Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves kisfiam ehet a bolti...

Egy éves kisfiam ehet a bolti 1,5-ös dobozos tejjel (+ burgonyával és keményítővel) sűrített borsófőzelékből, illetve a tejszínnel készült cukkini krémlevesből?

Figyelt kérdés

Eddig még nem evett a felnőttek számára készített ételekből, mindig külön főztem neki. Gondoltam, ma holnap egy éves és megkóstoltatnám vele a borsófőzeléket, illetve a krémlevest, amik nagyon enyhén vannak ízesítve.

Mit gondoltok? Ti adtok már 1 éves babátoknak a felnőttek ételeiből?


2011. júl. 13. 13:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az enyém 8 hónapos és múlt héten a pörköltömből vettem ki husit a főzelékjébe.

Szoktatás kérdése.

Remélem nem lesz válogatós, hogy ilyen későn kap normálisan ízesített ételt. :(

2,8-as tejből is kapott (felezve persze) tejbegrízt. Tejfölt is evett. Ez csak pár példa.

Én itthon már úgy főzök magamnak, hogy neki is adhassak belőle, így nem kell mindig két félét főznöm. Tulajdon képpen csak borsot és csípőset nem adok neki.

Szóval kezd el nyugodtan. De miért nem Te főzöl neki? Miért bolti kész kaját veszel? A jó ég tudja miből készül.

Vagy félreértettelek?

2011. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha igen, akkor bocsi. :)
2011. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
És ha Te főzöd, akkor rántsál, ne krumplival sürítsd, meg keményítővel. Vagy még semmi ilyet nem evett?
2011. júl. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A borsófőzelékhez a krumpli helyett tojássárgáját, vagy csirkecicit adjál. Ezek táplálóbbak.
2011. júl. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tejet adjál neki olyan fél decinyit, ha nem lesz kiütéses, nem legyen fo*sik tőle, akkor kaphatja nyugodtan, de azért inkább a 2,8-as legyen a minimum, az 1,5-nek végképp semmi köze az igazi tejhez /30 % fölötti zsírtartalommal jön a tehénből/.

Ha a tejet bírja, akkor adhtsz neki tejszínes dolgokat is.

2011. júl. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen félreértettél! SOHA NEM EVETT BOLTI ÜVEGES BÉBIÉTELT, mindig én készítettem az ételeit FRISS ALAPANYAGOKBÓL!

Nem szoktam rántást használni, így még nem evett ilyesmit (én magam sem eszem rántásos dolgokat). Natúr joghurtot, túrót már evett.

Egyébként a rántás (zsiradék, liszt, paprika) egészségesebb, minta a főzelék önmagával való sűrítése, illetve a keményítő és a burgonya????

2011. júl. 13. 14:06
 7/12 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem nem jó az a sok keményítő.

És azért az olajok is tartalmaznak egyéb jó dolgokat. Pl. a kukoricaolaj jobb, mint a napraforgó. Olivát azért nem használok főzéshez, mert azt hallottam, melegítéskor kifejezetten káros anyagok szabadulnak fel. Viszont rászoktathatod salival az extra szűz olivára, mert az nagyon egészséges. Azért írtam így, hogy rászoktathatod, mert én felnőtt fejjel már nem bírtam megszokni azt a furcsa ízt, így én csak a szűz olivát bírom megenni. Viszont a lányomat az extrára fogom szoktatni.

Egyébként nem kell, hogy ússzon az olajban a rántás, de ezt biztos Te is tudod, ha főzős vagy. :)

És pont a borsófőzelékhez úgy is kell olaj, mert elviekben azon dinszteled meg és ha megpuhult megszórod egy kis liszttel és felöntöd vízzel, és aki akarja ízesíti tejjel, tejföllel, vagy tejszínnel. A pirospaprika meg miért káros? Hiszen paprika. Na a bors az már nem jó, még a felnőtteknek sem, mert beleragad a bélbolyhokba és ott teszi a dolgát. (Eü-s családban nőttem fel.)

2011. júl. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

És még egyszer bocsi, hogy félreértettelek. :)

Csak azt veszem észre, hogy kevés a főzős anyuka. :(

2011. júl. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De ha Te sem eszel rántásos cuccot, akkor kár vesződnöd vele, hiszen nem főzhetsz örökké több félét.

Mondjuk egy kicsit megismertetném vele, ha nagyobb lesz ne legyen idegen neki, mert lehet, hogy nem mindig Tőled fogja kapni a kajcsiját.

Ez olyan, hogy a vega szülő sem teheti meg, hogy nem ad húst a gyerekének. (Bár biztos van aki megteszi.)

2011. júl. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

Mikor a lányom 1 éves volt, már akkor is azt ette amit mi, illetve mi ettük azt amit ő! :o) Úgy főztem/főzök, hogy ne kelljen mindig 2 félét csinálni, neki is és magunknak is! Ma pl. borsó főzelék, én nem eszem meg ezért tök főzeléket is csinlok fasírttal. 1,5 tejjel főzők és étkezési keményítőt használok! Már 16 hós, de erős, csípős dolgokon kívül mindent megeszik!

Szerintem nyugodtan kezd hozzá szoktatni a ti kajátotokhoz, neked is könnyebb lesz! :o)

2011. júl. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!