Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja mindenki hogy...

Miért mondja mindenki hogy nyáron könnyebb a szobatisztaságra nevelni a gyereket?

Figyelt kérdés
Azért mert meleg van? Vagy miért? Attól hogy meleg van és nem adunk rá pelust attól még nem pisilhet kakilhat ahol épp van össze-vissza! Nem? Vagy ti hogy csináltátok már aki jó időben kezdte el?
2011. febr. 7. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:
: ) Persze,nem kakilhat össze-vissza,de ha nyáron szoktatod,akkor nem fázik fel ha bepisil és rögtön nem veszed észre vagy nem szól!Persze ez csak egy példa arra,hogy én miért nyáron szoktattam le a pelusról.
2011. febr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is attól jobb, hogy nem fárik fel, ha bepisil és nem veszed azonnal észre. Meg mondjuk, ha kimentek játszótérre avyg bárhova és bepisil, könnyebb átöltöztetni mert nincs rajta annyi ruha mint télen. Most le sem lehet vetköztetni ilyen hidegben bármi történik.
2011. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első is írta, egyszerűen a ruházat cseréje miatt sokkal praktikusabb nyáron szoktatni.

az elején előfordulnak "balesetek", meg se fázik, ha nem veszed észre rögtön, és sokkal egyszerűbb átöltöztetni is.

2011. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért könnyebb, mert nem kell bugyit+harisnyát+vastag nadrágot mosnod naponta 5x, hanem csak bugyit és kis nadrágot/szokynát, ami van.


Illetve: a gyerek, amikor már érzi hogy pisilnie kell, gyorsabban le tud vetkőzni, és célba ér a bilihez/wc-hez, mert nem kell 3 réteget levennie magáról, hanem csak letolja a bugyit és kész.


Illetve: főleg ha kisfiú, akkor a kertben is el tudja intézni kis dolgát, míg télen az overálban ez bajos lenne.


Hát most ennyi jutott eszembe. :o)


Illetve még annyi, hogy ha a gyerek kezdeményez bármit, akkor azt nem érdemes visszafojtani, csak azért, mert tél van (pl. második picim 16 hónaposan magától mondogatta, hogy "kaka", és ilyenkor ha bilire ültettem, belepisilt, ha rá akar ülni, mindig ráülhet), de ha a szülő kezdi, akkor jobb a tavasz vége/nyár.

2011. febr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mert ha szól hogy pisi-kaki akkor nem 10 perc mire lehámozok róla mindent, csak lekapjuk a pelust és máris ülhet a bilire:)
2011. febr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4. vagyok, még egy dolog eszembe jutott:


Van egy olyan fázis, amikor már "bátran" elmegyünk otthonról bugyiban pl. sétálni, vagy közelebbi célpontokat kitűzünk. Otthonról 3 saroknyira közli, hogy pisilnie kell:

Kinézek egy eldugottabb kis füves placcot, letoljuk a bugyit, és mehet a dolog. Nulla fok körül overálban ez nehézkes is, no meg megfagyasztani sem érdemes a kicsit...

2011. febr. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

-nem kell minden bepisilésnél az overált kimosni, csak max. egy kis bugyikát.

- ha útközben jut eszébe pisilni, az sem gond.

- jobban érzi, hogy nincs rajta pelus, ha nincs rajta sok ruha( a lányomon ha már bugyi van, az is megtéveszti, az hiszi ott a pelus)

-sokat vagyunk a szabadba, nem a lakást pisili össze. (pl méregdrága kókuszmatrac, stb)

2011. febr. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Otthon lehet nyáron meztelenül is.
2011. febr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!