert főleg amikor csak meg kell főzni a zöldségeket a babának, hogy kóstolni tudjon ez nagyon jó alapnak. Szerintem.

Az én lányom 8 hónapos de még most sem hagyom magára tény nem is nagyon tudnám kire mert a nagyszülők vidéken mi meg Pesten lakunk. Párom meg folyamatosan dolgozik. :)

De én nem is bánom.

Mondjuk, azzal, hogy egy vagy két órára elmegy valaki a baba mellől azzal nincs gondom mert valamikor az anyának is fel kell töltődnie, hogy még többet tudjon tenni a gyermekéért.

2011. júl. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
11%
Ha teheti,hogy más takarítson helyette,akkor irigylem.Kap a gyerek enni,kap törődést,szeretet.én is néha anyura bízom a fiamat,hogy elmehessek fodrászhoz,igen azért,hogy nekem jó legyen.Szükségem van szabadidőre azért,hogy amikor vele vagyok napi 24 órát,azt tartalmasan tölthessük együtt.A házimunka szükséges rossz.Nekem nem tartozik a családvállaláshoz,de meg kell csinálni,nincs mese.Ha megtehetném,én is másra bíznám,de nem tehetem.Így bevallom gyakran szalad a lakás,de a gyerek az első.magamnak nincs időm főzni hónapok óta,de mondjuk neki főzök,ez számomra alap.Hogy mit csinálok egész nap?Reggel 6-tól este 8-ig az övé vagyok.Játszunk,mondókázunk,hatalmasakat sétálunk.Nem szeret egyedül lenni,kell a társaságom,és nem úgy hogy én közben mást csinálok,mert akkor kiabál.Ha véletlenül rendesen alszik napközben,akkor főzök neki több napra akár,és egy kicsit pihenek,mert rám fér.Mondták már,hogy lusta vagyok,de nem érdekel.Ha van szabad fél órám,kicsit magammal is törődöm,mert nem csak anya vagyok,hanem nő is.És ha véletlenül eljátszik a gyerek egyedül,vagy van itt valaki,aki szórakoztatja,akkor szoktam takarítani,de nem ez a legfontosabb.
2011. júl. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
86%

Takarítok én, de egy 4 hónapos mellett sajnos nem éppen úgy működik, ahogy én szeretném. El van mosogatva, minden nap van főtt étel, mosok, vasalok, porszívózok és felmosok. És igen, havonta egyszer jön egy takarítónő, és szépen rendbe teszi a lakást. Ablakot pucol, csempét töröl, mindent szépen megtisztít. Nyilván ha már nagyobb lesz a lányom, már jobban tudom szervezni a dolgokat, de most még annyira változóak a napjai. Egyik nap alszik 1,5 órát nap közben, máskor akár 5-6 órát is. Nem egyszerű...

A lányom üveges kaját eszik leginkább, de azért, mert max. fél üveggel eszik meg, és még eléggé az elején járunk, nem éri meg főzni. Nem akarom telepakolni a fagyasztót, mert kiolvasztva nem eszi meg a főzeléket. A hűtőben meg nem igazán áll el akkora mennyiség, amit meg lehetne főzni (pl. 1 sütőtök baromi sok, mi meg nem esszük meg). Gyümölcsből oké, mert fél alma meg fél banán azért elfogy.

Minden nap megyünk csavarogni, vásárolni, barátnőzni. Havonta egyszer fodrász, kozmetikus, 2 hetente műkörmös. És igenis ott kell néha hagyni, és magadra is kell időt fordítani, mert neked lesz rossz. 2-3 órába nem fog belebetegedni a gyerek, jól elvan mással is. Nyilván idegenre én sem bíznám, de 8 hetesen a férjemmel simán elvoltak itthon.

Minden héten egyszer megyek a barátnőimmel kávézni. Fürdetésre otthon vagyok.

És nem érzem úgy, hogy bármi kára származna ebből a babámnak. De nekem szükségem van ezekre, különben teljesen befordulnék. Így jó a kedvem, boldog vagyok, és ez hatással van a babára is. Ő is érzi, hogy anya nyűgös, vagy épp jó kedvű. Amikor vele vagyok, akkor rengeteget foglalkozom vele, beszélek hozzá folyton. Ha mosogatok, odateszem az etetőszékbe magam mellé. Főzésnél elvan a szőnyegen is. De itt szoktam hagyni a férjemmel, apu is vigyázott már rá 1-2 alkalommal, sőt, a férjemmel kettesben is voltunk már egyszer ebédelni, egyszer moziban. Akkor pl. unokatesómék vigyáztak rá. De ezektől nem érzem azt, hogy bármi hátránya származna, vagy hogy rossz anya lennék.

De ez az én véleményem, én magamból indulok ki.

2011. júl. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat!


Néha,amikor nagy takarítást tartok(elhúzogatom a bútorokat,minden ablak megpucolása,stb),akkor én is megkérek valakit,hogy jöjjön el és segítsen,de nem heti 2-3 alkalommal.Azt értem,ha valaki rábízza egy családtagjára a babát és így megy el pár órára,de én idegenre nem bíznám,de ez csak vélemény.

2011. júl. 12. 20:46
 6/38 anonim ***** válasza:
84%

Nekem meg az furcsa, hogy azért le kell nézni valakit, mert üveget bébiételt (is) ad babájának. Én vezetem a háztartást (és igen, előfordul, hogy el van ez-az maradva), főzök is, de még így is előfordul, hogy adok bébiételt babómnak. És teszem ezt minden lelkiismeret-furdalás nélkül. Például télen hogyan vezetnétek be a gyümölcsöket? Mert nekünk nincs 500 literes mélyhűtőnk, hogy a nyáron leszedett gyümit lefagyasszuk (persze minden gyümölcsből legyen vagy 100 kiló készleten). De ugyanez a kérdés áll kora tavaszra is... Ráadásul van olyan üveges bébiétel, amit imád babóm, több gyümölcs keveréke. Ebben az esetben időt és pénzt is spórolok azzal, hogy odaadom az üvegeset, egyrészt mert nem kell 3 féle gyümölcsnek megposhadnia ebben a melegben otthon, másrészt a többféle gyümi elő- és elkészítése helyett főzök, mert bizony nálunk mindennap van vagy leves vagy főétel frissen főzve. Mindig van friss gyümölcs is otthon nálunk, de csak 2-3 darab és egyféle gyümi, mert ha több lenne, tényleg csak megromlana, én meg hűtőbe nem szeretem tenni, mert utálom hidegen a gyümit. Nincs a bébiételekben semmi rossz szerintem, el kell olvasni az összetételét, és ha nem tetszik, akkor nem kell megvenni, vagy másik márkát kell választani, mert választási lehetőség az van. És hogy néha időt is akarok spórolni? Hát, gyarló ember vagyok, két kézzel rendelkezem csak, néha rossz napom is van, fáradt is szoktam néha lenni, és van, hogy beteg is vagyok. Egyszóval nem vagyok tökéletes, és néha vágyom pár perc pihire, de ki nem?! Persze én nem érek fel azon "ősanyákkal", akik mindigmindentmindenholmindenkörülményekközött tökéletesen csinálnak, de ez van.


Egyébként eddig még nem találkoztam olyan anyával a környezetemben, aki legalább egyszer ne adott volna üveges kaját gyermekének, és én még ennek tudatában is embernek tartom őket, és nem hiszem, hogy ettől rosszabb anyák lennének...


A bébiszitterről meg annyit, hogy idegenre én sem bíznám a babómat, de van olyan ismerősöm, aki ezt havi rendszerességgel megteszi, mert megteheti, és semmi rossz nem történt. Ő például nem bízhatja másra a gyermekét, mert nem élnek a nagyszülők, a testvérének pedig szintén van babája, és messze is laknak. De a bébiszitter is csak az első alkalommal volt idegen, bár ügynökség közvetítette, így csak félig volt idegen.


Jah, még annyit, hogy nem szoktam irigykedni, inkább örülök neki, hogy másnak azért megy jobban is, mint nekünk.

2011. júl. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Én nem nézem le azt,aki üveges ételt ad a babájának,mint írtam,én is szoktam adni a picinek néha.
2011. júl. 13. 09:06
 8/38 anonim ***** válasza:
77%

...Nem bántani szeretném azokat,akik nem főznek a picijüknek,mert azt is meglehet érteni,ha valaki nem tud.De az nehezen fér a fejembe,hogy otthon mit csinál egész nap az,aki helyett mindent megcsinálnak a ház körül/házban.Oké,hogy a gyerekkel foglalkozik,na de ennyit?...


nos:

anyumékal lakunk. Általában ő főz. a takarítás persze közös, a picinek 11 hónapos meg én főzök. Ritkán kap üveges kaját, mert vannak olyan ételek amiket szeret és mondjuk aminek nincsen idényje hogy vegyek neki. pl ilyen volt tavasszal a cukkini, tök, vagy a gyümölcsök.


s hogy mit csinálok egész nap? amikor alszik a baba akkor gyorsan megfőzök és mint most is, megnézem a postámat és mivel teszveszezek és vaterázok így azt is figyelem hogy a dolgaimat megvették e, kérdeztek e...stb.

egyébként meg tényleg a picivel törődöm.


tudod ő két hónappal hamarabb született. lélegeztetőre került, majd miután hazajöhettünk 7 hetesen és 11 hetesen is kórházba került. félrekezelték őt, a mai napig hetente kétszer viszem gyógytornára, és most hagytam én is abba egy reumatológiai kezelés sorozatot.

Ha a férjem itthon van (3 műszakban dolgozik) akkor intézem a mosást, vasalást, egyéb dolgokat.


neked két gyereked van így tapasztaltabb vagy mint mondjuk én egy gyermekes anyuka. jobban be tudod osztani az idődet. Én csodálom azokat akik nem a szülőkkel laknak, azaz úgy írnám akiknek nincsen segítségük. De hidd el ha megteheteti az ember hogy a babával legyen, foglalkozzon egész nap, akkor az miért lenne baj?


tudod amikor nem tudtam hogy életben marad e a pici és amikor én is majdnem meghaltam, mindent megadtam volna ha előre tekerhetem az időt. és most eszembe jutnak mindig az első pillantások mikor csövek között feküdt a lányom és féltem hogy elveszítem őt.....és képes vagyok emiatt egész nap csak vele lenni, de persze úgy hogy még más dolog is beleférjen. olyankor beteszem az etetőbe és kész.


nem érzem emiatt rossz szülőnek magamat, csak éppen miért ne használjam ki azt hogy a babával vagyok egész nap, mert van aki segítsen.

2011. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!

Én sem vagyok olyan anyagi helyzetben,hogy megtehessem, hogy bejárónőm legyen és hogy ne kelljen főznöm. Még segítségem sincs akire a gyereket bízzam, vagy csak nagyon ritkán. De azt mondom, hogy azért nem kell feláldoznunk magunkat a gyerekért. Persze törődni kell vele, folyamatosan foglalkozni kell vele és természetesen ő az első. Ha tehetném én is fogadnék bejárónőt és mennék kozmetikushoz, műkörmöshöz és mindenféle bűntudat nélkül rábíznám a gyerekemet másra. Semmi baja nem lesz annak a gyereknek ha egy-két órát nem az anyjával van, sőt.

2011. júl. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
88%
Semmi extrémet nem látok abban amit leírtál. Aki megteheti az takaríttasson, főzessen (mindkettőt maga teszem 2 gyerek mellett). Egy gyereknek nem az fog megmaradni az emlékei között milyen szuperül porszívózott Anya, hanem a közös élmények, úgyhogy nem ítélem el azt aki nem főz, nem takarít.
2011. júl. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!