Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz külföldre...

Mennyire nehéz külföldre költözni kisgyerekekkel?

Figyelt kérdés

Van itt olyan aki már kisgyerekkel szeretne külföldre menni élni?

Érdekelne ,hogy csinálja esetleg ha már meglévő élete van,hogy oldja meg a kitelepülést,mit csinál a lakással kiadja eladja stb..

Bármilyen infó érdekelne.Köszi


2011. márc. 9. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem konnyu, de megoldhato.

Nyilvan fontos szempont az, hogy hova mentek, van-e ismeros, beszeled-e a nyelvet.

Gyerek nelkul en vilagga mentem 1 nap gondolkodasi ido utan lesz-ami-lesz alapon, gyerekkel mar nem vagok igy neki a nagyvilagnak. Nekem mindegy volt, hogy kovetkezo este hol hajtom parnara a fejem, vagy lesz-e egyaltalan parna (fiatalsag bolondsag), de a gyerekeknek nem mindegy.

Szoval az egeszet ott kell kezdeni, hogy probalsz minden informaciot beszerezni, a ferjed probal munkat szerezni elore (a legjobb, ha ismeros leszervezi, vagy lesi a lehetoseget es akar masnap utazik, ha hivjak).

TE minden infot begyujtesz a kulonbozo tamogatasokrol, csaladi potlek atiratasrol, egeszsegbiztositasrol, ovodarol, iskolarol, lakastamogatasrol, lakhatasi lehetosegekrol, haziorvosi rendszerrol. Sok-sok forum van, ha nem beszeled, irod jol a nyelvet, akkor is talalhatsz magyar anyukakat, akik ott elnek es tudnak neked segiteni.

Apuka kimegy, munkat vallal, dolgozni kezd, esetleg elkezdi megigenyelni ott a csaladi potlekot, te kozben itthon lemondod. Az anyagi helyzetetektol fuggoen apuka penzt sporol, hogy lakast vehessen ott ki, amiben elfertek (sok orszagban a kaucio nem keves, meg kell erte dolgozni, hogy be tudjatok fizetni). Ha indulo osszeg is van, lakas is van, utazas is le van szervezve es mindent tudsz, hogy milyen bejelentesi kotelezettsegeitek vannak, hova kell bejelentkezni pl orvoshoz a dokival, stb, akkor ti is mentek apuka utan.

Az itthoni ingatlant eladni szerintem nem erdemes amennyiben valaha vissza akartok koltozni. Max akkor erdemes eladni, ha egyebkent is eladtatok volna, mert masikat szeretnetek. Akkor az arat jol le kell kotni valahol, hogy nehezebb korszakban nehogy hozzanyuljatok es kesobb ne legyen mibol ujra lakast venni.

Kiadni mindenkeppen erdemes. Ugyhogy indulas elott erdemes egy nagyon jo baratot, szulot, testvert, szoval megbizhato, segitokesz ismerost megbizni azzal, hogy vegezze el a kiadassal kapcsolatos teendoket: keressen alberlot, ha nem lenne addig, irjon veluk szerzodest, meghatalmazassal intezze a kulonbozo szamlazasi, szolgaltatasi ugyeket, szedje be a lakbert, ha valami elromlik, akkor intezkedjen es tartsa veletek a kapcsolatot, vagy eppenseggel raktarozza azokat a dolgokat, amiket elso korben nem tudtok kivinni, de kesobb szeretnetek.

2011. márc. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én még csak tervezem, előtte lediplomáznék azért :) Mivel majd a szakmámban szeretnék kint dolgozni. Ugyanis itthon örülhetek, ha 90 ezret megkeresek vele egy hónapban (lehet még így is sokat mondtam), kint meg kb. tízszer ennyit. Ráadásul egy keresett szakma, és megbecsült is, ami itthon nem mondható el.

Ha minden a terveim szerint alakul, a fiam ott fogja már kezdeni az iskolát.

A lakással nekem semmi gondom nem lesz, mivel albérletben lakunk, szóval felmondom és kész.

Ami majd szerintem kicsit nehéz lesz, hogy az elején nagyon rövid idő alatt kell egyszerre mindent elintéznem. Szóval ugye papírmunka, megfelelő albérletet találni, iskolai beíratás, au-pairt találni, munkába állni, aztán hazajönni a csemetéért és visszamenni. Ettől a részétől eléggé tartok, de amúgy nem nagyon aggódom miatta.

2011. márc. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi külföldön lakunk, de még akkor jöttünk ki amikor még nem volt gyerek. Nemrég segítettünk egy ismerősünknek, akik 2 kisgyerekkel jöttek ki. Tehát mindenképp kell egy ismerős, aki segít munkát találni, a gyerekeknek óvodát vagy iskolát találni. A szülőknek elengedhetetlen a nyelvtudás a munkába álláshoz, de gondolom ezzel tisztába vagy. A gyerekeknek nem kell, mert ők hamar beilleszkednek, lesznek kezdeti nehézségek, de pár hónap és már jól fogják magukat érezni az oviban. Hogy mi lesz az otthoni lakással az csak rajtatok múlik, hogy lesz-e annyi pénzetek, hogy azt is fel tudjátok tartani pluszban, tudjátok-e fizetni a fenntartási költségeit. Ha nem, akkor érdemesebb kiadni, vagy eladni. Ha nem adjátok el, akkor az sem árt ha van otthon valaki ismerős, nagyszülő, aki otthon fizeti a ház költségeit és időnként felügyeli. Mi is így csináljuk, mert az otthoni ház üres, csak akkor használjuk ha hazalátogatunk.
2011. márc. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!