Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg lehet magyarazni 8-9...

Meg lehet magyarazni 8-9 honapos babanak azt, hogy "NEM SZABAD"? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán.Következetesen tiltani,nem adni a kezébe azt amit nem szabad,de ennyi.Ilyen picike még nem fogja megérteni.
2011. júl. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Anyosom szerint ra kell csapni a kezere,amikor olyan dolgokhoz nyul,amikhez nem lenne szabad,mert"sose tanul rendet maskepp".

En nem vagyok a "pofozkodos"nevelesi modszer hive.Ha kell 100x elmondom,hogy NEM SZABAD!,bar sok haszna meg eddig nem volt :)

2011. júl. 13. 10:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Anyósodra ne hallgass, csak ha el akarod vadítani magadtól a babádat. A "nem" szót hamar meg fogja tanulni, azt nyugodtan mondhatod. Cirkalmas körmondatot ne kerekíts, mert úgysem érti, te meg ideges leszel, hogy miért kell 100x elmondanod, és mégsincs foganatja. Inkább, hogy "nem, veszélyes", "nem, forró", stb. Jól írja az előző hozzászóló, a legfontosabb, hogy légy következetes. De azért engedd is, hogy felfedezze a világot. Nekünk 11 hónapos a lányunk, a konnektorhoz pl sosem szabad nyúlnia, vezetéket nem rághat, de a laptopot, tv-t, távirányítót stb. megengedtem már, hogy megnézze, együtt megnézegettük. Azért fontos ez, mert a tiltott dolgok mindig jobban érdeklik, és minél jobban tiltod, annál kíváncsibb. Viszont a veszélyes dolgoktól óvni kell, abban nem lehet engedni szerintem.
2011. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy szinte csak a veszelyes dolgok erdeklik :(,vagy ez egyszeruen csak hozza tartozik a vilag felfedezesehez?

Vegulis ra nezve minden veszelyes.

A fiokokkal van a legnagyobb problema,kihuzza oket a fogonal fogva,aztan rajuk tamaszkodva allna fel,vagy az oldalukra ,szelukre teszi a kezet,es ugy csukna be.1x odacsipte egyik ujjat,de ez nem tantoritotta el,azota is csinalja.

Sok modszert bevetettem mar,hogy megertse,nem szabad,a legtobbjukon csak hangosan nevet.Nagyon hatasos lehetek :D.

Ezek szerint meg varhatok,mig nagyobb lesz,es mer nem erdeklik a fiokok...

2011. júl. 13. 13:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs veszélyérzetük még, én a sarkában vagyok 11 hónapos lánykámnak, ott vagyok mellette, hogy megfogjam, ha elesne / becsípné az ujját / leesne az ágyról, stb. Nem szeretném, hogy egy nagy nem legyen az élete, inkább tényleg csak azokat tiltom, ami veszélyes, mint a konnektor vagy a különböző kábelek ráncigálása, rágása.


2. hozzászóló voltam

2011. júl. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nem lehet még nekik megmagyarázni. Később amikor már megérti (pár hónap múlva) akkor is előszeretettel fog naponta többször bepróbálkozni. A kedvencem amikor már előre tudja, hogy nem lesz szabad:) pl elindul a konnektor felé félúton megáll és visszanéz rád, hogy lesed-e:) Meg a villámsebességre kapcsolás! na meg az elterelés: tesz 1-2-3 kört és úgy fordulok vissza, hátha most mégis szabad! Aztán a toporzékolva hisztizés, majd földhöz vágja magát. Nálunk az utolsó stádiumot a szemetes hozza ki. Volt hogy feladtam és kukáztunk a konyhában (azóta annyira nem izgi neki csak az utcai szemetes).
2011. júl. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!