Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben más a második gyereket...

Miben más a második gyereket nevelni amikor megérkezik a családba, mint az elsőt?

Figyelt kérdés
2011. jan. 11. 19:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlottabb az ember, kevésbé aggódik semmiségeken. Tudod, szokták mondani, hogy az első babánál még kifőzik a leesett cumit, a másodiknál csak lemossák, a harmadiknál meg már a kutya hozza vissza.
2011. jan. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk még csak útban van a kistesó,de alig várom!:) Lehet,hogy agyon fogom babusgatni,persze vigyázva,hogy a nagy ebből ne sokat lásson vagy vegyen észre,mert szeretném ha jó testvéri viszony alakulna ki köztük. Szóval lopva kiakarom élvezni azt a nagyon kevés időt,amikor még olyan nagyon picike:) Olyan hamar elröpül:( Egyébként sok igazság van abban amit az első válaszoló írt,meg 1-2 dolgot megfogadtam,hogy miben változtatok,pl.hálózsákhoz fogom szoktatni,eleget izgultam,hogy megfázik mert nincs rajta takaró és gépi mellszívót bérelek,mert letört a csuklóm mire akár 100ml tejet lefejtem.
2011. jan. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A családról meg...remélem nem szítják a testvérféltékenységet azzal,hogy piszkálják a nagyobbat mit hogy és mennyire kellene már neki tudni,és nem tesznek különbséget az unokák között!
2011. jan. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát igen, igaza van az elsőnek, valami van benne.

Pl épp tegnap vasaltam, és elkezdett sírni, tudtam, hogy azért sír, mert éhes. Nekem hátravolt még 2 darab póló, de még gyorsan kivasaltam, elpakoltam, és csak utána szoptattam meg.

Az első babámnál ezt biztos úgy csináltam volna, hogy ledobom a vasalót, és irány szoptatni.

Mondjuk ezt most nem tehetem meg, hogy otthagyom az állványt és a vasalót, mert a nagyobbik gyerekem szétszedné.

Minél többedik gyerek, annál lazább az anya szerintem.

De arra figyelni kell, hogy ne legyen féltékeny a nagy, sokat kell vele játszani, nem szabad őt elhanyagolni. Én akkor babusgatom a kicsit, ha alszik a nagy. Próbálom bevonni őt a tevékenységekbe, hozzon pelust hozzon popsikrémet stb.

Ja igen, a nagy néha rámászik a picire, vagy megböki a pocakját, már nem kapok szívbajt, de ha az elsővel valaki így bánt volna, biztos megáll a szívem.

2011. jan. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát én is sokmindent máshogy csinálnék ha lenne még egy babám...pl.tuti kiságyra szoktatnám,nem vennék annyi ruhát kezdésnek(ha esetleg elajándékoznám a ruhákat vagy lányom születne a fiam mellé)Nem aggódnék annyira minden egyes tüszentésénél,mert már megtanultam mikor beteg és mikor reagálom túl:-D

Az elsőn és az előttem szólón sokat mosolyogtam, de nagyon igaz.Sok sikert

2011. jan. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 14 hónap a korkülönbség. A kicsinek hazaérkezését követően nem volt más választása, mint, hogy beleilleszkedjen a nagy napirendjébe. Míg az elsőszülött első 14 hónapja csak ő magáról szólt, a másodiknak minden percen osztozkodnia kell. Maradtam következetes, bár igaz ami igaz, ha tudom, hogy egy kis dédelgetéssel csírájában elfolytok egy hisztériát a kisebbnél, akkor inkább túl esek rajta, csak hamarabb túl legyünk azon is vagy kevesebb sírás legyen. Már nem érzem magam olyan kétségbe esetten egy-egy betegség kapcsán. Sok esetben már tudom/látom a végét, hiszen már egyszer túlestünk rajta. Férjem szerint nem vagyok annyira rájuk nőve, mint amikor még csak az első volt.
2011. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Jázmin anyucija ***** válasza:
Négy éves a lányom, és 5 hetes a fiam. Lányommal minden nesszenésére ugrottam, most azért lazábban veszek mindent. Bár attól viszont nagyon félek, hogy csajszi az oviból hazahoz betegségeket, és a kicsinek még nem hiányzik, hogy elkapja. Tápszeres, amikor felébred, hagyom az ágyában, mígyó elkészítem a kajáját, persze addig ordít. Lányomat fogtam amíg neki készítettem, dupla időbe telt, de nem sírt legalább.
2011. jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Arra is kíváncsi vagyok anyagilag megérzitek e.
2011. jan. 14. 21:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyagilag: dupla pelenka az elég ütős, dupla kaja, az is, hiába szopik a kicsi válogat semmi nem jó neki.Persze egyszerre betegek nem szedhetik ugyanazt szóval dupla gyógyszer. Ja ez kis korkülönbségnél. De szerintem akinek nagyobb annak ott az ovi,suli, még több ruha, különóra felkészítő. Persze több pénz, több gond, de több szeretet is jár hozzá:)
2011. jan. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!