Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél évessel külföldre...

Másfél évessel külföldre költözni?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat szóba kerül ez a téma, mert kilátástalan a helyzetünk. Ha lejár a gyesem nem tudom hova fogok elmenni dolgozni. Nem fogunk megélni a párom fizetéséből én még szeretnénk gyerekeket, de tanulni is jó lenne még valamit, vannak terveink, szeretnénk esküvőt, de még eljegyzést sem tudjuk összehozni. Szüleimmel élünk jelenleg, jól kijövünk velük szerencsére, de saját kis kuckóra vágyunk. Nem tudom mit csináljunk, hogy jutunk 1-ről a 2-re. Nem látok kiutat innen... :(
2011. júl. 12. 20:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát mi is így vagyunk ezzel, pedig a párom relatív jól keres. De 1ről a 2re mi is nehezen jutunk. Mi jövőre tervezzük a külföldre költözést, 2 kisgyerekkel. 3.5 éves és 1.5 éves. Addigra áll össze minden hogy legyen munkánk meg lakásunk is. Csak úgy szerencsét próbálni azért nem mennénk ki, csak akkor ha van rendes munkahely és lakás.
2011. júl. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nekem is páromnak is van rengeteg ismerőse, rokona kint. Tudnának segíteni, úgy gondoltuk, hogy párom kimenne előre körülnézne, munkát keresne, lakást (bár munkát, már múlt hónapba ajánlottak neki Németo.-ban) de nagyon félve indulunk neki.

A cég ahol dolgozik, már 13 éve biztos munkahely neki, már suliba is nekik dolgozott, még, ha nagyon keveset is keres, de itt mindig van munkája.... viszont nekem nem biztos, hogy lesz 2 év múlva :(

2011. júl. 12. 20:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló cipőben járunk, párom már kint van, "töri nekünk az utat". Remélem, már csak 2 hónap, és mi is csatlakozhatunk hozzá, akkor lesz 9 hós kisfiunk. Úgyhogy, IGEN, ha nincs más megoldás, akkor irány külföld. És bennem is azok az aggodalmak merültek fel munka szempontjából, mint Benned. Ennél már csak jobb lehet...
2011. júl. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi vasarnap koltozunk Ausztriaba (Romaniabol).A ferjem mar masfel eve kinnt van,most lehetosegunk van ra,hogy mi is ki menjunk.A kisfiunk vasarnap lesz 9 honapos,nehez dontes volt,de nincs mas kiut ebbol a "hitelkavalkadbol".En ugye dolgozni nem fogok tudni egyelore.Ott alberletet fizetunk,ugyanannyit,mint az itthoni lakasreszletunk,ra is megy a ferjem fizujanak a fele,a masik felebol meg siman megelunk.

Talan azt a penzt,amit a fiam utan kapok felre tudjuk tenni,nagyon remelem.

Ott sem lesz egy leanyalom az elejen,ez biztos,de itthon annyit nem keresunk ketten,hogy hitelt,es szamlakat fizessunk,es akkor meg hol van a megelhetes.

Eleinte nem vagytam,de mostmar nagyon!

2011. júl. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nehéz a helyzeted. Hogy a kérdésre válaszoljak, inkább most mint 5 év múlva. Egy ekkora babának ez még nem akkora törés. Van a családomban, aki 3 gyerekkel ment ki, 11, 8, és 3 évesek voltak, nem találják a helyüket.

Messze vagytok a határtól?

Ha nagyon, akkor nyilván 3an mennétek. De csakis úgy, hogy párodnak fixen legyen munkahelye. Van erre valami ötlet, vagy konkrét hely?

Baba mellett Te nem tudsz még egy ideig dolgozni, párod fizetéséből kell albérletet, kaját vennetek, hármótoknak.

Ha tanulni szeretnél, mindenképp azt javasolnám, maradj, mert ha kimentek, nehéz lesz visszajönni.

Garzont, vagy pici lakást nem tudtok bérelni?

Tudtok félre tenni?

Sajnos mi is toporgunk, egyikőnk fizetése teljesen hitelt fedez... Lényegében csak a gyerekre költünk, magunkra szó szerint semmit. Esküvőnk úgy volt, hogy a szülők fizették, ahogy nagyrészt a lakásba is beszálltak.

Hogy én miből fogom ezt a saját gyermekemnek megadni, arra még gondolatom sincs...

Kitartás, és mindent vegyetek fontolóra!

2011. júl. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem menjetek.

Inkább most, amíg kicsi a kicsi.

Szorítok!!!

2011. júl. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mint írtam nagyon sok ismerősöm/rokonom van kint különböző helyeken. Biztos, hogy lenne munka, ha csak mosogatás is, de akkor is munka :)

Nem lakom nagyon messze a határtól Győr-Sopron Megye, de ha mennénk akkor meg sem állnánk Uk-ig, az mindegy, hogy Írország vagy Anglia, de nálam az angol nyelv előnyben van :)

Nagyon remélem hogy minél hamarabb sikerül, mert lassan napról napra kilátástalanabb a helyzetünk :S

Nem éhezünk vagy ilyenek szerencsére, bár ezt is a szüleimnek köszönhetjük, mert nem kérnek rezsit és ezt sosem tudom meghálálni nekik. Viszont abban biztos vagyok, hogy, ha kint összejön minden, akkor kamatostul fizetem nekik vissza azt amit adtak, mert a mai világban már ez is nagy segítség, hogy nem kell 30-40 ezret kiadunk, hogy legyen tető a fejünk felett :S:S

2011. júl. 15. 13:30
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a biztatást, egyre elszántabbak vagyunk, bár még halogatunk, csak azt nem tudom miért :)
2011. júl. 15. 13:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Tegnapelőtt 16: 37-es vagyok (remélem jót írtam).

Nagyon tetszik a hozzáállásod szüleidhez. Ha ennyi a lehetőség, induljatok! Éhezni ott sem fogtok, ha gáz van, van hova visszajönni. A kicsinek is most jobb, ha megy!

Nagyon szorítok Nektek!!!

Sok sikert!

2011. júl. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!